VW Passat V6 4Motion - akumulator?

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Lep dober večer želim,

akumulator, ki je v dotičnem vozilu že več kakor 6 let, je danes nenadoma odpovedal poslušnost.
smirk-1.gif


Vprašanje, ki ga naslavljam na vas je, kateri akumulatorji sodijo v višji kakovostni rang?
Lepo prosim, da pišete na podlagi vaših dosedanjih izkušenj...

V osnovi je največja želja, da bo novovgrajeni vzdržal vsaj 5 let delovne dobe.
Osebno imam dobre izkušnje z izdelki EXIDE (serija Formula Xtreme), mogoče pride v poštev tudi kakšna VARTA Silver serija.

Torej, več kot dobrodošel je kakršenkoli nasvet, ki bi pomagal pri lažji izbiri dokončnega produkta.
Že vnaprej hvala za predloge in pomoč.
zmaga.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Zakaj pa bi kupoval neko ekstra drago zadevo? Recimo na autocommercu dajejo tudi v E-je Topla akumulatorje in so čisto ok (Topla=100eur, original=400eur).

Sicer si si pa odgovoril sam: Varta, Exide, Fulmen, morda še Bosch

Moje izkušnje: Panasonic je v hondi zdržal 8 let, nakar je crknil čez noč, imel sem še Varta, Bosch in Topla, vse delao ok od prvega do zadnjega dne ko sem imel te avtomobile (nisem pa imel nobenega več kot 3-4 leta). Edina izjema je bila ena topla v mojem prvem avtu, golfu 1, ki pa sem jo uničiil sam, saj sem večkrat pozabil prižgane luči ([cenzura].ga, ni blo piskača)
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jaz ne verjamem v drage akumulatorje in so moje izkušnje sledeče (15 let star avto):
- 1. akumulator (originalni en španski noname), sem ga sam izpraznil s hlajenjem piva in sem ga pred zimo preventivno menjal
- z 2. akumulatorjem (obnovljen iz Trebnjega, pozabil ime firme), ki je zdržal 7 let in sem ga izpraznil prav tako na dopustu z lučkami v avtu in sem ga prav tako preventivno menjal
- s 3. akumulatorjem Latvijskega izvora, samo da je bil poceni
grin1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Še najmanj pa je važno ali gre za VW Passat V6 4Motion, MB S klaso ali Dacio Sandero.
Kapaciteta, dimenzija, razpored kontaktov, vozi miško.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Višji kakovostni rang? Kupi original pa bo tudi v višjem cenovnem rangu
grin1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Po moje res ne rabiš komplicirat. Poglej dimenzij eobstoječega in probaj v tej veliksoti dobiti s čim večjo kapaciteto. Ponavadi imajo proizvajalci standardne izvedenke akujev, ter 'boljše'...izbereš slednjega in to je to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Če zveš kdo je pred desetletjem dajal v Merive akuje, potem ga lahko svetujem. Avto letnik 04, vedno zunaj, aku je še original (72ah?). Lani poleti sicer enkrat izpraznil otroci na dvorišču, ampak ga očitno niso ubili. Sumim pa da se mu poznajo leta. Zjutraj v mrazu bolj klavrno obrne.
Znanec v traktorju sdh aku letnik 2k (pozimi garažiran), drugi znanec v traktorju iste znamke 3tretji aku pa je traktor letnik 06. Je pa res da je traktor zunaj, vendar kljub temu sumim kako napako na instalaciji.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Temu lahko pritrdim. Tudi moj opel, ki je bil letnik 2000, je imel vzdržljiv acu. Kljub dieselskemu motorju je vzdržal 10 let (potem sem ga prodal). Res pa je, da je bil avto vožen vsak dan. To tudi nekaj pomaga. Pa sreča, da ga nikoli ne sprazniš. Pa sreča (vsaj pri oplu baje
cool-1.gif
), da alternator dela v redu par stotisoč km...