Kak daš oglas na eBay ?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem vse izpolnil, nato pove, da ne morem dati globalnega oglasa, ampak le na prijavljeno eBay stran, razen če imam verificiran PayPal račun. Ki ga nimam.

Ampak finta je, da niti na "lokalni" eBay ne pusti.

Lahko kdo pomaga ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
To sicer ne bo pomagalo..ampak kej je problem vefiricirat paypal račun? Se ga ne verificira tako, da ti vzamejo in nato vrnejo 1€ ?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Mislim da je en evro in pol (vsaj bilo je takrat, ko sem ga jaz verificiral ... 2004 ?).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Moj odgovor se nanasa na pripombo o stroskih verifikacije Paypalovega racuna.

Ne razumem zakaj sploh rines na eBay, ce ne bos sprejemal Paypala - moznosti prodaje so tako skoraj nicne, razen ce bos prodajal v Evropi, na katerem od lokalnih in nam bliznjih eBay-ev (npr. na italjanskem). V tem primeru ne razumem zakaj bi te motilo ce oglas ne bo objavljen tudi na ameriskem, francopskem, avstralskem, itd.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
To se mi zdi res nenavadno - cel kup drazb (predvsem na lokalnih, torej ne-ameriskih eBayih) je brez Paypala.

Si cisto preprican, da gre dejansko za to in ne za to, da nisi vpisal stevilke kreditne/debetne kartice, kar seveda moras storiti, da ti bodo lahko obracunali objavo drazbe ? Glede na to, da je eBay lastnik Paypala si predstavljam, da sprejemajo tudi Paypal za placilo svojih storitev, morda si tako prisel do (zmotne) ideje, da moras imeti verificiran Paypal racun za objavo drazbe na eBayu ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ne, to je pisalo dobesedno (v rdečem okvirju), da moram imet potrjen PayPal račun, če hočem bla bla bla...

Številko kreditne za potrditev eBay računa pa je sprejel (najprej sem se zatipkal in je čist lepo napisalo, da je prišlo do napake, v drugo pa je potem šlo). Saj bom danes PayPal zrihtal...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kako in kdaj pa ebay zaračuna provizijo? Ko je prodano? Kaj če se ne proda?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Kako in kdaj pa ebay zaračuna provizijo? Ko je prodano? Kaj če se ne proda?
Ja, zdaj vidim. Kar pridno "colajo".

(majo en cenik, srečno pri iskanju... Recimo povezavo med eBay in PayPal računom sem našel v tretjem "preletu". Me čudi, da folku uspe oglase gor dat)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
OK, al sem jaz levi al ...

Oglas je gor, čas avkcije odšteva, ampak viden pa ni. Torej če grem na drugem PC na ebay, ni tem oglasu ne duha ne sluha. Iščen po besedi iz naslova ali po imenu prodajalca. "Ništa".

A je treba še kaj kje prijavit ? Nastavit ?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Daj povezavo, da vidim.
smile-1.gif


Za tem pa še v google vpiši.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
koda oglasa: 280213889564
naslov : "1 Pahlawi Gold Münze - Iran Persien UNC"

Če iščem po "pahlawi gold iran" , ne najde nič.
Če iščem po zgoraj napisani številki, pa najde. Seveda kdo bo vnaprej vedel številko oglasa ???

A je treba kaj doplačat, da te v iskanju najdejo al kako ?

totali confused
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ne, samo traja nekaj malega casa, da se pojavi na seznamu.

Zaracunavajo pa tako, da placas najprej za objavo (glede na zacetno in reserve ceno, plus vsi morebitni dodatki, kot je mastni tisk, slika, itd.), potem pa se ko je zadeva prodana (glede na koncno ceno). Vse skupaj je recimo $1-2 za predmet, ki stane par deset dolarjev. Obcasno imajo kaksne "akcije" oz. popuste ... Enkrat so imeli 10 centov na objavo in sem za isto ceno dal gor cca. petnajst stvari namesto ene
smile-1.gif


Se dodatek, da ne bo zvenelo dvoumno: zgoraj sem hotel povedati, d prvi del zaracunajo tudi ce ni prodano, drugega pa samo ce je artikel prodan. Racun izstavijo cez nekaj casa ali ko dosezes dolocen znesek, kar pride prej (vsacih mislim da je bilo znesek $10 in obdobje mesec ali dva).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem tudi kategorijo tega oglasa prečesal, pa ga ni prikazanega.

Ne vem, če bi jih kontaktiral, ker nazadnje, ko sem, sem rabil 10 krat poslat, da :
- na prijavni strani
- vpišem ime
- vpišem geslo
- kliknem Login
- zgodi se taka in taka napaka

preden so skapirali. Ko da bi se menil z zidom.

* - v bistvu nikoli niso pokapirali
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
glede na to,da si novinec na ebayu,se lahko zgodi,da ne boš dosegel take cene,kot bi jo želel,saj veliko uporabnikov ne zaupa prodajalcem z ničlo. zadnja dva podobna oglasa sta končala ( če ima 8g pa še mal) pri 170€,od tega odštej še cca 8-9€ za provizijo,pa bi ga lahko že men ponudil za 150 €
wink-1.gif

ne razumem pa,kako to,da imaš toliko problemov,predvsem s paypalom,saj ti ni treba (vsaj meni ni bilo) vnašati paypala,ker še vedno lahko kot plačilo navedeš überweisung. ne vem,mogoče majo kakšno novo foro...
počakaj do jutri glede oglasa,tudi sam sem ga že neumorno iskal,potem pa se je čez nekaj ur le prikazal

@radirko včasih ti za objavo oglasa ne zaračunajo nič,to se je meni zgodilo pri zadnjih petih oglasih.samo moraš ta prav tajming ujet
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
evo,sem zdaj našel oglas. samo nasvet glede poštnine,vidim,da boš šel v minus pri poštnini. versicherter verssand je zavarovana pošiljka,ki te bo prišla nekih 8€ za tale kovanec.
drugič napiši poštnino tudi za navadno pošiljko,ter za preostali svet,če ne te bo veliko folka moril z vprašanji,kolk do sem in kolk do tja,pa kolk navadna,pa kolk priporočena,pa kolk letalska... če rabiš kak nasvet pri prodaji kovancev,pa lahko pošlješ tudi ZS,sem tudi sam pri tem
cheer.gif

lp