Kaj proti nespečnosti?

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Kar ne morem verjet, ampak strinjam se skoraj z vsem kar si zapisal. Samo par pojasnil;
1. Ko govorim o apaurinu, nimam v mislih hudih posledic. Zame je dovolj tista otopelost, ki pa definitivno spremlja zaužitje tega pripravka. Vem iz izkušnje, pojedel sem eno dozo (pozabil a je to vključevalo eno ali dve tableti) v celem življenju in hvalabogu mi je ni bilo treba od takrat nobene več. Počutil sem se rahlo odsoten cel dan po tistem ...
2. Glede triptofana; že prav, da je mehanizem prenosa triptofana skoraj trenuten. Ampak tak je zato, ker je ta stvarca že prisotna v krvotoku. Tja pa je od nekod menda prišla, al kaj ... In pride lahko (v končni fazi) samo izhrane. Torej ... No tu pride potem v sliko hrana bogata s to žverco. Ampak to pri mleku predpostavljam, da ni slučaj. Ugibam pač ...
3. Absolutno se strinjam. Ne eno ne drugo ni absolutno dobro ali absolutno slabo. Ampak ... Takole čez prst; umetni prirpavki imajo ponavadi listo stranskih učinkov dolgo kot moja roka (pa nisem med manjšimi), dočim so naravni pripravki (magari z istimi učinkovinami ali učinkovinami z enakim ali podobnim učinkom) praviloma zapakirani v paketu, kjer so poleg učinkovin recimo temu še pomožne snovi, ki ali pospešijo delovanje ali ga blažijo/usmerjajo. Na pamet mi pade razlika med kofeinom v kavi ali čaju, samo za ilustracijo ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj dela psiha. Sem na dopustu in ne morem spat...rad bi pa spal, da si spočijem. Grem spat ob 3:00, ob 8:00 sem že čist buden :S Edinkrat, ko sem spal ko ubit je bilo po preveč alkohola.

Zgleda bom rabil še kak dan, da izbijem šiht iz glave.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Zigy ima prav; oboje je kofein. In to popolnoma enak, tudi po učinku. Zakaj potem šala čaja ne učinkuje enako kot šalca kofetka? Zaradi snovi, ki pridejo v čaju v paketu s teinom/kofeinom (zabu kako se jim učeno reče). Itak pa je bilo to dano samo kot ponazoritev na kaj ciljam ...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Potem lahko tudi gledaš blage stranske učinke pri bananah. Pojej jih 10 in po mojem boš tudi malo zaspan, dremav in otopel. Če te ne bo še želodec bolel. Oziroma daj 2 banani bolniku z ledvično boleznijo in poglej rezultat. Oziroma ga bodo urgenci.
Sicer pa je pri pomirjevalu skoraj za pričakovati določene učinke zmanjšane pozornosti.

Seveda, aminokisline pridejo v kri iz hrane. Ampak proces ni blazno hiter in če ti spiješ kozarec mleka (ki je apriori težko prebavljiva hrana in se v želodcu praktično sesiri), bodo ti proteini v krvi šele čez par ur.

Umetni pripravki imajo seznam stranskih učinkov samo zaradi pravnih aspektov. Poglej cigarete na primer. Ali pa eko-tobak, če želiš. A kje pišejo vsi možno stranski učinki (torej prav seznam... ki bo zagotovo dolg kar par strani)? Najbrž ne... A piše na soji, da je med gensko najbolj oporečnimi rastlinami na svetu?
 

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Ker glava danes bolje dela, lahko zopet prispevam en roman (tokrat z odstavki):

Kar se tiče tablet, ker vidim, da je tudi pri temi o tabletah proti glavobolu veliko govora o tem, vidim zadevo takole: ja, v skrajnih primerih, če ne gre drugače, sem pripravljena vzeti tudi kakšno tableto. Tudi pri glavobolih ali bolečinah precenim ali bo možno "preživeti" brez in seveda v primeru, da mi okoliščine to dopuščajo.

Načeloma nisem zelo proti tabletam, dokler je uporaba zmerna oz. primerna. Se mi zdi, da ljudje dostikrat posežejo po tabletah že kar tako iz navade. Sama, če se da raje ne, iz preprostega razloga: pri prekomerni uporabi slej ko prej pride do zvišanja tolerance. Tako je potrebno posegati po vedno večjih dozah ali močnejših tabletah. Nisem strokovnjak na tem področju, to je le moje mnenje.

Tudi strinjam se s tem, da ravno zabubiti se nam ni treba. Marsikaj je lahko škodljivo, tudi onesnažen zrak, pa zaradi tega umrli ravno ne bomo.

Na "zvarke" in druga pomagala sem se osredotočila zato ker, kot že rečeno imam tudi na splošno probleme s spanjem. Mislim, da vsakodnevno jemanje takšnih tablet ne bi bilo ravno zdravo. Tako, da za "krizo" razmišljam, da res ne bi bilo slabo, če imam nekaj "za vsak slučaj" tudi, če potem nikoli ne uporabim. Predvidevam, da se Sanval dobi brez recepta? Kako je s tem prebujanjem? Sleepwalking?

