Kaj folku špila v glavah??!!

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Prodajam recimo sniper opremo za airsoft. Preden se začne oglas, sem z vlkimi čkrami napisal,
da NE MENJAM za nič razen za denar, ker kupujem specifično repliko z amerike! Dobim 20 mailov, menjaš
za razno razn crap. En me je klical, ni se znal predstavit, sploh ni znal vprasat, pa mi reče če če menjam
za neko crap puško 1:1, in ker me je mulo poslusal, sem mu povedal da njegov gun nov pride 120, moj pa
brez optike 200, z optiko 270, kaj zdaj on misli tu menjavat 1:1?! Jeclja, ker tak neve o čem se gre. Pol
ga vprasam če je prebral oglas. "Ja ravno berem" No pol pa začni brat da te čujem! Ne menjam....
No?!! Kaj me pol kličeš, če ti v prvih 3 besedah vse povem kaj hočeš od mene?! Sem mu poknil telefon dol...

Kliče drugi model. Ja bi jas to takoj kupil, gor dol, par vprasanj (čeprav nevem kaj mas za sprasevat, če
vse lepo piše v detajle), mu odgovorim... Pol pa mi pribije "Kaj bi se še lahko kaj okol cene zmenla?"
Pa ga vprasam zakaj? Ja pač malo manj bi jas dal... "Ok poba, zdaj pa me poslusaj, gun je nov 200,
optika je 70, predelave so 100, skupaj je to dnarja 370, jaz jo pa kot najcenejši na bolhi prodajam
za 190, a v roki sem jo mel 3x, kaj je še to okol cene za govorit?! Ja čisto malo mi spusti, čist nekaj malega,
sem dijak, bilokiro nižjo ceno mi rečeš, ti jo kupim takoj. "OK, 188€" Joj, pa ne tak malo... "Kaj si reko si reko,
prnesi dnar, al pa jo dalje glej na slikah, samo za tako ceno, take, neboš več dobil, ker mas srečo, da sem
en tistih ki se mu niti slučajno neda jebat s prodajo... Ja ok, te pokličem.

Butli!! Če že mas namen profitirat teh 20€, se dobima v mestu, me povabis na kafe, kako rečema okol
cene pa ti jo dam za teh jebenih 160€, oz. po domače optiko ti šenkam.

Seveda to nista osamljena primera, ko me model kliče za PSP, ki ga prodajam 50€ pod ceno ki je na bolhi,
(za ta model in opremo je cca 240-260€), jaz ga dajem za 190, pa me kliče nek starejši ded, pa kr sprve
naj mu rečem zadnjo ceno, pa pravim, ja 190... Ja kaj bolj nebi šlo? Pa mu povem o cenah na bolhi in da se za
160 prodajajo eno leto stari, še stari modeli, neodkodirani, brez igrc, moj pa ni star 14 dni, odkodiran z
garancijo in vso opremo + 20 iger, card readerji in vse, za 30€ več... Ja, gor dol, nimam tolko dnara...
Sn reko žalim slučaj, tut jas si ga nisem mogo kupit prejšn mesec ker mi je falilo 30€, pa sem ga kupil en mesec
kasneje... (kao) Se mi nekaj reži in mi (pazi zaj to) reče, če mu ga pripeljem v Slov. Bistrico... Ja sej ga pripeljem,
če daš 10€ za bencin. Pa me začne zvijat da tolko ni v bencinu, pa mu rečem če vozis V8 motor je tu neki...
In mi reče da me pokliče nazaj...

Kaj je folku?!

Jas tut sam zbijam ceno, ampak na bolj fini način, malo pregledaš kaj kupuješ, poiščeš kako hibo, se delaš
manj zainterisiranega, pa si priboris kake 15% popusta... Nikol pa preko telefona... Pa na pamet mi ne pade,
da kupujem avto preko avtoneta, pa vidim da je najboljsa ponudba, ker model pač rabi dnar, prodaja 1000€ pod
ceno, pa ni šans da ga preko telefona vprasam če bo kaj spustil ceno..

Folk bi rad danes za 5€ dobil komplet kosilo, liter vina, nakoncu cigaro in konjak, pa mogoče še kak tabledance za navrh...
stupid-1.gif


Jebalvrag, med kakim folkom živim...
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ker mam glih čas nekej bluzit tlele....

