Sončna očala 2009

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Ksz.

Pred časom mi je znanec razlagal o fabriki v italiji, nedaleč od meje, kjer delajo (tudi?) za Ray Ban. Imajo tovarniško trgovino in cene so bistveno nižje kot pri nas. Anyway, kraj sem pozabil
frown-1.gif
Mogoče kdo pozna?

Drugače pa tudi pri nas dobiš nice price. Sem uletel v Clarusa v BTCju in odšel z Ralph Laurenom za 100, 120€. Tisti cajt so imeli kar konkretne popuste in kot vidim po teh linkih, je to bila kar ok cena.
 

freakanzy

Zelenc'
22. jun 2009
5
0
1
Jaz sem naročil http://www.sunglasses-shop.co....larised/406.htm , po tem ko sem jih seveda sprobal v Mariborskih optikah. Zanima me edino, če ste vi tudi morali plačati v funtih al ne? ... Ker ko sem jaz plačal s kartico, je bila potem cena 14 EUR višja, kot na njihovi strani, če si jo tam spremenil v eure. Pač na forumu so mi rekli da je to zaradi tečajnih razlik, ampak če je temu tako, potem oni že več kot 2 meseca niso posodabljali everskih cen na strani. Sedaj sem pisal, če jim lahko kako drugače plačam točen znesek, ki je objavljen na strani, pa bom videl kaj bo.
Torej če nočete težav se zanašajte na ceno v funtih in jo pretvorite z http://www.valute.si/default.aspx Pri nizkih cenah (do 200 EUR) je ta metoda natančna nekje do +/- 1 EUR

Sicer pa za ostale ki naročate ... Koliko se spomnim imajo tudi opcijo da plačaš z bančnim nakazilom, drugače pa vam lahko jaz naročim, samo hočem denar seveda vnaprej nakazan.

No, v vsakem primeru bo cena vsaj za 70 EUR nižja kot pri nas ;-)
 
Nazadnje urejeno:

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
ta stran ima draga očala.
sem gledal ena očala pa pridejo 120€.
na ebay en powerseller prodaja ta ista očala in me pride z poštnino+ carina+DDV 117€
smirk-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Iz Amerike? Si prbou se 25% stroskov?

Jaz sem namrec tudi nekaj casa nazaj ujagal ene oakleye na netu za 90€.. ko sem pa vse dajatve placal, so me prisle pa 135€..
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Jaz pa se odločam med PRADA SPR 54I

SPR_54I_1BC-3M1_small.jpg


in pa RayBan 3379.

3379-002-01.jpg


Pri angleški online trgovini, ki ste jo svetovali PRADE nimajo, RB pa je cena brez poštnine cca 94€. Pri nas so RB od 140€ naprej, prada pa 250€.

Na ebayu sem našel Pradove iz Italije za vsega 145€, samo so v rjavi barvi in manjša velikost. Vse ostale so iz ZDA.

Še bolj pa me zanima ali je pametno vzeti polarizacijske leče ali ne? Nekateri pravijo, da ni najboljše za letenje, ker "režejo" določene odseve itd. Baje je problem prav tako gledati na razne optične zaslone, GPSe itd. Je res kaj na tem?

Mi lahko kdo svetuje ali so Pradove resnično toliko boljše, da odtehtajo večjo ceno?
 
Nazadnje urejeno:

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To pomeni, da je njihova marža brez popusta potem dejansko skoraj 70%? Pa saj to ne more biti res!!!!
stupid-1.gif


Na netu pridejo ista očala 90€
cheer.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.413
9.882
113
kod Džej-Zija
Polarizacijska očala delujo kot uklonska mrežica. Ker je svetloba, ki se odbije od LCDjev, polarizirana, je res, da pod določenim kotom s takimi očali ne boš mogel brati LCDjev na aparaturah.

Moj frend, ki je vrhunski jadralni letalec, si je zato za letenje omislil specialne temu namenjene Zeissove leče, oranžne barve. Če se prav spomnim, imajo tri stopnje propustnosti, 70%, 80% in 90%. Te leče niso polarizirane, imajo pa ravno pravo barvo, da noro povečajo kontraste pri oblakih. Večina jadralnih pilotov leta s takimi. Nabavijo si okvir poljubne firme, potem dajo pa te leče pri optiku vgraditi v izbrani okvir.

Lečam se reče Zeiss Skylet.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala za odgovor. Preveril sem tudi na FAA in tudi oni ne priporočajo takšnih očal, tako da bo nekaj na tem. Škoda je dati denar za nekaj, kar ne bom rabil oziroma mi bodo povzročale težave.
 

freakanzy

Zelenc'
22. jun 2009
5
0
1
No, danes sem dobil svoje aviatorke in je res, da če gledam pod kotom nekje 45° v desno, je zaslon skoraj črn
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.413
9.882
113
kod Džej-Zija
To je to. Jaz sem to preizkusil pred leti na enih polariziranih očalih Julbo, namenjenih jadranju. Poanta polariziranih stekel je, da porežejo odboje svetlobe. Zato so najbolj primerna za na cesto po dežju ali za po vodi, ker učinkovito zmanjšajo odboje. Imajo pa že omenjene druge neprijetnosti.
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
...ksz...

kakšna očala sevam zdijo tele...sem jih danes mel na nosu, pa so ble kr ok.
ss4709.jpg


sem jih probal v qulandii, ne vem kera optika, mislm da Aleksanda, pa slo bla 160€, na tejle strani jih pa dobim za 80€
smile-1.gif


je kdo mogoče že kupoval kaj prek te strani? kakšne izkušnje?

hvala....
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Meni delujejo Murko style, pa nasploh so preeeevlkaaaaa.... Nebi tega noso, pa da me ubiješ
wink-1.gif


Kaki navadni rayban ali RayBan 3379 (glej zgoraj) ali pa kake Hasselhoffke ( aviatorke) bi padle pri meni. Sicer pa nosim adidasove plastične športne špegle in ker jih nosim redko, niti ne razmišljam o nakupu še kakih...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
ksz

Kaj imate vsi tak fetish na rayban?
smile-1.gif


po8179-2.gif


Jaz sem si tole nabavil nazadnje.. samo srebrne, sedejo mi, vsec so mi. Niso pretemne. Cca 100€..
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nebi tega noso, pa da me ubiješ
wink-1.gif

+1


Pa še eno vprašanje imam. Nekateri pravite, da ste naročali iz otticanet štacune.. enostavno plačaš prek paypala ceno očal in 15e poštnine, ali pa ti potem še kaj trgajo, mogoče kakšen davek, carina, karkoli?