Kar se tiče same nespečnosti pa, ne vem no. Saj pravim, pojavlja se tudi kadar ni stresa, skrbi, napetosti itd. Ker tako zelo in za vsako stvar se pa tudi ne sekiram, kot je očitno izpadlo pri tistem čiščenju.

Off:
Tam pa res, mislim, o joj. Popolnoma narobe razumljeno. Ne vem ali se jaz ne znam pravilno izražati ali ljudje ne preberejo dobro ali kaj? Vsi so se zakadil v tisto sesanje, pa sploh ni bila poanta o tem. Predvidevam, da gledajo iz sebe: ker je njim to napor je avtomatično tudi meni. Če bi povedala koliko likam bi bilo zopet, da sem
stupid-1.gif
. ker je večini to napor. Mene pa npr. to sprošča.

Zato tudi pravim, da ima SamSvoj delno prav. Zaradi čiščenja se ne sekiram, če mi kakšen dan ne paše tudi ne čistim. Svojo "pretirano" zaskrbljenost bi na lestvici 1 - 10 ocenila s 6. To je kadar gre za zadevo, ki mi je pomembna oz. se zaradi nje sekiram. Če pa pogledam, kaj vse ljudi "vrže s tira" pa lahko rečem, da se podpovprečno sekiram. Tudi ne vem, kako ljudem ni jasno, da smo si različni. Vsi imamo probleme in skrbi, s stresom se pa vsak drugače spopada, ga drugače občuti, drugače sprošča, tudi prioritete imamo različne.

Kar se tiče izpita: načeloma občutim pred izpiti malo treme in strahu, tako kot vsi ostali. In ja, seveda je logično, da to tako je. Zato sem pa že na začetku prosila, da se ne piše o tem, ker tudi ni bil to problem.

On:
Tudi logično mi je, da se nespečnost pri nekaterih pojavi kadar je stres prisoten.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sanval je načeloma zelo varno zdravilo. Tisto o sleepwalkingu je bil bolj kot hec glede enega bizarnega case-reporta. Se pa pri nas žal ne dobi brez recepta. Za kak večer, ko nujno potrebuješ spanec, tega pa od nikoder... super.

Če imaš na splošno probleme spanjem, poizkusi raje nemedikamentozne načine. Prehrana, aktivnosti pred spanjem... Vsakodnevno jemanje hipnotikov toplo odsvetujem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.294
113
Ampak ali bi sanval ucinkoval tudi ce si pod stresom? Si zelo zivcen, naslednji dan te cakajo pomembne ampak stresne stvari. Dobro bi bilo ce bi se ponoci naspal, vendar ne mores ravno zaradi zivcnosti - ali bo zadeva se vedno delovala?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glede na to, da ima soroden mehanizem delovanja kot BDZ-ji (apaurin), je povsem možno, da je odgovor ja. Je pa bil zolpidem razvit ravno z namenom, da potencira hipnotične (uspavalne) učinke ter zmanjšuje anksiolitične (protistresne) in nimam pojma, kakšno je to razmerje v praksi.
confused-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ampak ali bi sanval ucinkoval tudi ce si pod stresom? Si zelo zivcen, naslednji dan te cakajo pomembne ampak stresne stvari. Dobro bi bilo ce bi se ponoci naspal, vendar ne mores ravno zaradi zivcnosti - ali bo zadeva se vedno delovala?

Zolpidem je hipnotik in tudi blagi anksiolitik. Tako da zadeva bo delovala.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Resno? 5mg? Vseeno? Juhej, se malo pa bomo zaldiarje in tramale tolkli namesto pirov, zivela farmacija
bonk.gif
 

B81

22. jul 2007
34.519
8.963
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ampak ali bi sanval ucinkoval tudi ce si pod stresom? Si zelo zivcen, naslednji dan te cakajo pomembne ampak stresne stvari. Dobro bi bilo ce bi se ponoci naspal, vendar ne mores ravno zaradi zivcnosti - ali bo zadeva se vedno delovala?

Po sanwalu je človek cel zabuhel naslednji dan in sploh ne ve, za kaj se gre...
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
odvisno od človeka do človeka!!!
Jaz recimo spečem eno 10mg ob 22ih, čez 5-10 minut sem že zadet
smile-1.gif

Takoj zaspim in se zjutraj zbudim kot na novo rojen, nič živčen....dobesedno spočit!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Se zavedas, da tole vodi v odvisnost, pa ze na desetki si!? Imam paciente, ki ne zaspijo po treh 10mg sanvalih... v glavi pa nihce vec normalen. Zakaj jih sploh jemljes?
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
vzamem občasno kadar vem da se moram naspati-spočiti, drugače pa tako kako pivce pa ne rabim tabletke
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.519
8.963
113
Zaskrbljujoče je že dejstvo, da človek ne more zaspat brez piva ali tablete...pa sigurno mora bit nekaj na voljo v normalni prehrani...