Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

tinkara73

Zelenc'
7. jun 2008
11
0
1
Ja, jst sm že dobila denar nazaj... to da ga bom je bilo razvidno že iz maila, v katerem so me obvestili o resoluciji mojega casea in kjer so napisali ravno obratno kot pri Dachotu in sicer: We were able to recover $242.95 USD and this amount has been credited to you. Please allow five business days for this adjustment to be posted. Skratka ta znesek Paypal odtegne iz prodajalčevega računa, če pa ta nima (dovolj) kritja na njem pa ne vem kako se zadeva obrača naprej.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zanimivo. Meni ga je pa "vrnil" (ok, samo 200-25€ za stroške) ebay v okviru standard buyers protection, ker je prodajalec "mrknil"...
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Okej, mene pa neki zanima. Nisem še nikol naročala prek e-baya in se oproščam, če je kje zastavljeno že enako vprašanje.

A je za nakup preko E-baya treba met kreditno kartico... Al lahko enostavno naročiš in plačaš po povzetju? A obstaja kakšen minimum do katerega lahko naročiš?
Sama bi naročila eno zadevico za sestričninega otroka, ki na ebayu pride slabe 4 eure (neki podobnega gameboyu al kajvemčemu) zadeva pride iz Francije sem... Torej, a lahko naročim za samo 4 eure in kok približno bi blo treba plačat še poštnine?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Seveda lahko naročiš za 4eur. Ebay je le vmesnik (podobno kot bolha, le veliko boljši). Na njem prodaja ogromno različnih trgovcev, ki imajo vsi svoje lastne pogoje. Nekateri podpiralo le paypal, nekateri le nakazilo na TR, redki tudi plačilo po povzetju (a je tu poštnina ustrezno dražja). Poštnina je sper odvisna od prodajalca. Sicer pa bi iz francije moralo biti cca. 10eur.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
U porkamiš, potem se mi pa skor ne splača
crazy1.gif
 

tinkara73

Zelenc'
7. jun 2008
11
0
1
Khmm... meni se je pa zdaj zgodilo, da je menda celo prišel tisti paket, za katerega sem prej napisala, da so mi z Paypala vrnili denar ker tako dolgo o zadevi ni bilo ne duha ne sluha. Zdej pa ne vem kaj naj naredim... vem da mam par možnosti ampak me zanima kaj drugi mislite... naj ga grem iskat in prodajalcu spet nakažem denar ali naj ga pustim stat na carini dokler ga ne pošljejo nazaj? Jst bi sicer že sam iz firbca šla pogledat zadevo, da vidim v kakšnem stanju je po tako dolgem "potovanju" in bi se potem odločila ali jo obdržim in to sporočim prodajalcu ter mu spet plačam ali mu kar vrnem stvar nazaj... čeprov kaj pa če je on medtem že dobil povrnjeno škodo od pošte (zihr je vložil zahtevek)??
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Dvigni paket in bodi tiho
smile-1.gif
Če te pa peče vest pa prodajalcu sporoči, da je paket prispel in se zmenita kako naprej. Če ti je pa že vseeno glede tega, ga lahko pa tudi ignoriraš (ampak to je pomoje najslabša možnost). S pošiljanjem nazaj bi si pa samo delo in stroške ustvarjala (tudi brezveze).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Če rabiš to stvar jo pojdi dvignit. Če je vse OK sporoči prodajalcu, da je pa prišlo in mu ponovno nakaži denar.
Če ne rabiš stvari jo pozabi. Bo šla sama nazaj.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
ksz

A je kdo probal kaj prodat na ebay.de zadnje dni? Neki tezi, da je treba paypal account linkat z ebayjem, ker je to neka nova zahteva, ce hoces kaj prodat. Potem sledis navodilom in ko naj bi se zlogiral iz ebayja v paypal, da vse skup poveze, potem nic ne naredi in izpise neko glupost ala ta pa ta paypal account created(?). Seveda ko sem probal zlinkat placilo ebay stroskov s paypalom namesto z vizo, o ja, to pa takoj dela. [censored] od ebayja, vedno slabse...

Uglavnem, ali je kdo kaj prodal zadnje dni in ali mu je ratalo paypal account zlinkat z ebayjem?

Tnx.

lp,
Sasa
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
To obvestilo sem dobil kakšnih 14 dni nazaj. Se ne spomnim točno, ampak ni bilo nič posebnega in normalno uredil po navodilih.
Sicer pa na Ebay.de kupil prejšnji teden stvarco, plačilo preko PP, vse BP.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Hm, sej jaz sem tudi par stvari kupu prejsni teden in gre vse brez problema, mam tud verificiran paypal account, etc. Sem tud ze par stvari prodal v preteklosti, tko da ni da nebi vedu. Hm. Drekec.

Mtl, ce ti ni odvec, a lahko probas prosim v ebayju gori kliknit na verkaufen, pa v textbox vpisi notri neki "blabla" za opis pa klikni weiter in povej ce ti gre dejansko naprej al se ustavi na nekem achtung pageu. Tnx.

Ce ma se kdo izkusnjo s tem paypal verbindungom kar na dan z besedo.

lp,
Sasa
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Evo, včeraj so mi s PayPala poslali obvestilo... s katerim si lahko rit obrišem.



After careful review, we have concluded our investigation of the Buyer
Complaint described below.

We have decided in your favor, however, we were unable to recover any funds
from the seller's account. As stated in the PayPal User Agreement, recovery
of funds associated with a Buyer Complaint cannot be guaranteed.

Please know that we will make our best effort to recover the funds in
question if they become available in the seller's account in the future and
will take appropriate action against the seller. Such action may include
issuing a warning, a temporary restriction, or terminating the account.
Keep in mind that PayPal uses a number of factors to determine when to take
action, including member complaints. Due to privacy laws, we cannot discuss
the details of any action taken. We hope you understand our policy and that
it assures you that you are safe using PayPal.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Ccc... nice :-/

No, mozna razlaga v njihovo dobro bi bla, da je tisti paypal account vezan na tekoci racun in debetni, ne tko kot te evropski, ki so vedno na kreditno kartico vezani in mu ne morejo dnarja trgat. Ceprav to je spet tko, aukcije mu tud nekam zaracunavajo, pa bi loh tam trgal, sam tist je pa ebay d.o.o. in ne paypal d.o.o. Mah... Cas je za Ebay2.

Sej v povprecju me celo cudi, da ta ebay sploh funkcionira tako kot funkcionira. Da ni nategov mnogo vec. Mam rating 45 in 100%, pa sem do sedaj mel samo ene 3 cudne situacije, seveda ne po moji krivdi. Enkrat je moral ebay dispute v mojo korist odlocit, drugi dve sem se pa uspel zmenit s prodajalcem.


Hehe, najbl mi je smesno, hehehe, k pri fuuuul aukcijah pise "we send worldwide, except italy", lol.

lp,
Sasa
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.