Oderuški obrtniki

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Bil neki dan v Trzinu in skočim še po eno Legrandovo zatemnitveno stikalo (drago kot pes > 52 evrov) a naj bo in momogrede povprašam tamkajšnjega prodajalca, če pozna kakšnega električarja za zamenjavo nadometne škatle v kateri je 8 varovalk navadnih varovalk. Še preden izgovorim mi že en manjši možic pove, da je on ta. Mi izroči svojo viziko in še malce poklepetava ter se dogovoriva, da bo poslal ali prišel na ogled, da si ogleda in pove, koliko bi vse skupaj stalo. Seveda z materialom. Ok, si mislim, obrtniik je pač obrtnik. Bo malo dražje a strokovno. Pa še na vizitki berem, Elektro Bohinjc, že od leta 1954, super in čakam.



Na dogovorjeni dan, ob 8 zjutraj, zazvoni zvonec in glas sporoči da so električarji. Pohvalno. Rad imam ljudi, ki se drže dogovorjenih timingov. Odprem vrata in skoznje se zapodita 2 kombinezionarja z velikom kolutom električnega kabla, lestvijo, škatlami z orodjem. Sem samo strmel in razmišljal, sem včeraj jedel gobe, pil vino .... In povesta, da sta prišla vleči kabel za indukcijski štedilnik in zamenjat omarico. Kako vlečt, kako zamenjat?
10.gif
Saj se še zdilali nismo. In jih odslovim. Še prej sta vestno popisala omarico in preštela varovalke in odšla, rekoč, da me bo mojster poklical in povedal znesek.

Tudi vredu. Bomo pa še počakali kakšen dan. Mine teden in nič. Pokličem in pustim na tajnici sporočilo, da naj mi javi kako in kaj.

Naslednji dan me je poklical in sporočil, da je cena zamenjave nadometne omarice in 8 varovalk 305 evrov, če pa želim brez računa pa 280 . Sedaj sem začel zanj misliti, če ni jedel kaj pokvarjenega.
jezen.gif




In ker nisem imel popoldne kaj početi sem jo mahnil v drugo elektro trgovino. In imel sem kaj videti.



Elektro nadometna omarica 25x20 stane celih 13 (zaokrožujem
smirk-1.gif
) pa še taka je, da ima temna vrata za zaprtje varovalk. Lična. Je že doma. 8 Legrandovih avtomatskih varovalk me je prišlo 20 evrov.

Torej material skupaj 33 evrov. Dobil sem tudi naslov novega električarja in ko je prišel na ogled je bil v kombinezionu "mame vseh elektrik". Beseda da besedo in zdilala sva se na 40 evrov.

Torej me bo zamenjava skupaj z materialom "koštala" celih 73,00 evrov.
nahrung002.gif




Je bil Bohinjc zmeden, pod vplivom in ni vedel kaj dela ali pa je režija obrtnika v višini skoraj 5 kratnika sive ekonomije. Čeprav tudi njegova siva je bila 280 evrov.
jezen.gif
Če bi možic rekel 120 evrov, bi takoj rekel naj pošlje delavca, tako je bil pa znesek preveč enormen, da bi ga pojedel.



Izgleda, da nas hočejo imeti obrtniki za male nerazumne bebčke in naivkote. Ko sem se že vse zmenil z drugim, me pa ponovno kliče Bohinjc, da sem pustil sporočilo na tajnici (to sem naredil prvič, a izgleda, da ga ne zna izbrisati) in da me zato kliče. Ker sem bil zadovoljen in zadovoljen sem bil zopet prijazen, saj bi mu drugače odčital bukvico. Mamu mu oderuško.





3 tedne nazaj s staro kolovrativa po BTC in pot naju zanese v Muelerja,kjer mi zaradi potratnosti žene ob plačevanju padejo na tla očala. Hudič ima mlade in ena šipca je za vedno ostala tam. Ray Ban. Mi je bilo tako hudo, da sva jo nemudoma mahnila v sosednjo trgovino Optika Clarus ali nekaj podobnega.

Dan, dan. Šipca > pomagajte. So bili kar uvidevni. Vzeli podatke, nekaj mleli po računalniku itd. Prišla je še poslovodkinja (vsaj tako so rekli) pogledala okvir in zatrdila, da je že bolj slab. Res se je že malce majal, a kako se nebi, ko je stalno v avtu, vozniki pa veste, levi ovinki, desni, gor, dol po hribu in materail trpi.

Vglavnem, baba mi je za antirefleksna stekla, demontažo in montažo, ob 1 mesečnem čakanju na dobljeno iz Italije, ven vrgla znesek za 125 evrov. Žena je takoj rekla, da je brez veze, raje kupimo nova in volk sit, koza cela. In sva šla naprej.

V Intercity-ju je Optika Next (Galerija), prijazni fantje so si ogledali očala in postavili ceno 40 evrov za total.

Seveda sem vzel in po 14 dneh so me poklicali in brezplačno vse skupaj uredili. Okvir je bil še dober, potrebno je bilo priviti par vijakov in bila so kot nova, pa tudi antirefleksna stekla.



Pa me zanima? Od kod, za enako stvar takšna razlika?

Bo potrebno zopet na plan potegniti stare običaje, ko so goljufive obrtnike namakali v Ljubljanici.
zmaga.gif


Res sem malce posploševal in vsi niso takšni, zaskrbljujoæe pa je, da je, kot se pogovarjam z znanci, tega vse več.