...Pa dobr model a ti sploh lahko žviš? Mislim ti si skuz u badu, čudn da nisi že na kak samomor pomislu, k teb se res vse živo zgodi, čudn da glih teb a? Ostali so vsi tolk nesposobni. Ej dej ti odpri šolo za prvzgojo nesposobnežev in svet bo lepši.

eh ja...grem dalje brat, če je kaka fora sploh dons objavljena, to je kr nekej


majč
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
A jo men prodaš za 160 (pa preskočva tiste kave in brezvezne debate), če že nočeš menjat za Nokio 6310i?
Pa po pošti bi mi jo moral poslat.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Ker mam glih čas nekej bluzit tlele....

...Pa dobr model a ti sploh lahko žviš? Mislim ti si skuz u badu, čudn da nisi že na kak samomor pomislu, k teb se res vse živo zgodi, čudn da glih teb a? Ostali so vsi tolk nesposobni. Ej dej ti odpri šolo za prvzgojo nesposobnežev in svet bo lepši.

eh ja...grem dalje brat, če je kaka fora sploh dons objavljena, to je kr nekej


majč

Sem si mislo da se bo našo nekdo, ki bo reko da sem zmešan.

Očitno sn res f00kjen, ker nonstop me nemorajo klicat samo bedaki...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pazi zdaj to. Meni je kekec kr določil za koliko mi odkupi telefon... (ceno sem imel nastavljeno na 300 eur in bil je dejansko najcenejši na bolhi).

g66000 <jg66000@gmail.com> 22. januar 2008 23:05
Za: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
zanimam se za ta telefon.zanima me ce bi telefon lahko prisel pogledat. odkupil bi ga za 240e zaradi ostalih konkurencnejsih cen.

menjam ga tudi za w710+100e

lep pozdrav
jure

prosim za odgovor


Za: jg66000 <jg66000@gmail.com>
240 eur. zaradi konkurencnejsih cen? Najcenejsi na bolhi je 290 eur. tako da ne vi meni nekaj o konkurencnih cenah. Razen ce so cene pri operaterjih z narocnino za vas konkurencne tistim v prosti prodaji, potem pa nimam komentarja.

lp



jg66000 gregorn <jg66000@gmail.com> 23. januar 2008 13:20
Za: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
oprosti ce te lepo vprasam...trenutno dobim najcenejsga za 250e 14dni starga. tvoj je pa najbrs ze vec ce je od decembra tako da ce ga hoces prodat po taki ceni mi napis lepo....
lp


Za: jg66000 gregorn <jg66000@gmail.com>
To je meni vseeno za koliko ga ti kao "dobiš", sam se orientiram po cenah na trgu, ker to za koliko kdo kaj dobi si lahko izmisli vsak. In če dobiš za 250 eur. 2 tedna starega, zakaj bi se potem sploh obremenjeval z nakupom dva meseca starega za 10 eur. manj?

In če ti še ni jasno... ne, ne prodam ga za 240 eur.



jg66000 gregorn <jg66000@gmail.com> 23. januar 2008 17:41
Za: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ja sj ce ti je vseen pol t vredu sam informativno da ti povem da pride nov v neki sp. prodajalni 330e...zato da se pa obremenjujem tule za 10e mas pa cist prav...obistvu sm ga ze narocu pred dvema urama. tako da matej hvala za prijazne odgovore in za rasvetlitev da se naj orientiram po cenah na trgu. sori za sitnosti.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ne davaj najnižjih cen, daj normalno ceno, ti ostane več lufta pa še tolko bedakov nebo pritegnilo 100%
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma folk je res zmešan, imam ponavadi okoli 10 oglasov na Bolhi, pač prodajam vse živo.

