Oderuški obrtniki

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
V podrobne debate se ne bom spuščal in tudi vsak, ki kaj renovira, ne glede na to kdo mu dela, ne popravlja načrtov itd. Prav tako nihče ne izvaja meritev el. inštalacije, ki je predpisana tudi za stanovanjske objekte oz. hiše. Tega se ne dela, ker nihče ne preverja, ne inšpektorji ne zavarovalnice. Slednje bi lahko naredile red na tem področju po načelu večji popust pri zavarovanju objektov z opravljenimi meritvami oziroma potrdilom o brezhibnosti.

Žalostno pa je to, da veliko izvajalcev sme in tudi izvaja prve meritve na svojem izdelku. Seveda ne smem vseh v isti koš metat, a imam nemalo primerov, ko so meritve seveda popolnoma ustrezne, pri periodičnem pregledu inštalacije ali strelovoda pa napišem en kup pomanjkljivosti. Potem me pa gledajo, kot da sem jaz nor - nov objekt, pred 5 leti vse v redu, sedaj pa vse narobe. Potem se pa žali komu? Izvajalcu v prvi vrsti, a za njim je podpisan nadzornik. Nadzornik bo rekel da je vse po projektu, torej je kriv projektant. Vsi morajo imeti zavarovano dejavnost, ko pa npr. na šoli naštejem napake v izdelavi strelovoda in ugotovijo, da je najceneje če vse izdelajo ponovno, ni plačnika.

Malo sem se razpisal, bolj mišljeno kot informacija, da je včasih bolje v štartu plačat več (v mojem primeru neodvisnega merilca) in se napake takoj odpravijo, kot pa "šparat", pa nima veze koliko košta (kasneje).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.270
5.822
113
pri taščici
zvedel za primer cene montaže plinske instalacije po hiši.
Izvajalec naj bi bil pogodbeni od petrola.
Brez računa je bil znesek skoraj 400.000 (seveda starih), ker pa je ženska hotla imeti račun (nikol ne veš) je bil račun pod 300.000 .
Svašta kakšne fore imajo današnji obrtniki. Očitno si niso upali izstaviti večjega računa, ker če bi ženska s tem računom kaj mahala po Petrolu, bi privatnik ostal brez dela.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
No na brzino..kar se tiče meritev el. instalacij -so zadnje čase ratali zelo zoprni na Elektru..kar je prav. S tem zaščitijo sebe in uporabnika..po novem je treba izvesti celo meritve na gradbeni omarici , da ne govorim o instalaciji na objektu..se pa izvajajo maritve, Samojed. Že zaradi tega, da se prepričaš da je stromar naredil kot je treba..končno pa jamčiš s svojmu podpisom in štemplom..
v industriji je pa še bolj ostro..v redu..če ne delaš meritev prav..ko pa pride inšpektor je pa panika..posebej če je nesreča pri delu
grims-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
no ti pa še jaz nekaj povem...
morda se nekateri ne zavedate, ampak priti na ogled (si vzet čas) ter naslednji dan še enega tam poslat da stvar uredi (tej osebi gre praktično pol dneva mimo - vsaj do malice), še počistit vse za seboj...po možnosti se še vozit kake slabe pol urce do kraja kjer se delo opravlja....in na koncu zaračunat 50€ ????
pa logično da si delaš sam sebi zgubo....pa saj niso privatniki mone...

eno je gledat cene na netu in seštevat do centa natančno, drugo je praksa.....ne rečem da greš tu pa tam kaki redni stranki kaj takega naredit in zaračunaš toliko da nisi ravno v zgubi....ampak sedaj da bomo vsakemu kekcu hodili na roko in zaračunali miminalno da prideš cenovno skozi...

logično da se mu raje splača povlečt napeljavo po celi bajti kjer je kar nekaj dela, kot pa laufat od stranke do stranke za zamenjat omarico in 3 varovalke.....in ponavadi da se stranko rešiš na malo bolj prijazen način (ker ji ne moreš v obraz rečt da se ti ne splača 1 omarico hodit k njej postavit) nabiješ malo višjo ceno...če se še vedno odloči greš stavr opravit, v nasprotnem primeru pa tudi nisi oškodovan...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>in ponavadi da se stranko rešiš na malo bolj prijazen način (ker ji ne moreš v obraz rečt da se ti ne splača 1 omarico hodit k njej postavit) nabiješ malo višjo ceno...


