Kam po sončna očala?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Torej, prišel je čas, ko bo potrebno zamenjat sončna očala.
Kam mi priporočate, da grem pogledat in sprobat očala v Lj, ali okolici Lj, ter da imajo vsaj nekaj izbire? Nekako še najbolj všeč so mi modeli od Ray Bana, samo jih je treba vseeno še preizkusiti
grin1.gif


Kakšni predlogi, izkušnje?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Sam imam dobre izkušnje s Krstičem na Tržaški, zadnja očala pa sem kupil lani v Optiki Clarus. Sicer bi glede na njihovo veliko stavbo pričakoval več izbire, ampak sem slučajno našel ena po mojem okusu.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
greš v optiko, izbereš model, greš na kakšno ameriško e-trgovino (recimo amazon.com) in jih tam kupiš.

Jaz sem to naredil pred 2 mescema in privarčeval 40 evrov!

lp
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Lahko, odvisno je od njega, če ti vzame ali ne. Oz. če ti vzame in reče da se ne da popravit.
Tudi mislim da ni za pričakovat, da bi ti rade volje popravil izdelek, katerega bi lahko kupil pri njemu, pa si ga raje kupil preko interneta za prišparati 40€. K njemu pa pripelješ to stvar na popravilo.
To je vse odvisno od optika do optika.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tko je, naša lokalna optičarka mi gre ful na roke, pri njej jemljem leče, vsakič, ko pridem ji prinesem 4-5 parov sončnih očal, mi jih brezplačno "poštela" zamenja kak vijak, očisti v neki mašini na tresljaje, ki očisti očala do zadnjega kotička.

Pri njej kupljene (edine, ki sem jih tam kupil) Police mi je celo pod reklamacijo menjala, ker sem po lastni krivdi zlomil tisti del, ki se nasloni na nos.

V glavnem zakon Optika.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik medak pravi:
In ko se ti slučajno zvijejo ali zlomijo? a greš na amazon in kupiš nove?

ja.

glede pakiranja pošiljke pa ziher brez skrbi. Če se ti pa med nošenjem zlomijo, pa to ni več problem prodajalca...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Nisem mislil med pošiljanjem ampak med uporabo.

Če kupiš druge, pol vse skupaj ni več ceneje kot če pri optiku kupiš (pod pogojem da se da popravit seveda).
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
aja, kateri amazon pa posilja ocala v slovenijo, pravzaprav kaj poleg knjig sploh posiljajo v slovenijo? si si malo izmislil?
confused-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
40€ pri enih usranih špeglih je ogrooomno, razlika v ceni pa verjetno spet nastane, ker naši trgovci mislijo da prodajajo suho zlato. Nevem kaj komplicirate glede reklamacije, če je stvar jasna, pošlješ nazaj in ti popravijo / zamenjajo, če ne, plačaš popravilo sam. Za 10€ razlike se pa verjetno res ne splača naročevat
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
ksz

obstaja kakšna omejitev pri sončnih očalih z dioptrijo?
se za vsak primer najdejo šipce?