Pa ni vrag da če že ne vpraša če daš kaj ceneje pa ti reče: Samo daj ti pol za poštnino. Bemoboga, prodajam nekaj za 20€ in ti naj še plačam poštnino, ki pride 3€... Pa sem prodal en mobilc za 120€, rečem ok dam jaz te 3 al 4 evre za poštnino. Pa mu poštar reče da je 122€ za plačat (ker pošta neke dodatno zaračuna naslovniku pri odkupnini). No in model me celi razpenjen kliče kak sva se zmenla to, da paketa ne misli prevzet, mu rečem da to pošta zaračuna in če sem jaz dal za poštnino lahko on to plača. In je potem šel na pošto, se tam drl kaj mu to dodatno zaračunavajo, me pokliče nazaj zakaj nisem dal paketni službi ker potem teh 2€ nebi bilo za plačat... No pol je vseeno popustil in plačal poštarju za paket.

Pa imam takih zgodbic še kr nekaj, vedno dam najnižjo ceno na Bolhi, pa vseeno vsak vpraša če dam nižje, če plačam poštnino... Bemti, če nimaš dnara za nekaj pač ne moreš kupit, sori.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Hehe, tak ko jaz, dam telefon naprodaj pa napišem da menjam za boljši telefon in doplačam koliko je pač treba, ker sem imel nokijo 3500 classic,v nulo ohranjena itd. seveda ni težko najti kup boljših telefonov, pa se mi najde en ki bi menjal 1:1 za 2 leti staro nokijo 7370
bonk.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sem se tud jst že večkrat vprašal kaj folku špila v glavah ko nakupujejo. Sicer nimam ravno veliko izkušenj s prodajo preko bolhe ampak še tisto kar sem prodajal so bile neke komplikacije.
Naprimer ko sem prodajal ojačevalc se je kar nekaj pacientov najdlo. Nek štajerc je naprimer imel podobne ideje kot pri Mlacomu, da bi mu jst 100km+ (v eno smer) stran peljal ojačevalc. Pa peezda... a sm ti jst mimovrste.com al kaj?
crazy1.gif

Potem se seveda najde en kup folka, ki te klicari, da kupi za recimo 170€ (če je najcenejši na bolhi recimo 190€) in da ga lahko dobi drugje za tako ceno... peezda... zakaj pol mene kličeš, če ga tam dobiš po tako ugodni ceni... a zdej če en prodaja neko zjahano robo pod ceno mormo avtomatsko vsi spustit cene?
crazy1.gif

No potem sem končno dobil nekega relativno resnega kupca ampak je fant hotel stestirat v svojmu avtu, da sliši kako špila. Naj mu bo, sem si rekel, pa sva se zmenila da se dobiva v LJ... modelu priklopim feršterkar v avto, se vsede notr in začne poslušat. Jst sm mislu, da bo ene dva, tri komade sprobal. A seveda.... frajer si je uzel cajt in vse cedeje preposlušal
crazy1.gif
... jst lepo potrpežljivo čakam pol urce, pol sm ga pa postavu pred dejstvo, da nimam cajta jst z njim muske tam poslušat. No ja.... vsaj glihat ni poskušal.

Sej štekam, da vsak proba kaj zglihat pa mal spustit ceno. Samo če je pa cena poštena in se vidi, da nekdo prodaja da čimprej denar dobi pa valda ne greš težit za ceno.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Človek božji, kaj tebi špila v glavi??
K ti res čist vsako neumnost, ki ti pade na glavo, objaviš na forumu?
bonk.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
jg66000 gregorn <jg66000@gmail.com> 23. januar 2008 13:20
Za: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
oprosti ce te lepo vprasam...trenutno dobim najcenejsga za 250e 14dni starga. tvoj je pa najbrs ze vec ce je od decembra tako da ce ga hoces prodat po taki ceni mi napis lepo....
.

hysterical-1.gif


Trenutno ga dobim za 250....

JA OK, pol pa si ga kupi, pa nevem zakaj gnjaviš!! Če pa nebos kupil, pa mi daj telefonsko da ga jaz kupim,
in prodam za 300...

Internet je nabit z bedaki.

Ok, sej ne rečem, sam sem tudi kompenziral marsikaj, ampak vedno če v oglasu priše recimo "možne menjave
za sorodno blago" torej če prodaja mobitel, mu probam menjat dlančnik, ne pa likanika.

Če pa piše možne "raznorazne" menjave, pol pa ga tut prasam če menja psa za moj digitalec in doplačilo...

Al so nepismeni, al nočejo brat, al pa so navadni butli!
 

