Ni rezervne gume v avtu......

gr69

Guru
15. dec 2009
11.329
2.422
113
še v SLO - ampak komaj
Prvo vprašanje še za punco - kolikokrat pri vseh do sedaj prevoženih km je morala menjati gumo?

Drugače pa (kot jer že bilo predlagano) - za ta primer je asistenca edina smislena rešitev.

Pa ne sedaj s "fukovci" in signalom. Kaj pa če ima baterijo na geesemi prazno? Kaj če mobi kartice ni nafilala? Kaj če v Kanadi pada sneg?

Pa še nekaj: definiraj "starejši" bo znal zamenjati gumo. Po mojih izkušnjah jih 70%, ne glede na starost, ne zna zamenjati gume. Oziroma bo ob menjavi spravil v nevarnost sebe in okolico.
grims-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
hehe... na avtu še nikoli!

mah ta asistenca men ne diši. gumo imaš zamenjano v 10min, asistenca pa rabi več kot pol ure sigurno... pa pol komplikacije kam peljat, pa pol iskat it.... dobr, sej na AC je čisto uporabna, da ne skačeš tam okol avta, sam ko se bl malo vozimo po AC.

Fukovci - tja jest hodim. in jest že poskrbim, za skor vse možne probleme - mam vedno poln gsm, štrik, lopata, rokavice, dovolj benza za avto, zase borovničke, itn.
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem malo pobrskal po spominu in sem nekako na pet let moral menjati gumo. Na cesti nikoli, ponavadi doma na dvorišču in 1x na dopustu. Saj asistenca je nekaj ampak je veliko enostavneje da sam zamenjaš in se zapelješ do vulkanizerja.
Zadnjič sem zaklenil ključe v avto pa bi bilo veliko bolj priročno imeti rezervne v jakni kot da se dogovarjam z asistenco
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:se mora sam vsak zase odločiti kaj je zanj najboljši kompromis (ja - kompromis - idealne rešitve v tej zgodbi ni).
zmaga.gif

Točno tako. Sam sem rešil zadevo zase, ker želim imeti v avtu pravo rezervo (kit odpade, asistenco pa tudi imam). Imam pač svoje razloge.
Če nekdo lahko mirno počaka na asistenco ali recimo ima avto samo za 5km od doma in ga ne boli, če avto parkira za en dan in gre vmes po rezervno gumo, potem je skoraj nesmiselno se ukvarjat s tem in si delat stroške. Ali je pa lahko tudi kit čisto dovolj.

Sam sem sicer nazadnje kakšnih 8 let nazaj uporabil rezervo, prej pa je bilo tudi nekaj takega. Sem bil pa obakrat zelo vesel, da imam rezervo
evil.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Zakaj?

Obvezna oprema mora bit.

Moja ima asistenco (nisem opazil prej, da bi jo zabrisal ven)..če ji gre guma (ali karkoli)..koga misliš da bo klicala?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zakaj?

Obvezna oprema mora bit.

Moja ima asistenco (nisem opazil prej, da bi jo zabrisal ven)..če ji gre guma (ali karkoli)..koga misliš da bo klicala?
Nobenega, sama bo gumo zamenjala.
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.651
251
113
ja tebe. Ti boš pa asistenco. In se ulegel nazaj v kavč in do konca spil tist pir!

smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Res je, da nobena odločitev ni idealna - najboljš bi bilo imet oboje;)
Ampak ker asistenca ni samo za prazno gumo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Sem malo pobrskal po spominu in sem nekako na pet let moral menjati gumo.

Tudi moje povprečje je nekje takšno. Enkrat na cesti, drugič na parkingu pred šihtom. Tudi sam imam raje vsaj zasilno rezervno kolo vedno v avtu...
tongue-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na AC ni denarja da menjam pnevmatiko na odstavnem pasu ali SOS niši. Ženska si ponavadi tudi z rezervo nima kaj pomagat, saj zelo redko uspe odviti vijake in pravilno dvigniti avto (po eni strani), po drugi strani pa velja zanjo isto kot zame... Varnost. In ja, tudi najhujši piæozi na AC ne grem menjat pnevmatike...
Torej je ta fama kako je fajn imet rezervo bolj tako tako. Koliko se pa vozite offroad po gozdu z osebnim avtom? Namenska vozila ne štejejo, ta imajo ponavadi več kot eno rezervo ali zmogljiv sistem polnjenja...
Večino gumidefektov pa se naredi na utrjenih cestah, ponavadi v naselju ali AC, ko pacienti izgubljajo razne vijake in ostre dele iz kesonov, razbite steklenice....
No, tam je pa tudi asistenca v 15-20 minut pri tebi. Če je guma presekana je tudi nadaljevanje poti z zasilno gumo zelo zasilno, če je pa predrta pa pomaga kit...
Ko se bom šel pa off-road bom pa do izhodišča na prikolici pripeljal rezervni komplet felten in gum na njih...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.099
113
Kaj ve kdo kako je s temi asisitencami. Recimo za Adriatic me me konkretno zanima. A oni poiščejo najbližjega prevoznika, ga pokličejo in pride, ali na pot štarta Janez iz Slovenije? Ker pri bogu mi ni jasno, kdo bo po mene prišel na Jadranski magistrali ko se peljema iz/na Pag.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
Pride prvi pogodbenik ki je v bližini.

Pol pa na servis ali pa ........ ( avtoodpad)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
V zadnjem letu smo v družini imeli 4 defekte. 2-krat je šla gor rezerva, 2-krat pa smo rešili z bližnjim mehanikom. Enkrat se je vijak začenjal zabijati notri in je otrok na zadnjem sedežu to slišal in sem pred 250 km potjo, ki me je čakala ta dan raje to rešil takoj, enkrat pa je žena opazila skoraj prazno pnevmatiko in je kar zavila h kolegu mehaniku, ki je rešil problem z injekcijo. V enem primeru so razpoko na boku vulkanizirali in je bila pri vulkanizerju 24 ur. Brez rezerve bi imel na izbiro, da takoj kupim dve novi gumi, kar bi tudi trajalo 24 ur, ker je izven sezone zaloga pri vulkanizerjih nikakva in bi bil en dan brez avta. Ko se mi je pred leti zgodila prazna guma dan pred poletnim dopustom, sem se odločil, da bom kupil dve novi gumi, kot pa plačal za injekcijo na gumi, ki bi jo imel še samo en mesec. Isti dan sem jih lahko dobil pri Furlanu in smo naredili izlet s kopanjem v Čatežu. Bližnji vulkanizerji bi pnevmatike želene znamke in dimenzije imeli naslednje dopoldne, ko smo mi bili že 500 km stran.
Verjetno imam zadnje čase res smolo, ki se bo slej ko prej nehala, ampak brez rezerve, bi parkrat bil v resni buli in tudi en dan brez uporabnega avta.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Ja v tujini poiščejo lokalca in te zapelje do prvega vulkanizerja, mehanika... oz kakor se dogovoriš z limitom kot ga imaš na polici. Če to pomeni prevoz v SLO, pride tudi vleka iz SLO.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
ksz
Tole me je včeraj pričakalo ob menjavi na zimske gume. Očitno je 8 let mimo
smile-1.gif
.
Sistem ni javljal nobenega opozorila, ker je bil tlak v redu.
Za to rešit je dovolj tudi kit, tudi če bi spuščalo.

wp000750.jpg