Če leti to name, moram povedati, da se je sam ponujal in ga nisem iskal po imeniku.
Bi moral pa imeti zlate roke in iz Rusije priti, da bi opravičil 280 evrov na črno vizzavi 40.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Ah daj no, ne podcenjuj ljudi, saj pa te niso cohnjeni, da bojo dali za pol ure pocanja po elektro omarci 300 €...

To lahko ti 120 letnim omikam razlagas, da je tak drago, ker spada pod storitve v okviru kvantne mehanike no...
grin1.gif




Eno je kvalitetna storitev z garancijo, drugo pa ociten nateg...

Ne met ljudi za neumne, ker tole se malo razve, pa ne bo bio biznjis nikoli vec nikjer...
wink-1.gif




Podobno kot da bi nekomu rekel, da podjetja za instalacijo Win XP, Office in interneta sicer racunajo 3450 €, ti pa bos nardil za bozicni superpreis samo 1890 €.
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ne ne..ne leti nate...samo primer iz prakse sem vrgu ven....
niso ravno vse obrtniki krivi....
itak pa človeka vidiš in oceniš na prvi pogled...
že to da se ti je sam ponujal je meni malo čudno....ker dobra roba se sama hvali.....

najboljše stranke pa so tiste ki vedo vedno eno več kot ti, in ki komplicirajo 300 na uro ter zahtevajo nemogoče stvari za male dinarčke.....
in če izstavljaš ti račune za par 1000€ (gradbeništvo npr) se sigurno ne boš šel ubadat z delom pri katerem vidiš da ne moreš iztržit več kot 100€, pa še pol dneva ti vzame....naprimer tvoj primer, razen če je to tvoja redna stranka...
enostavn

to o ponudbah pa je že druga tema....kako te naprimer nekdo po netu sprašuje za ponudbo, ti vrže ven podatke in hoče do centa natančno, po možnosti pa je od tebe oddaljen še 100km....
npr. pa ne ve sploh ali je možen dostop s kopačem do njegove vikendice, nosilnost njegovega rečnega mostička ki vodi do parcele...lastnosti terena...itd!!!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
hja fantje trenutno vas ven vlecejo "fusarji" ko (Ce) se bo to uredilo bodo obrtniske storitve naenkrat hudicev drage...

primer: (ko me je darko ze glih "butnil") ura rac. tehnika (kar se lahko obracuna pri namestitvi winxp in ostalega programja) je 7000 sit za namestitev win xp, office... in vseh zadev rabis cca 3 - 4 ure torej je cena instalacije: 28.000 sit... ampak sosedov fant pa to naredi za 5.000 sit.. ampak ali bo on zafusal ali ne in ali bo znal tudi kaksno malo "vecjo" napako odpravit je pa druga risanka...

se popolnoma strinjam s mitjatom...
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Heh, ko bi ti vedo kolkokrat sem ze rihtal, da so stvari delale, za "da frajerjem", oz. "da gurujem"
hysterical-1.gif




Ne vem al jim ni nerodno pred samim sabo, da za neko nedelujoco pocarijo dejansko racunajo ?
wink-1.gif


Tud v poslu bi naj ne bil denar edino kar je pomembno. Ce racunas, nudi kvalitetno storitev - nekaj na pol lahko pocam tud sam in za to ne rabim nobenga placevat.
grin1.gif




PS: imas pa star cenik - zadnjic me je nekdo vprasal, ce je mogoce res tolk dela z instalacijo Office-a, kr so mu povedali, da je s tem 2 uri dela in stane 90 € - brez prevoza.

