Kateri akumulator?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Trenutno je noter sicer 61Ah ampak bom šel na večjega iz določenih razlogov. Tako da si ogledujem 74Ah ali pa morda še kaj več.
Kaj bi priporočali izmed teh spodnjih:
- Bosch Silver 74Ah
- VARTA Blue dynamic 74Ah 12V
- FULMEN FORMULA 74 Ah
- 74Ah Energizer

Ker nisem ravno na tekočem s temi akumulatorji sprejemam tudi druga priporočila (razen Tople). In pa seveda predloge za dobre cene, kje kupit? Lahko ob prevzemu starega akumulatorja, če je še kakšen popust.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz sem vzel Varto. Toplo sem imel (črnega..sicer ok a...šel v maloro..celicanšla v maloro oz. karkoli že..).

MB A razred je imel prvo vgradnjo Varto....če ti kaj pomaga
grin1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
VARTA in ENERGIZER po sliki sodeč pa tudi BOsCH so od istega proizvajalca(JONSON CONTROLS),tako da je kvaliteta in tehnologija verjetno zelo podobna/ista(se mi zdi da tudi vsi omenjeni spadajo v približno isti cenovni/kvallietni razred,.....v kolikor nimaš kakšnih potreb po hudem akumulatorju , bi jaz vsel ENERGIZER ker ima dobro ceno).
FUlmen je od EXIDE-a....meni se je npr. EXIDE( aftermarket) bolje obnesel kot originalni YUASA.
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
preveč kompliciraš, odgovor je preprost:
tistega, ki ima največji kratkostični tok v amperih (A)
potem pa daš na tehtnico kratkostični tok/cena in si zmagal
ker ne vem, za katero vozilo gre, bom vprašal tudi, koliko amperski je alternator?
pa še ena zadeva, na katero vsi pozabljajo: jermenica sklopke na alternatorju, v kolikor ima prosti tek vgrajen - imam super video okvare te jermenice

v garanciji mi še noben akku ni počakal
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
preveč kompliciraš, ...
... daš na tehtnico kratkostični tok/cena in si zmagal
... v garanciji mi še noben akku ni počakal
+1
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
KSZ

Ko omenjate kratkostični tok-to je zagonski tok, ne tok ks. Višji zagonski tok ima aku, tem boljši je. Zagonski tok se meri v 30 sek. praznjenja, dokler ne pade napetost pod določeno mejo. Če pa narediš kratek stik na aku, ga bo pa v najslabšem primeru razneslo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če se ti ne mudi, počakaj na kakšno akcijo v leclercu. Dobiš aku za ceno manj kot evro/ah. Mislim da imajo fulmen, varto, včasih tudi bosch v akciji.
Pred približno pol leta sem objavil isto vprašanje. Mogoče še tam najdeš kakšen odgovor.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Par dni nazaj nabavil v leclercu fulmen 72Ah za nekaj malega čez 60 eurov. Piše gor 3 leta garancije. Zaenkrat super.
zmaga.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Jaz sem pred kratkim kupil LUCAS pri Bauhausu 45/ah za 49€ kar se mi zdi ugodno.
Je pa bil za Twingota. Notri je bil neki Italjanski no name pa je tudi vzdržal 6 let
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
poglej euroton pa exide akumulator, ponavad dobiš nek popust če prineseš starega nazaj

če boš rabu pa še dodaten popust pa sporoč
grin1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Dodal bi samo še to, da če se ne moreš odločiti, vzemi tistega ki ga lahko odpreš in doliješ destilirano vodo. Eni zdržijo dlje, eni manj, brez vzdrževanja pa na dolgi rok ni nobeden (če izpustim gel itd akumulatorje, katerih verjetno ne boš kupoval).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Evo, Fulmen 77 Ah v Leclercu za 70 EUR
cheer.gif
. Da vidimo, koliko časa bo zadeva zdržala. Zanimivo, da je 72Ah ista cena.
Khm, bistvena razlika pa zagonu motorja. Prej si čutil, kako je malo počakal in potem poskočil, sedaj pa takoj skoči.

Za odpirat pa kolikor sem na hitro gledal (se nisem ravno osredotočal na to) pa nima več ali manj noben.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Mislim da ima vsak akumulator čepe za odpiranje, če ni gel. Tudi tvoj jih ima, a morda niso vidni, saj so pod nalepko.

LP
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Trenutno je noter sicer 61Ah ampak bom šel na večjega iz določenih razlogov. Tako da si ogledujem 74Ah ali pa morda še kaj več.
Kaj bi priporočali izmed teh spodnjih:
- Bosch Silver 74Ah
- VARTA Blue dynamic 74Ah 12V
- FULMEN FORMULA 74 Ah
- 74Ah Energizer

Ker nisem ravno na tekočem s temi akumulatorji sprejemam tudi druga priporočila (razen Tople). In pa seveda predloge za dobre cene, kje kupit? Lahko ob prevzemu starega akumulatorja, če je še kakšen popust.
In kaj je narobe s Topla akumulatorji? So zanič, ker so narejeni v Slo
stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
To narejeno v Sloveniji je bilo vodilo pri zadnjem nakupu akumulatorja. No, po dveh letih in enem mesecu je zadeva crknila. Ali nekaj takega, v glavnem malo izven garancije. Original akumulator je zdržal pred tem 6 let. Sam Tople pač ne kupim več.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Meni je na avtu prej štartne crknil kot pa crknil aku. 10 let oziroma 180kkm. Bil je sicer že slab, ampak lahko bi najbrž še nekaj časa počakal z menjavo. Sedaj ga imam v kurilnici za backup peči. Zadnjič je lepo peč gorela 3 ure na aku (cca 130w). Tako da še ni čisto za odpis.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
A sploh še obstajajo narejeni v slo? Po mojih izkušnjah je pa Topla napram Vesni kot dan in noč - od treh komadov Tople so trije mrknili kmalu po garanciji (po malce več kot dveh letih) - pri vseh isto . prekinitev v celici, kjer nimaš kaj drugega storit kot kupit novega. Zame osebno - hvala, ampak Topla ne, hvala.