Kakšne so vaše izkušnje?



uegwghllye.jpg


(slika s spletne strani Ljubljani.si/turizem)
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Meni je hotel štromar računat priklop vodne pumpe s termostatom 250 eur. To je priklop dvožilca in vklop v vtičnico za 220v
hysterical-1.gif

Namakanje v Ljubljanico sploh ni slaba ideja
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz pa mislim, da te je samo na hitro hotel odslovit in da se za točen predračun niso niti potrudli. Pri materialu je lahko 50€ lufta pa še pri delu 100€ ipd.

Drugače pa ja...so oderuhi, ampak ne bi blo panike, če bi vse naredli tko kot je treba. Včasih znancem povežem kako internet napeljavo po bajti, nazadnje 2 hiši s kar veliko vtičnic in kablov...VSE JE NAROBE! Vežejo nekaj, kar sploh NE znajo! Pravilno je bil narejen 1 konektor pa nič drugega, cevi zamašene oz. stisnjene, da še kak kabel ni šel skozi ipd...

Uglavnem 15min dela bi blo, če bi blo narjeno to kar naj bi blo, tko morm pa vse za njimi popravljat oni pa plačano nazaj izterjat.
bonk.gif


Sem že skoraj sam svoj mojster, čez nekaj let bom pa sploh.
cheer.gif
 

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Hja...Bliža se deadline, ko živčen iščem po Sloveniji eno robo, ki jo v firmi potrebujemo in zaradi katere bi se proizvodnja ustavila. Torej kličem firme in si zapisujem dobavne roke, valute in seveda cene za kos.
In kličem enega privat, na koncu mu rečem, da če se odločim, pokličem. Še isti dan najdem enega, ki je zadevo sam pripeljal naslednji dan, malo boljši material.

A oni, ki sem ga klical dan prej, mi čez slab teden pošlje robo po hitri pošti na firmo, za slabi stari milijon sit.
Zavrnem, kličem nazaj in seveda sva se skregala. Poslal je brez, da bi se zmenila (količino pa si je zapomnil od tega, ko sem rekel, koliko približno bi mi rabili)
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Meni se zadnje tedne dogaja,da vec prisparam kot zasluzim
crazy1.gif

Res je telefonski racun "malce" vecji a se izplaca
wink-1.gif

Nabavljam material za centralno-pec,cevi,...
Pri bakreni cevi istega proizvajalca in istega uvoznika se cena pri trgovcih giblje od 5,60 do 7,90 eura.Pri 100 metrih je ze kar precejsen prihranek
wink-1.gif

Splaca se malce pretelefonirati,zahtevati ponudbe,...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
cifra: obrtnik je toliko drazji ker ga tudi sami stroski pridejo toliko vec! nekaj moras vedeti: obrtnik mora placati vse prispevke, davke...

fusar pa tega nima... nima pa tudi garancije za opravljeno storitev...

je pa tako da splaca se malo pomatrat pa pobrat ene 3 ponudbe ter na podlagi le-teh malo izpogajat nizje cene...

pa se nekaj morate vedeti: vcasih je GZS (oz OZS) pripravila cenike za dolocene storitve (oz posamezne sekcije) tako da si ti vedel koliko te kaj stane...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
jerez: on s delom garantira da bo vse OK priklopljeno in da ne bo koga kaj skurlo...

se bojim da ko bo drzava sivo ekonomijo ornk popucala da se bodo cene tudi hudicev mocno spremenile...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Verjamem in se strinjam, da je obrtnik dražji, saj posluje legalno, z računom, a zakaj mi je potem rekel, da na črno pa naredi za 280 evrov.
grims-1.gif



Drug, stanovski kolega, pa za 72 evrov.
13.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Škoda, da nisi popmjal koga tu na tabli.

material bi dobil še ceneje, ker bi se nekdo odpovedal rabatu dal bi za p2p in bi bila zadeva urejena na
cool-1.gif
način
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ceneje ne gre. Nova omarica in varovalke so že na zidu.

30 evrov delo (dal 40), material 20+12.
Ostalo je pa že suženjstvo.
10.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Bivšemu notranjemu ninistru tudi delajo "fušarji" tako da...
mogoče tudi Bajuku,saj je orenk škrt.

Sestrična je lani dala za renovacijo kopalnice okoli 1 mio. Ko je brat slišal to cifro, je rekel da bi s "popoldanskimi" sodelavci vzeli dopust, pa bi ji za pol cene naredili tako kot se za gre. Tko pa ima še dane skoraj en cm postrani pipo, kako je napetost na ozemljitvi rešila ne vem....
bonk.gif


Ni se dobro v prvega zaletet.
Sicer pa pravijo da smo tehtnice preračunljive preden se za kaj odločimo (pa ne dam nič na horoskop)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Tudi pri nas doma so letos renovirali kopalnico, cena je bila vsaj zame uf...

Je pa tako. Fušarja ni problem dobit, ampak za kopalnico v bloku jih rabiš ene 5,6 da vsak naredi svoje. Pri "obrtniku" pa ima on vse kar rabi in je zadeva narejena solidno hitro. Dela tudi po več ljudi hkrati.

Torej če je čas potem ni problema delat. Da pa bi bil en mesec brez WCja in tuša pa nekak ni. In ravno to je problem fušarjev, da rečejo da pridejo, pa jih ni
grin1.gif