Na ultra mojstrski racunalniski firmi seveda.
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Da se meritev ne dela sem mislil predvsem za privatne hiše, v industriji se jih, čeprav ne redno. Tole s štempli pa mislim da je vedno bolj za otroke strašit. Dobesedno, čeprav žalostno. Eno leto star vrtec, pa ni prava ograja (tudi v prilogi Moj dom če se ne motim je ravno o ograjah članek). v vrtcu je ograja neustrezna in prenizka. Podpisi izvajalca, nadzornika, projektanta, tisoč in en štempelj, pa nič. Nihče ni "kriv" in nihče ne plača. Po enem letu prerekanj se ograja menja na svoje stroške.
Podoben primer iz prejšnjega posta - en kup štempljev, a neustrezen strelovod. Plača nihče oziroma bo šola sama plačala prenovo strelovoda.
Potem se pa čudijo, da je vse več dela na črno in podobno.

Elektro je pa druga cvetka - niti dvakrat ne govorijo isto oz. dajejo različne pogoje, sami pa delajo kot se jim zljubi. Bi morali najprej pri njih malo "počistiti", potem pa uporabnike zezati.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
instalacijo office ti verjetno lahko naredi samo izšolana oseba
grims-1.gif


ampak računalničarju nebo nihče rekel da je oderuški
smirk-1.gif


nekateri ne cenijo svojega dela in imajo zato nizke cene
stupid-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
ja v racunalistvu je ogromno pocarjev... po mojem se najvec...

ok...instalacija 90€ ce naredi vse po PS-u (namesti tudi popravke, kaksno bedarijo "pravilno nastavi"...) je vredno... saj konec koncev mehanik tudi racuna 50€ samo za to da spusti olje in natoci novega notri (kar je veliiiko manjsi "kunst" kot instalacija offica...) samo ljudje se tega ne zavedajo...
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Lej mozak nocem se prepirat s tabo, ampak za OSNOVNI install Office 2003, ko mas 3 klike in 15 min cakanja, je 90 € odlocno prevec. Brez prevoza, brez kakrsnihkoli nastavitev v OS, brez kave, brez rogljicka...

Brez zamere, samo nimam cajta za neskoncne kozarec tip debate.
smile-1.gif
Ti pac ne bos popusto, jaz pa vseeno zagovarjam, da mora bit v poslu tud fer odnos, ne samo lupljenje ljudi do kosti.
Ce seveda misli nekdo poslovat vsaj 1 leto.
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
se strinjam Darko11 da je treba imet fer odnos... sam ga zagovarjam... (no ja tudi 90€ je prevec ali pa tudi ne... saj pravim odvisno kaj je v "ozadju")

ali ti je fer 40€ za izpust olja in natankanje novega?

se par let nazaj so bile cene v IT-ju zeloo zeloo drugacne.... kar konkretne visoke cene... seveda za kvalitetno storitev... seveda ce ti racunas 90€ za instalacijo offica se predvideva da bos zadevo spedenal "u nulo"...

aja mimogrede: tudi sam sem kaksno stvar ze kdaj "zasolil" ampak to samo zato ker sem vedel da ce ne bom da se ne bom resil stranke katera bo tezila in tezila in teziiila in bo hotla imet "v ceno" vkljucn se skoraj potovanje na bahame:))


pa se nekaj se moramo vsi zavedat: ce je cena prenizka te ne znajo cenit... oz je tvoje delo tudi v oceh drugih nicvredno (To se dogaja npr v IT-ju kjer so "fusarji" zbili cene profijem... in to se je dogajalo mehanikom v v casu jugotov / ficekov... ko je vsak ki je imel 5 min cajta popravljal avto... sedaj seveda tega ni vec... cene so se pa konkretno dvignile...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem profi pa sem zbil cene.
grims-1.gif


Se pa sekiram za nazaj ja...pomoje je znesek premalo zaračunanega dela že na cca. 5k€ ali več.
stupid-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ceneje ne gre. Nova omarica in varovalke so že na zidu.

30 evrov delo (dal 40), material 20+12.
Ostalo je pa že suženjstvo.
10.gif

Tudi jaz bom moral menjat varovalke. Imam še tiste stare. Mi lahko na privat pošlješ tel. številko?

Hvala.
smile-1.gif
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
pri nas so za eno montažno steno brez materijala želeli računati 1000 €, trije ponudniki! nato sem to sam naredil in porabil eno deževno nedeljo...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
nekaj se morte zavedati... ni problema naredite cimvec sami... ampak ko pa necesa ne boste znali /zmogli boste pa placali takrat za vse za nazaj... jebat ga...