Francoz

Pripravnik
Hebiga, v Sloveniji je več kot pol folka tko bolanga v glavo, da ni res...

Dava z mojo oglas, da pokloniva fritezo, delujoč likalnik na paro, DVD enoto za comp. Kličejo kot norci, eni vprašajo, če jim lahko pripeljem, drugi, če dam lahko na pošto (seveda na MOJE stroške).
Ne vem, ali gre tu za nesramnost, ali za okvare možganov?

Mislim, da bo tv Sloveniji prav kmalu treba uvesti OBVEZEN pregled uma....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolegu je psica povrgla 10 malih pudlčkov, čistokrvnih, lepe postave, pa je rekel da nebo se
matral s prodajo, ker niso ravno iskana pasma, da mu naj uredim po mojih oglaševalskih sposobnostih,
pa naj zrihtam lastnike, da jih podari...

Dam oglas na bolho, da podarjamo čistokrvne mladičke, napišem zakaj jih podarjamo, pač v smislu
enega si bomo obdržali, enega smo dali žlahti, ostalih 8 pa podarimo dobrim ljudem.

Pa me folk kliče, da pride po njega, če majo rodovnik... Pa sprašujejo če majo vse cepitve in mazila
proti zajedalcem... Joj, lahko popenim, ko mam opravka z takimi bedaki. In nalašč nisem psa podaril enemu
od teh, so še klicali, pa sem rekel da jih več ni, da so jih vzeli manjzahtevni ljudje... Smo kužke potalali
v 2 dneh.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Francoz pravi:

Ne vem, ali gre tu za nesramnost, ali za okvare možganov?

Okvara itak! Nerazgledanost, nepremišljenost, zaletavost...

Človek ti nekaj podarja, ti bi še mu pa evre spipal z žepa.

Človeku daš zastonj lep televizor, pa ti reče da škoda da ni plazma. Bedaki požrešni!

Po telefonu jih nadiram kot idijote, naj že enkrat začnejo temeljito brat oglase in malo mislit...

Ga ni tedna da koga ne pošljem v 3 krasne... Sej vem da se s tem spustim na njihov nivo,
ampak folk je blesav, in blesav folk me spravi ob živce! Sam sem zajebatn, se nonstop zezam,
težko me je razjezit, ampak budale majo poseben recept "raspizi malkoma". Se nimam za
pametnega, ampak pyzda no, začni malo razmišljat preden postavljas glupa vprasanja in glupe ponudbe....

Že pri oglasih se vidi, al ma človek kaj mozga v glavi, al je bebec.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem prodajal avto za 5500EUR - najcenejsi na avtonetu pa skoraj najboljsi (prevozeni in oprema)
Dobil sem 20 mailov z ponudbo 3500 EUR
bonk.gif

Vsi bi radi 7 let STAR- NOV avto (brez praskice pa 15.000 prevozenih)
bonk.gif
skoraj zastonj
Vsak drugi hoce da mu ga pripeljem domov pogledat
bonk.gif


Nemores verjeti, kako so ljudje neumni
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sem že pisal v avtomobilizmu, ko sem kolegici pomagal prodat twingeca, ki je bil kot iz škatlice,
leto starejši z 50k km več na a.netu so meli isto ceno, pa pride model gledat avto, pa se meče
pod avto, pa lak meri (avto je bil star eno leto, pa vidlo se je da je res še nov, nato pa se mi spravi ceno zbijat...
Itak ko sn vido nalepko čez prednjo šajbo, sem vedel da bo tu tečen biznis. medtem sma se ene
2x skor sporekla, ker sn mu razložo, da če najde na netu boljšega twingeca mu dam 1000€, gor dol, zbija ceno, nakoncu sem bil že tako tečen, da mu nisem cene spustil niti za 50€, pol pa me kliče, če mu pripeljem avto nazaj, da ga kupi
za prvotno postavljeno ceno, pa sem rekel da bedakom avta nemislim prodat, ker ga je škoda.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ko sem slabo leto nazaj prodajal avto se je našel en starejši gospod ki je mel idejo da mu pripeljem avto iz Maribora pokazati v Novo Gorico.
hysterical-1.gif


Da ne omenjam da mi je ponujal 90'' AX-a za bivših 500k v račun.
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno: