Ni rezervne gume v avtu......

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Pred TREMI LETI sem kupil nov Kia Rio. Do tu in tri leta vse ok. Pa se mi zgodi, da mi na avtocesti spusti guma. Bila je v momentu prazna. Zapeljem na rob avtoceste, guma zmaličena, poškodovana aluminjasta feltna. Bo treba menjat z rezervo. Rezervne gume pa nikjer. Tam, kjer bi morala biti rezervna guma je bila lepa oblika stiropora vidna kot rezervna guma.
Res je tri, leta nisem gledal za rezervno gumo (moja velika napaka), ker sem mislil, da je to normalno v avtu.
Ko razmišljam, kje bi bila in pridem do ugotovitve, da je še nikoli nisem uporabil, torej je ni bilo v avtu že pri nakupu novega avta.
Potem se ustavijo še policaji in po pogovoru mi takoj naročijo naj kličem vlečno službo. Seveda to storim, avto mi zapeljejo do prodajalca. kjer sem kupil avto.
Beseda da besedo in prodajalec mi reče, da je bila guma sigurno v novem avtu. Torej sem jaz enkrat menjal gumo, ja in sem počeno gumo pustil kar na cesti. Ja pa ja. Pa lepo naredil stiropor, pobarvaL da paše v PREDEL KJER NAJ BI BILA REZERVNA GUMA.
Po treh letih uporabe avta res ne morem nič dokazati. Me je pa vsa stvar kar krepko koštala.
Avtovleka pa 2x nova guma, 2X feltna, no sedaj sem dobil pa še od policije pozdrav , da sem vozil neizpraven avto.
Draga šola za drugič. Bom nov avto pregledal, kot da kupujem 10 let starega.
Banda pokvarjena in osel jaz.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Prodajalec žal nima pojma, kakšne avte prodaja...
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
+ kupec nima pojma kakšna vozila kupuje + policisti nimajo pojma kaj velja za obvezno opremo. Grem stavit da je vozilo opremljeno s kompletom za popravilo gume ki zadošča vsem zakonskim zahtevam glede obvezne opreme in tudi homologacije!
grin1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Dve napaki:
1. Preveriti opremo vozila ob prevzemu. Tudi kakih rezervnih žarnic včasih ne dobiš zraven ali pa kompleta prve pomoči, ki ustreza naši zakonodaji. Nikoli še nisem dobil zraven kompleta žarnic, ki bi zadoščale naši zakonodaji, ker to očitno po svetu ni potrebno. Potem dobiš nek "generični" komplet, ki pa nima polovice žarnic, ki so vgrajene na vozilu, kar se mi zdi, da zahteva naša zakonodaja. Ampak dobro, čim nekaj imaš, te pustijo pri miru.
2. Skleniti zavarovanje, ki vsebuje asistenco. Ali pa AMZS.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.302
113
Pred zimo sem na 11 mesecev starem avtu zamenjal poletno opremo z zimsko opremo in vidim, da mi manjka trikotnik, prva pomoč ODPRTA, manjkajo žarnice v original kompletu.
Ali mi je M.. servis OPEL prodal NE TEHNIČNO BREZHIBNO VOZILO (kaj so delai na tehničnem v Litiji Laba??) ali mi ga je na servisu 3000km pri njem - samo takrat vozilo ni bilo pri meni - "pregledal" ali pa so mački, ko so si naredili gnezdo v motodju izbrali pot v prtljažnik in k svojemu lastniku odnesli robo!
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ja se strinjam. Takoj ko bo čas grem na AMZS. Bo za drigič ceneje. Pa naša zakonodaja je res unikum v svetu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.136
2.476
113
Zanimivo, sam sem takoj po nakupu preveril vse bistvene sklope avta, med drugim tudi rezervno gumo. Se splača, saj se avta ne kupuje kot špecarije. Je pa Reno in ne Kia. Me zanima, če se bo javil še kak lastnik s stiroporjem.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.389
3.486
113
Saj to je vedno pogosteje da je treba rezervno kolo doplačat.

imaš pa kompresorček pa penico notri. Samo če ti razgoni gumo je to slaba tolažba
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Seveda pogledaš, kaj prevzameš... mogoče je OP spregledal, da je v avtu tako kot je napisal Utiševalec - komplet za popravilo gume (neka tekočina in kompresor - tako laično rečeno).
Ta sicer ob taki poškodbi, kot jo OP opisuje ne pomaga, ampak pa zadostuje predpisom...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik pino pravi:

