Kam po sončna očala?

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Če imaš cilinder, naj leče ne bi bile zaobljene, ampak samo ravne. Seveda je pa spet odvisno od optike, koliko se ji da s tem "zabavat", ker načeloma se tudi zaobljene šipe s cilindrom da dobiti. Se pa za prave $$$ vse dobi.
 

doktor

Pripravnik
24. sep 2007
167
0
16
Kar se tiče dioptrije, ni omejitev.
Je pa omejitev kar se tiče cilindra, in sicer ukrivljene naredijo, če imaš do največ 2.0 cilindra, pa še tega ne dela vsak proizvajalec leč - zagotovo pa jih dela Carl Zeiss, vendar zadeva pride precej draga - sam sem dal (2.0 cilindra) slabih 100 € na lečo. Polarizacijska seveda niso, ukrivljenih polarizacijskih (še) ne morejo narediti, če imaš cilinder. Seveda ni nobenega problema (tudi s polarizacijo), če si izbereš ravne leče, prav tako pa ni nobenega problema, če imaš le dioptrijo, brez cilindra (polarizacija tudi na ukrivljene leče)..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kakor je.. jaz sem kupil dvoje oakley.. mogoce sem prisparal cca 15€ na kos, to je pa to. Ce hoces, da je sproban in ziher prodajalec ima dokaj visoko ceno, oziroma pride podobno, kot pri nas, ko racunas se postnino. Ce se pa pocutil sreckota, pa lahko mogoce ujagas kje fajn ugodno, samo prepricaj se, da je original
smile-1.gif
 

TheCjen

Pripravnik
31. avg 2007
139
0
16
Kranj
Zdravo!
Ko je ravno govora o Oakley-cah... me zanima kje v Lubljani ali okolici imajo najvecjo ponudbo omenjene znamke, da se da pogledat in sprobat. Vem, da je bil pred casom Alter V & K (Madness) uvoznik, pa ne vem ce je se. Sem ze poGooglal, pa nikjer ni videti izrazito velike izbire teh ocal. Ne bi pa rad narocal nekaj prek neta, za kar ne vem kako pase na obraz.

Lp. TheCjen
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Se vedno madness pa sem pa tja ima nekaj parov clarus v btcju..

za ostale optike pa zal ne vem..
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ker imam dioptrijo in nekako ne želim nosit leč mi preostane nakup čim boljših korekcijskih očal. Kupujem jih vedno pri svojem optiku in ravno pri zadnjih se mi je zgodilo da sem ob šestih zvečer ostal brez starih in ker sem imel naslednji dan službo je bil problem kar pereč. Optik mi je šel toliko na roke da sem lahko prišel k njemu po sedmi zveče in nova očala so bila narejena v pol ure. Na srečo je imel stekla na zalogi, okvir sem vzel nov in plačal polno ceno