kaj menjat pri rabljenem avtu?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kupil sem fiat punta letnik 2000 s kao 84.000 prevoženimi kilometri (yeah right). kupil sem ga za drugi avto pri hiši. avto zunaj v nulo ohranjen, barva krasna, motor prede kot mucek. kaj naj zamenjam pri avtu, ozroma kako vedet, če so stvari že potrebne menjave? jermen, šponar ...
akumulator in sklopka sta nova (praktično menjana pred mojimi očmi). vse ostalo dela.

edino kar sem opazil je, da ko sem servo volan po nesreči zabil do konca (ni bil v city načinu), se je prižgala rdeča lučka volana, volan je otrdel in težko ga je bilo obračat. šele ko sem avto ugasnil in znova zagnal, je lučka izginila in volan je deloval normalno. tudi zdaj dela normalno, ampak se skrajne lege volana bojim kot hudič križa. servo pumpa nič ne piska, ko obračaš volan.

aja, pa še to, ko v prostem teku ful na hitro pohodiš gas, motor zavibrira. saj vem, da je to normalno, a tukaj kr fejst zamiga. tam kjer je vpet, ni nič zarjavelo ...
prosim za vsakršne uporabne nasvete.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Dobr zakaj pa ne, kilomteri so lahko čisto relani. 10.000km na leto za tako kišto je vrh glave
grin1.gif

Jermena bi jst menjal, že zarad starosti
smirk-1.gif
domnevam da še niso bila..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Poglej svečke......mogoče zato trese k so stare!
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ok, ok. tolko da vem, kaj me čaka. a mogoče kdo ve, koliko bi to vse skupaj stalo.
to pomeni, da kupim vse dele v trgovini z avto deli in nesem do mehanika, kjer on to noter zmontira. 400, 500 evrov? več?
se pravi olje, filtri (olje, zrak), zobati jermen (rabim še kakega), šponar, vodna črpalka?
zavornih oblog ne bi menjaval, zavore delajo lepo, tudi na tehničnem ni bilo težav.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
fiat rezervnih delov se ti aftermarket skoraj ne izplaca kupovati. sploh pri teh starejsih modelih, ker so originalni deli nezaslisano poceni.

ce si iz ljubljane ali okolice imas na izanski cesti odlicnega mojstra, predvsem postenega, ki je tudi uradni fiat serviser, g. Kavčiča. najbolje, da ga peljes tja in ti bo povedal kaj in kako. Je prijazen za razliko od ostalih ljudi podobnega kova
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ok, ok. tolko da vem, kaj me čaka. a mogoče kdo ve, koliko bi to vse skupaj stalo.
to pomeni, da kupim vse dele v trgovini z avto deli in nesem do mehanika, kjer on to noter zmontira. 400, 500 evrov? več?
se pravi olje, filtri (olje, zrak), zobati jermen (rabim še kakega), šponar, vodna črpalka?
zavornih oblog ne bi menjaval, zavore delajo lepo, tudi na tehničnem ni bilo težav.

Mah če greš k enmu nepooblaščenemu majstru ti z deli vred ne bi smelo več kot 300-350eur pridt. Deli za Fiata so pocen. Poglej še v kakšnem stanju so klinasta jermena..
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ce si iz ljubljane ali okolice imas na izanski cesti odlicnega mojstra, predvsem postenega, ki je tudi uradni fiat serviser, g. Kavčiča. najbolje, da ga peljes tja in ti bo povedal kaj in kako. Je prijazen za razliko od ostalih ljudi podobnega kova
smile-1.gif
Se popolnoma strinjam. Zapelji se do Kavčiča in se zmeni za servis. Boš zelo zadovoljen tako s ceno kot z opravljeno storitvijo
zmaga.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa sam fiate šraufa al tut druge? bi tut jst mel mal olje pa filtre za zamenjat.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kaj pa v mariboru? pozna kdo koga, ki je priporočljiv? enega sicer mam, ampak tistega mi je ata priporočal.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a maš punta MK2?
kaj je s tem električnim servovolanom?
ko ga po nesreči zabiješ do konca (se pač zgodi med manevriranjem), zasveti rdeča lučka volana in volan "otrdi". servo ne deluje, dokler ne ugasneš avta in znova zaženeš. kako to spravit v red?
plus tega zafrkavajo motorčki električnih šip. ne spustijo povsem do konca šipe in potem je nočejo do konca zapret, če jim ne pomagaš. a jih kaj zadržuje? pa še ful grdo brnijo. je to normalno, ali fiat pač?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Mam mk2 ja. Glede volana ti ne znam povedat kaj bi bilo narobe, mogoče si ga res kaj zjebov, ko si ga zabil v eno stran meni se je to zgodilo le enkrat, ko sem za foro probal "city" varianto od takrat naprej ga sploh ne vklopim več saj je že navaden servo čisto lahek.
Glede šipe pa lahko rečem le da je imel kolega podobne simptome samo da je bila končna diagnoza pri njemu menjava motorčka za potisk šipe.
P.s. zgodnji modeli teh puntov naj bi imeli probleme s servovolanom ( pogosto crkovanje posledično menjava ). Meni tok, tok, tok, dela avto brez problema že 3 leta, edino sondo lambdo sem menjal pred kakim letom.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
okej. city volan je čista beda ja. je pa danes serviser rekel, da so ti električni servovolani v celoti crkovali, voziš sicer lahko, a ne deluje kot mora. mejava je cca. 500 evrov, tako da ta avto ne bo videl novega sistema. bomo pač probali od kakega razbitega dol pobrat. drugače pa gre avto čez 14 dni na "remont" pa bomo videli kako in kaj. presenečen sem, kako je prostoren, saj ga s svojimi 200 cm višine čisto komot vozim.
lp in hvala za odgovore.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Če te zeza elektro motor za servo se da tudi drugače, baje. Avtoelektričarji so marikomu prihranili večji strošek in popravili ta motorček za petino te cene
wink-1.gif