Ravna streha, toča in uničena "sika"

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Tukaj pa ne razumem nekaj. Bajta je zavarovana proti poškodbam ki jo naredi vreme. Folija je naluknjana in to je to. Kaj ima pravilna ali nepravilna izvedba polaganja sike veze s tem? Vem komlicirali bodo, ampak niso pa komplicirali ko so prišli sklenit zavarovanje. Potemtakem legalno ne moreš zavarovat hiše ki so jo zgradili recimo naši fotri?

ko gre za par 100€ verjetno ne komplicirajo. Tu pa bodo šli zneski precej visoko. Je pa dejstvo, da na vsaki zadevi VEDNO lahko najdeš nekaj kar ni čisto po standardih/smernicah. In če bi za vsako takšno zadevo odklonil izplačilo ne vem no...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - tu zna priti v igro “malomarnost” ipd. - če je v načrtu nasutje s prodom i tega ni bilo (ali je bil “odstranjen”), pade pod “grobo malomarnost” in zavarovalnica izstopi iz (izstopi - ne odstopi) iz odgovornosti - smiselno enako kot “kasko in napihal”.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
No ja - tu zna priti v igro “malomarnost” ipd. - če je v načrtu nasutje s prodom i tega ni bilo (ali je bil “odstranjen”), pade pod “grobo malomarnost” in zavarovalnica izstopi iz (izstopi - ne odstopi) iz odgovornosti - smiselno enako kot “kasko in napihal”.
Pgd (nacrti) so samo okvirni predlog kaj in kako. Ni to načrt po katerem se gradi. Tako so mi razlozili.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Zdravo " igi ",
pri Siki so imeli oz. še obstajajo dve vrsti folije : ena se mehansko pritrjuje/švasa med sabo na stikih in ne potrebuje obtežbe; druga se samo polaga/švasa in je obtežena.
Takole na hitro: vzemi kvaliteten lepilni-e trak ( Ampacool, AirStop,ISOVER Vario,.....) in polimaj vse luknje.
Pred časom sva z investitorjem položila na ravno streho " travnate predpražnike " ( nekaj podobnega : https://www.trgovinejager.com/preproge/umetna-trava-1-x-5-m_1/)
Vsekakor naredite ob sanaciji : parna zapora ( bit. trak z ALU folijo ) polno varjen; toplotno izolacijski material - toplotna izolacija; material za ravno streho ( folje ....). Naklonski material : betonski ali toplotno izolacijski. V odvisnosti sistema predlagane sancije , izvedite nalivni test. Tu imate možnost iztoka na AB ploščo za samo kontrolo, če streha ( folija ) spusti. Nato ponovno nalivni test na folijo ali .........
Obvezno primerno reševati preboje skozi AB ploščo, kot pišeš jih je veliko;
Bolj kot boste natančni pri sanaciji boljše bo.
To ti pišem iz terena glede nalivnega testa . Tudi če me vsi prepričujejo , da se pri njih ne pojavi napaka=streha drži ga izvedem; še kakšnega prepotentnega invetitorja kam pošljem, pa sam vzamem šlauf in natočim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Jah glej... seveda je bil nadstandard :). Je pa žalostno, da nikomur več ne moreš zaupati. Ko/če bom zase gradil, potem sem tisto leto "na dopustu", ker bom vsem pod prste gledal. Zvečer pa na netu iskal ali je prav ali ne :)

Če bi bil vsaj naklonski beton. Bi voda odtekala. Tako pa je RAVNINA. Oziroma bolj bazen, ker nikoli ne odteče popolnoma. Pomagale bi že žlote v robovih kot so narisane. Pa so samo luknje na približni višini speljane na ven.

Za trdo podlago pa preverim kako se je obneslo. To pa nisem šel niti pogledati. Ker balkonski nadstreški je pa "sika" na OSB direkt.
Skratka..rezime je cca tak...ker je investitor šparal na prodcu...en tovornjak ga bi stal koliko..300 EUR? ..imate zdaj posledično vi ekstrakt jebe.

(podobno kot sem bral da se je neke zrušil most (ob poplavah) ker je spojdedlo sredinski teber, ki je bil v vodi..zakaj ga je spodjedlo? Ker izvajalec ni stresel par tovornjakov skal okoli stebra, ki bi razbijale tok oz. preprečevale spodjedanje).

Glede investitorjev pa..klasična zgodba pri nas...nekaj naredijo, ruknejo v stečaj, potem se pa ti slikaj z garancijami/slabo izvedbo. Žali kogar hočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
27. jan 2022
4.793
1.732
113
Tako na hitro po prebrani temi:
- če v pgd zahtevana izvedba strehe ni bila spremenjena v PZI (malo verjetno) in je narejena drugače mora bit obdelana v PID za izdajo uporabnega dovoljenja - upam da ga imate.
Torej če imate izdano uporabno dovoljenje in po njem niste spreminjali strehe se Zavarovalnica nima kaj izmikat - na pregledu za izdajo UD je "organ" moral preveriti skladnost izvedbe po izdanih papirjih.

Še enkrat: prodec ni nujno na vsaki "sika" strehi, v LJ jih tako na pamet ni na Lesnini na Parmovi al kaj je že, pa Klub 300 v Dravljah. Je pa prav, da se po taki strehi ne "sprehaja", oz samo po posebej ojačanih delih - včasih tam celo položijo prane plošče.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Evo začasna resitev v teku :)
067A98F1-1007-49D4-9F0C-3CBD34844893.jpeg

Zavarovalnica zelo korektno na prvo
žogo. Ko zlozimo ponudbe pa bomo videli naprej.
Bo pa zdaj lazje najti izvajalca, narociti materil, ker bo manj puscalo…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in bertoncl

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Včasih so pustili samo železne palice, da gledajo ven. Danes je to bolj moderno rešeno. Malo za hec :D

Igi kdo je saniral luknje, koliko časa je to trajalo in kdo bo plačal to delo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Ce koga skrbi, obstajajo tudi take z 30 al 35 let garancije. Baje iz kavčuka