Pop. sp., prodaja preko spleta - Etsy

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Za "pogajanje" s finčnim nadzorom odgovarja računovodstvo! ;)
Jaz samo izjavim: "jaz ne govoriti vaš jezik, prosim poklicati 012 345-678".
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ena napaka, ki jo bo inšpektor zaznal in posledična kazen pa bo znesek letnega plačila (več letni) za vrhunski računovodski servis. Verjemi, še kako se splača imeti računovodjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Ena napaka, ki jo bo inšpektor zaznal in posledična kazen pa bo znesek letnega plačila (več letni) za vrhunski računovodski servis. Verjemi, še kako se splača imeti računovodjo.
No ja… govorimo o popoldancu, verjetno normirancu, ki bo naredil par jurjev prometa. Ce ni res smotan bo to lahko podelal sam.
Ker računovodstvo tudi ne odgovarja za vse po spisku. za pravilnost “knjiženja” že, za neke mejne zadeve, kjer še sam furs ni prepričan kaj bo rekel inšpektor, pa tudi oni ne bodo dali roke v ogenj.

Inšpektorji pa za neke manjse zadeve praviloma najprej izdajo opozorilo.

imam pa izkušnjo, kjer sem v prvih mesecih po registraciji firme pokasiral 2 kazni za cca. 10k€. Eno sem rešil brez večjih težav z obrazložitvijo in dodatno pogodbo (direktor po poslovodski pogodbi NE SME delati druga, kot voditi firme, jaz pa sem izdajal/davčno potrjeval račune za spletno trgovino, kar bi se naj štelo kot delo). Za drugo sem moral v tožbo proti fursu, ki pa sem jo tudi dobil ( napačno tolmačenje s strani zaposlenih na fursu kaj je enoosebna družba).

je pa fino, da imas nekoga, na katerega se lahko obrnes s kaksnim vprasanjem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ampak to je malo mimo meni. Če njim odgovarjam, menda bodo potem oni vedeli. Sicer so bili skoraj vsi izredno prijazni in ustrežljivi, s katerimi sem se pogovarjal. Zmotilo me j eedino to, da je potem vse v rokah inšpektorja.

Zdaj mi je tudi še bolj jsano, zakaj obstaja toliko "svetovalnih" storitev. "Vuci pare" jaz pravim temu. In dvomim, da ti res znajo vsi pravilno svetovati, če e sam Frus ne ve. Edina prednost je po moje v tem, da lahko imaš na papirju neko davčno svetovanje, pa si morda ti malo bolj krit, čeprav spet dvomim. Oglobili bi tebe in njih.

Od prvega dne, ko sem odprl firmo in objavil email (še dobro, da ne telefonske) na AJPES, dobivam skoraj vsak dan neke ponudbe za računovodstvo, za davčno svetovanje, ker vse to potrebujem in oni so pravi za mene... bla, bla, bla...

Bogega popoldanca bi radi oskubili že na samem začetku :D Sej vse razumem, ampak ta kapitalizem... Zato pa se je potrebno čim več sam pozanimat in delat.
Malo si poglej koliko teh davčnih svetovalcev je zaposlenih na Fursu in so tudi sodelovali pri pripravi zakonov. :sprasujemse: :eek:
Kazen pa dobiš ti in ne svetovalec. Kako se potem zmeniš z njim, pa Furs ne briga.
Pa uspešno poslovanje ti želim.