Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Dacho, ti ne razumeš sistema očitno. Maksimum je pač maksimum, tisti, ki ima večji maksimum bid bo zmagal. Neodvisno od tega, kdaj pred koncem akcije bo to naredil.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Priznam, da nisem ravno najbolje nastudiral in imata z monacom. Sem se ocitno bolj povrsno "poglabljal" oziroma se niti nisem pretirano, ker na ebayu kupujem dokaj redko (do sedaj okoli 30 nakupov, od tega so bili prek avkcije mogoce 4-5).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Muzo pravi:
Neumnost. Oni ne vejo, kje je tvoja maksimalna meja, zato je čisto vseeno, kdaj ponudijo več, kot je trenutna cena. Končna cena je vedno enaka, razen če imaš ti snajper, in potem njim zmanjka časa da še povečajo za koliko so pripravljeni kupiti, to je edina razlika.
To je prvo. Drugo pa je to. Recimo, da je le še en zavzetež, ki bi rad imel ta artikel. Če že v začetku bidaš na Ebayu, potem ima on čas in lahko ''taktizira''. Če pa bidaš s sniperjem, potem pa on lepo da eno nižjo vrednost in v zadovoljstvu čaka konec. Pa ga 8 sekund pred koncem prehiti sniper
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
S sniperjem pa ti nastaviš 100€, potem se pojavi kupec z 70 in je on highest bider, ki lepo živi v prepričanju da bo dobil izdelek, toda tvoj sniper tik pred koncem ponudi 100€ in ti dobiš izdelek za 71€
Eh, hebat ga. Nisem bral do konca. Hitrejši si bil.
smirk-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A lahko nekdo, ki to ve 100%, razloži kako točno deluje ta sistem, recimo da je cena artikla 50€ ti postaviš maximum bid 200€ kasneje pa nekdo za ta artikel ponudi maximum bid 70€, recimo da je nato konec dražbe in zmagaš, koliko € plačaš za ta artikel 51 ali 71€ ali...? Meni se zdi bolj logična druga vrjanta, ker drugače bi (če mal pretiravam da je bolj jasno) za artikel, ki je recimo vreden 300€ trenutna cena je 100€ ponudil 1000€ in ker seveda nihče nebi ponudil več kot 1000€ bi ga dobil za 101€, to skoraj sigurno ni tako, vendar sem iz enega posta prebral kot da sistem deluje v tem stilu, sedaj pa nisem popolnoma prepričan.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
V opisanem primeru plačaš 71€.

Sem pa v neki nemški oddaji videl, kako na ebayu kupujejo "lopovi". Za nakup uporabijo dva accounta.
Zadeva gre tako:
1.) Artikel se prodaja v avkciji... recimo, da je realna vrednost artikla 500eur.
2.) Recimo, da je trenutno najvišja ponudba za artikel 100eur.
3.) S prvim accountom za artikel ponudiš nek previsok maximum bid... recimo 600eur. Sedaj si najvišji ponudnik s ponudbo 101eur.
4.) Z drugim accountom ponudiš več kot 600eur. Sedaj je najvišji ponudnik ta drugi account s 601eur. Za ta denar postane avkcija za ostale nezanimiva.
5.) Par sekund pred koncem z drugim accountom izpolniš in oddaš obrazec za odstop od ponudbe.
6.) Cena pade nazaj na 101eur in s prvim accountom si prišel do poceni nakupa.

Vem, da so včasih na ta način prevaranti nakupovali po ebayu. Če je pa trenutno to še možno pa ne bi več vedel (mislim, da ne).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
cena je 50€
ti daš max bid 200€
cena se postavi na 50€ (ob predpostavki, da si prvi bider).
Potem nekdo ponudi 70€
Cena se postavi na 71€ in še vedno piše, da si ti najvišji
kupec bo seveda takoj ponudil 80€ in cena se bo dvignila na 81€ ter bo pisalo da si ti najvišji bider... In tako naprej, dokler bo pač drugi vztrajal... če je izdelek vreden 300€, bo verjetno dvigoval ceno do 201€, ko mu bo napisalo, da je on najvišji bider (ne veš pa koliko je dejansko ponudil, dokler ne dviguješ cene kot jo je zdaj on). Tako da teorija o 1000€ na 100€ odpade, saj bo prodajna cena v primeru kot ga omenjaš toliko (+1€) kot je bila najvišja ponudba drugega in ne 101€.
Upam, da sem razumljivo razložil...
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Ali kdo ve koliko traja, da pride pošiljka iz HK ponavadi naroču sem pa 2 stvari ločeno ena košta s poštnino 47 EUR ena pa 21 EUR koliko bo carina po paketu, v prvem je baterija za laptop v drugem pa dodatni polnilec.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Po mojih izkušnjah traja od 1 tedna do neskončnosti - se pravi paket ne pride... Odvisno tudi od načina pošiljanja - priporočeno, letalsko, z ladjo...
Carine, DDV in obvestnine od Pošte pri prvem paketu bo za enih 13€, pri drugem pa nič. Verjetno pa bo Carina za oba paketa zahtevala potrdilo o ceni - recimo link na e-bayu. Se pa zgodi, da lahko carinik oceni, da je vrednost majhna in ti bodo pakete kar dostavili brez vprašanj...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Ja. Je pa ista pašta, če jim po mailu pošlješ vse skupaj, pa ti oni dostavijo na dom. Plačaš isto...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Se da na ebay-u določenega uporabnika nastaviti na "ignore", da ne bi več prikazovalo njegovih oglasov? Ker precej kupujem preko ebay-a, bi rad blokiral prikaz tistih prodajalcev, ki sem jih negativno ocenil (nezadovoljen z izdelkom).
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.