NOV AKUMULATOR in POLNILEC zanj

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Pozdrav
mi lahko kdo pomaga malo pri nakupu.Dokoncujem izpit za avto,pa nisem se najbolj vesc pri servisnih delih,zato bi vprasal za nasvet kateri akumulator in polnilec za akumulator naj kupim za Fiat Punto l.96 (1242 ccm,56 kw)?

Na dosedanjem akumulatorju sem sel preverit podatke,to pa so:
TIP: VARTA (Blue Dynamic) 52Ah, 12V (podatkov za zagonski tok nisem videl -xxxA)
glede na razmerje cena/kvaliteta,ker sem bral da klasicni niso naj naj...
Kaj takega mogoce ?

AKUMULATOR -NE VEM PRIPOROCAJTE
13.gif
(ce ima vec kot 50A je mocnejsi in boljsi?)
Bi bil ta v redu? PRIMER AKUMULATORJA ZA MOJ AVTO


POLNILCI AKUMULATORJA
(3 do 80 Ah,polni na 4A)
1za-3-do-80ah-akumpuni-n.jpg






ALI MOCNEJSI (20 do 160 Ah,polni na 8A) -mal predrag zame,ne bi tolko vlagal

2za-20-do-160ah-akumpuni.jpg

rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zakaj rabiš polnilec?

Sicer pa mora biti akumulator najmanj takšen, kot je predpisal proizvajalec. Če je 50Ah, potem je lahko 50 ali več (za vsak primer lahko pogledaš v navodila, če je mogoče dal kdo not napačnega). Pa pazi pri naročanju na kateri strani je plus (obstajajo levi in desni).
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Sedanji akumulator se mi ful prazni.Poslusam pol ure glasbo v avtoradiju (avto je seveda ugasnjen) in je problem... v ponedeljek bo avtoelektricar testiral ta dosedanji akumulator ce je se v redu...

Ok, bom pa potem ta novi akumulator (z linka) kupil,ker poslusam dosti glasbo v ugasnjenem avtu.
Kako ga bom pa nafilal,kljub temu da je nov,ce ne s polnilcem? Moram potem kupit se ta inteligentni polnilec zraven (ki je hkrati tudi tester)
rolleyes-1.gif



P.S: Ta polnilec (Small) ki ga bom kupil za akumulator z 55Ah ima polnilni tok 4A ,kar pomeni da bo polnil pocasneje?
17758-icon_confused.gif

(ker sem bral da npr. za 55 ah pomeni, da mora bit polnilni tok 5,5 A).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Imaš ojačevalec, subwoofer in vso to kramo? Potem pol ure ni nič takega, za kaj takega je treba več kot 50 Ah nabavit.

Prvi polnilec je ok, samo polnil bo počasneje kot drugi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nafilal ga boš tako, da se avto prvič pač porine, potem se furaš okoli, pa je. :D

Če maš pa tako rad muziko, si raje kupi ipod pa slušalke.
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Ne,nimam subwooferja in ostalega zaenkrat -pa vseeno se tako hitr izprazni!
jezen.gif

Al je akumulator bolj pri koncu,
sprasujem se.gif
nekdo mi je pa svetoval da avtoelektricar v ponedeljek pogleda tudi ce alternator zadovoljivo polni ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zdj mi ni nekaj najbolj jasno s tem polnjenjem. Recimo da zdaj dokupim se nov akumulator,ajde,da ne bo vic v tem.
A to pomeni da VSAKIC ko bom poslusal glasbo recimo po 1 uro v ugasnjenem avtu bom po par poslusanjih mogel VZDIGNITI POKROV HAVBE in pripeti polnilec,pa da je havba dvignjena gor 8 ur dokler se ne napolni,ljudje pa pred blokom zjajo pa mislijo Bog ve za kasno okvaro gre?
bonk.gif
To je vec kot apsurd. Ce je to tako,potem je bolje cim manj/manjkrat poslusat v ugasnjenem avtu musko.

ALI SE AKUMULATOR SICER OBNAVLJA OZ.POLNI SAM,MED VOZNJO AVTA? Le ce ga nisi do konca izpraznil. Potem ti ni treba dvigovat haube in priklapljat na polnilec. Tako vas razumem?
13.gif
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
akumulator se polni vedno ko avto laufa.
če te je sram havbo odpirat si pa naredi kable od akkuja inv odbijač konektor :D in boš samo tam vtakno