Kaj proti nespečnosti?

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
naravna hrana je pa joint
evil.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Sanval po novem baje dobiš brez recepta.

fak a to resno? to je naravnost debilizem če je to res.

sem ležal nekrat v bolnici zraven enega, ki je vsak dan zmazal tablico 10mg, ker drugače več ni šlo, odvisen totalno. Na postelji zraven mene se je znašel ker so mu nekega dne odpovedale ledvice/jetra (nekaj od tega), pa tudi živčevje je orenk štrajkalo in ni mogel normalno premikati okončin. Niti po jajcih se ni mogel popraskat. In tablete, ki to lahko povzročijo se zdaj dobi brez recepta? To resno?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
recepti za spanje:
-rekreacija po službi (pohodništvo, kolo..((bife in pir ni rekreacija))
-sex pred spanjem
...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Melatonin je hormon, ki ga telo proizvaja samo, lahko pa ga vneseš oralno, je tudi kar poceni.

Ampak ne vem, jaz se s tem ne bi preveč igral, mogoče občasno, ko veš da bo stresna noč ali ne boš dobro spal, ker če telesu dovajaš hormone, potem jih samo neha delat, pol pa nastane čista jeba.
 

turd_sandwich

Zelenc'
18. maj 2015
29
1
3
Z nespečnostjo sem imel kar dolgo težave. Pri sebi sem ugotovu, da me je najbolj zjebal ne-reden spalni cikel, to če sem jedel prepozno oz. če je v hrani bilo veliko začim, sploh pekočih.

Nespečnosti sem se uspešno rešil, je bilo pa za to potrebnih kar nekaj korakov. Začel sem hoditi vsak večer ob isti uri spat, prav tako vstajal (redke izjeme so vikendi, ko smo ga popivali), na računalnik sem si namestil program f.lux, ki spremeni barvni spekter, tako da te svetloba iz enkrana ne dela budnega. Pred spanjem sem začel tudi z ritualom in sicer kombinacija tega https://lekarna-plavz.com/utru...0001481655.html ter toplega mleka. Če pa se mi da, pa tudi meditiram.

Obstaja kar nekaj univerzalnih nasvetov, vendar bo vsak pri sebi moral ugotoviti kaj najbolj pali. Seveda pa pomaga, če se čez dan tudi dobro izmozgaš s kakšnim športom ali podobno.
 
Nazadnje urejeno: