Kateri akumulator?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Pol mam jz očitno neki narobe s štromom
smile-1.gif


https://www.hofer.si/sl/posebn...ulatorja-z-led/

tale je tud za probat
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Napetost plinjenja pri 12V AKU je tam 14,4 V. Torej, ko napetost na AKU ob priklopljenem polnilniku doseže to vrednost, moramo polnilnik izključiti. V nasprotnem primeru se višek energije porabi za elektrolizo vode.
Obstajajo tudi polnilniki, kateri lahko znižajo napetost. Tako lahko AKU, kateri je dosegel 14,4 V polnimo še kakšno uro, če smo maksimalno napetost polnilnika znižali na 14,4 V. Če pa napetost polnilnika ne presega 13,2 V za 12 V AKU potem je lahko polnilnik priključen stalno (za razne UPS, bacupe...).

Da dosežemo zgornje pogoje potrebujemo namenski transformator in kar nekaj elektronike. To pa ne stane 10-20 € ampak najverjetneje več kot akumulator. Torej ni kriv poceni polnilnik iz Hoferja ampak ste za uničenje AKU ali polnilnika krivi sami, ker polnilnik uporabljate drugače, kot je njegov namen=polnite predolgo ali polnite AKU s preveliko kapaciteto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni Lidl iz prve akcije (cca 4-5 let nazaj) dela OK. Ga pa rabim "vsake kvatre" za vzdrževanje dveh rezervnih gelov za avtodom, za aku od skuterja pomladi in vsaj 1X na leto za avto akumulator nafilat, ker če se malo vozim, mi po par mesecih začne jamrat pri odpiranju in zapiranju vrat prtljažnika (economy mode), nafilam pa je spet par mesecev mir.
Kolikor se spomnim pa da max. 14,2 od sebe, ko je aku že maksimalno napolnjen in je v vzdrževanje mode - takrat tudi ne polni stalno ampak čaka da pade pod ne vem koliko in potem spet začne filat. V glavnem meni služi ok.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Evo, danes avto ni zaverglal, je shodil 2,5 leti star Bosch Silver S04... Da mu j**** m*****
rolleyes-1.gif


Sem šel v Leclerca po Fulmena, je bil 64Ah v akciji za 64,90€ (60Ahz je redna 59,90), upam da bo zdržal več kot je garancija...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A je že kdo menjaval aku za start-stop sistem. Za mojega 1.4 bencinarja sem na hitro po netu pogledal in pride 220€. Sem mislil, da je samo malo močnejši pa zgleda da je še nekaj drugega.

fak! sveta marija kaki nateg je ta start-stop sistem
bonk.gif


nemorem verjet da je to nekaj časa bilo še za doplačilo
bonk.gif


danes bi doplačal samo da avto nima tega sranja
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To je zmaga... dobiš ojačane komponente pa pač sklopiš, ostalo ti pa ostane.
zmaga.gif
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Avtoelektričar mi je predlagal Dynamic ali pa Toplo.
Kot pravi, akumulatorju kljub temu, da so 100 % napolnjeni tudi novi nimajo zagonske kapacitete niti 90 %. Moj Bosch po enem letu 86 % kar je več kot je potrebno za reklamacijo, a ima ob letošnjem "mrazu" včasih, ko avto storji 3 - 4 dni, težave z zagonom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
O topli ne berem dobrega, tudi moja ravno ne blesti. Ampak vsaj garancijo je preživela, sedaj pa ji je vse "podarjeno".
Ocitno tudi tukaj prihaja v veljavo pravilo. Cim ceneje in cim daljsa garancija.
Edino ne vem, koliko komplicirajo z garancijo (se zgovarjajo na napake avtoinstalacije, kar je sicer možno)
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Jaz sem letos kupil Banner, pa tudi nisem zadovoljen z njim.

Avto občasno težko vžge. Ko je bil nov, je lepo vžigal (pri enakih temperaturah), sedaj po nekaj mesecih pa že slabše. Moram še altenator za vsak slučaj preverit.
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
V lekleru smo zadnjič kupovali akumulator. In gled ga šment pogledamo gor datum izdelave in uni ta močni so bili stari že po pol leta +. Nekako svež akumulator je kot mislim do tri mesece. Dvomim, da nekdo, ki kupi tak aku pride domov in ga res najprej dobro nafila s polnilcem, ker drugače je že nov vprašljiv glede kapacitete?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.918
5.461
113
Ksz...

Mam ta hoferjev polnilnik/vzdrzevalec accujev...

Opazam edino da stikalo vcasih noce zagrabit ko prekljapljas...

...drugace ko zagrabi dela ok...bom pa ob priliki pomeril sponke z multimetrom...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ne vem no. Moj oče je vsako zimo parkiral avto v garažo in ga ni vžgal od novembra do marca pa je potem vedno kresnil v prvo. Ko je bil star devet let sem ga potem kar preventivno zamenjal. Je bil pa Varta.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ne vem no. Moj oče je vsako zimo parkiral avto v garažo in ga ni vžgal od novembra do marca pa je potem vedno kresnil v prvo. Ko je bil star devet let sem ga potem kar preventivno zamenjal. Je bil pa Varta.

ja, kater avto?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ah dej ne kobasej... v leclercu sem kupil zase 5 akumulatorjev in svetoval vsaj še 10 nakupov... vsi so bili fulmen nikoli nisem imel problemov z njimi, še najmanj pa da bi gledaldatum proizvodnje, vsi akumulatorji so bili v avtomobilih več kot štiri leta in avtomobili so ššli od hiše brez problemov z akumulatorjem