Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Saj ravno v tem je fora - zato pa je potrebno odpret dispute na ebayu - meni je prav ebay v okviru"standard protection" nakazal 175€, čeprav sploh nisem plačal preko paypal. Dobil sem pa na paypal, saj so šele na koncu zahtevali od mene moj paypal naslov.

"...except italy..." Iz čisto preprostega razloga - CARINA! Še veliko bolj komplicirajo kot pri nas, robo zadržijo tudi po 14 dni... Saj to piše praktično samo pri kitajcih&co...
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Jaz sem odprl dispute preko PayPala, saj na ebayu ni bilo mogoče odpreti dispute, ker je ebay umaknil konkreten oglas. Tudi, če probam naknadno iti v dispute in vpišem ID transakcije ga ebay "ne najde."

Še lahko kaj storim?
sprasujem se.gif


 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
lahko pišeš ebayu im jim daš link do tega oglasa,vendar najbrž ne bo ni. sam sem podobno obvestilo od paypala dobil že dvakrat,
skupaj so me nategnil za 550€,ampak ker ni denarja na njihovem računu, si lahko samo rit obrišem...
ma pa zato moneybookers dobro varianto,ki sem jo že sprobal in deluje. je pa escrowe,tako, da prodajalec dobi denar šele, ko sam prejmem predmet. lahko sicer vidi da sem plačal,vendar ga ne dobi. super zadeva,enkrat me je že nedko hotel okrog prinest,ko pa je videl,da denarja ne bo,mi je poslal. drug primer: ko sem prodajalcu omenil to varianto, se je nekaj začel izmotavat,od takrat nisem več videl črke od njega.
problem je samo,ker moneybookers zelo malo uporabljajo,čeprav je cenejši.paypal je le njihov...
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Pozitivno presenečen, sem danes ugotovil, da mi je PayPal povrnil "izgubljena" sredstva. Dobil sem tudi njihov mail, sredstva pa so že na VISA kartici.

Zdaj sem se prepričal, da je PayPal res pravi "pal".
smile-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tudi jaz lahko potrdim, da so mi nepricakovano po parih tednih uspeli nakazati denar, od katerega sem se ze poslovil, ker Kitajcek ni imel sredstev na racunu. Kitajcek kot tak pa ni vec registered user na e-bayu. Ocitno le deluje.
smile-1.gif
 

dennis18

Pripravnik
6. maj 2008
70
0
6
Pozdrav.

Eno zadevo hocem prodati preko ebay pa se mi vstavi pri vpisovanju svojih podatkov. Je komu znano kaj moram vpisat pod kontonummer in Bankleitzahl?

Prilagam slikico da boste vedli pri cem mislim. Za ostalo mi je jasno kaj vpisem
smile-1.gif
IBAN pa vpisem malo nizje potem.

no7vqYEVBQRuuPGh.jpg


Na banki mi ni znal pomagat. Pod kontonummer je 12 mestna številka, pod Bankleitzahl pa 8 mestna.

Hvala za odg. in LP
 
Nazadnje urejeno:

dennis18

Pripravnik
6. maj 2008
70
0
6
To mi je jasno, samo nevem katere cifre pridejo tam noter?

Gre pa se za NKBM.
 
Nazadnje urejeno:

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ne vem,če mi sploh imamo te številke,vendar sem pri Švabu videl, da je kontonummer zadnjih 10 cifer IBANA, blz pa prvih 8.
problem pa nastane, ker imamo mi samo 15 cifer v ibanu. sam nisem vpisal nič
 

dennis18

Pripravnik
6. maj 2008
70
0
6
Sem opazil, ampak me vseeno ne spusti dalje ce pustim tam prazno tak da nevem kaj zajebava. Cakam na odgovor iz ebaya da vidim kaj je krivo
smile-1.gif


Hvala vsem za pomoc.

LP
Denis
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Kje pa se plača te dodatne stvari, ki jih omenjate ( carina, ddv...), če naročiš iz USA ?
 
Nazadnje urejeno:

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
Kdo tukaj uporablja bidding sniperje? Kateri so najboljši oz. katerga mi priporočate?
 

Mihail

Pripravnik
1. sep 2007
167
0
16
Sem se registriral na Just Snipe. Zanima me kaj to pomeni quantity (tam ko naštimaš da ti bida avkcijo). To pomeni kolikokrat ti bo bidal al kaj?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Odkar so ebay spremenili, da lahko daš maksimalni bid niti ne vem koliko se sniperji sploh še splačajo. No saj včasih jih še uporabljam ampak... zakaj menim, da mogoče je bolje brez njih. Naprimer, želim kupiti knjigo, katere trenutna cena je 1 EUR, jaz sem pa za njo pripravljen plačat največ 5 EUR, super bi pa bilo, če jo dobim za 2 EUR. Torej, ponudim 5 EUR in sem highest bidder in je knjiga sigurno moja, če se le ne pojavi kdo, ki je pripravljen za knjigo dati več kot 5 EUR. In dobim jo za 1,5 EUR, ker sem highest bidder. Če bi pa čakal s sniperjem, bi pa lahko folk še ponujal 2-3 EUR in bi pol jaz v zadnjih sekundah ponudil s sniperjem 5 EUR in bi me knjiga stala več, kot če bi ponudil kar prek ebaya in že v začetku ponudil svoj highest bid.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Neumnost. Oni ne vejo, kje je tvoja maksimalna meja, zato je čisto vseeno, kdaj ponudijo več, kot je trenutna cena. Končna cena je vedno enaka, razen če imaš ti snajper, in potem njim zmanjka časa da še povečajo za koliko so pripravljeni kupiti, to je edina razlika.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ne razumes. Ne govoriva o isti stvari. Ce vzamem za primer recimo telefon, ki ima trenutno ceno 50 EUR, ti si pa zanj pripravljen dati do 100 EUR. Ce takoj das maximum bid na 100 in ce nihce ne ponudi vec bo ta telefon tvoj za 51 EUR. Ce pa ti nastavis sniperja na 100 EUR, bo le-ta cakal do zadnjih 8 sekund pred iztekom avkcije in ponudil 100 EUR namesto tebe. Super ane, sam od trenutne cene 50 EUR do konca avkcije lahko cena telefonu naraste na 90 EUR in te bo prislo precej drazje, kot pa ce kar v ebayu nastavis maximum bid 100 in ga poberes za 51, ce pac nihce ne da vec kot 100. Ce pa kdo da vec kot 100, ga bos pa itak tut ti spusil. Verjetno se kdo drug uporablja sniper ali pa je prav tako rekel ebayu, da je njegov maximum bid 110
smile-1.gif


Prednost maximum bida je pomojem v tem, da ce dovolj zgodaj ponudis dovolj visoko ponudbo in ni nobenega junaka, ki bi ponudil vec od tebe, lahko dobis avkcijo po precej nizji vrednosti kot z uporabo sniperja. Moje skromno mnenje je, da so z uvedbo maximum bida v dobri meri zjebal razne sniperje.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
To pa ne bo držalo!

Cena je 50€, ti daš maximum bid 100€. Pojavi se kupec, ki ponudi 70€. Cena se takoj dvigne na 71€, še vedno pa si highest bider ti. Potem kupec ponudi 80€ in je cena 81...

S sniperjem pa ti nastaviš 100€, potem se pojavi kupec z 70 in je on highest bider, ki lepo živi v prepričanju da bo dobil izdelek, toda tvoj sniper tik pred koncem ponudi 100€ in ti dobiš izdelek za 71€
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.