Beseda da besedo in prodajalec mi reče, da je bila guma sigurno v novem avtu. Torej sem jaz enkrat menjal gumo, ja in sem počeno gumo pustil kar na cesti. Ja pa ja. Pa lepo naredil stiropor, pobarvaL da paše v PREDEL KJER NAJ BI BILA REZERVNA GUMA.
Po treh letih uporabe avta res ne morem nič dokazati. Me je pa vsa stvar kar krepko koštala.
Avtovleka pa 2x nova guma, 2X feltna, no sedaj sem dobil pa še od policije pozdrav , da sem vozil neizpraven avto.
Draga šola za drugič. Bom nov avto pregledal, kot da kupujem 10 let starega.

Prvič:prodajalec je šalabajzar,ki nima pojma,če ti je to rekel...predvidevam pa,da ti ni on osebno prodal avta,ampak je bil drug prodajalec?
Drugič (tole te bo bolj skrbelo): na žalost ima vedno manj novih avtomobilov razervno gumo!!
uf-1.gif
Proizvajalci tja tlačijo tiste neuporabne sisteme za flikanje gume,ki so pogojno uporabni samo v primeru,da povoziš žebelj in guma sicer ostane nepoškodovana,sicer pa je zadeva neuporabna + gumo je skoraj nemogoče očistiti za ponovno uporabo (vsaj tako sem slišal,mogoče bi kak vulkanizer kaj pripomnil na to temo).
Pri vedno več avtomobilih rezervne gume praktično ne moreš več niti naročiti,ker tovarne niti ne predvidijo več prostora zanjo!! V to kategorijo spadajo med drugim tudi vsi hibridi in električna vozila.
Če bo kdo imel kdaj možnost pogledati v prtljažnik Chevrolet Cruza karavan (letniki 2012 in 2013),naj si pogleda,kako butasto so predvideli prostor za rezervno gumo (serijsko je seveda nima) - tudi če jo dokupiš,je tja not ne moreš stlačiti na noben način.Kot bi se norca delali iz folka...
10.gif
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Tist kompletek je notri bolj zaradi lepšega. Je kolega prebil gumo na boku... je bila majhna poškodba in tisti komplet uporabljen po navodilih ni naredil nič. Potrebna avtovleka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Sej na AC tako ali tako nimaš kaj menjat gume, če uspeš odvit na odstavni pas spokaš ven iz avta in pokličeš vleko.

Pa danes več kot 50% voznikov itak ne zna zamenjat gume tako da so kiti za popravilo ok. Da so neuporabni drži, zato pa obstajajo danes asistence!
grin1.gif
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Sem premetal avto, pa nikjer nobenega kompresorčka. OK pa tudi, če bi bil, bi bilo pa lepo, če bi mi prodajalec vsaj omenil, da ni več rezervne gume ali pa, da jo moram nabavit.
Mater vidim, da me je že čas povozil :-(
Kakorkoli, vse življenje se učimo
Sedaj študiram kako spraviti rezervno gumo, kjer je bil prej stiropor :)
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Tist kompletek je notri bolj zaradi lepšega. Je kolega prebil gumo na boku... je bila majhna poškodba in tisti komplet uporabljen po navodilih ni naredil nič. Potrebna avtovleka.

Točno tako,pri poškodbah na boku gume je stvar še slabša in manj uporabna! Mi je pa govoril nek mehanik,da je treba pri večini teh kompletov (tam kjer bi zadeva pogojno sploh bila uporabna) itak avto dvigniti z dvigalko,sicer guma ne bo okrogla,ker ta sistem s peno nima dovolj tlaka,da bi lepo napolnil gumo tudi tam,kjer jo teža avta pritiska ob tla - tako se menda zgodi,da tudi če jo napolniš s peno,guma ni enekomerno napolnjena in vožnja je obupna ali celo nemogoča. Da je stvar "lepša",večina avtomobilov s tem kompletom v opremi sploh nima dvigalke in jo mora voznik kupiti posebej!!
Je že kdo polnil predrto gumo s to peno* (dvignjen avto ali spuščen na tleh?)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.365
1.747
113
eeeem... V kompletu(vsaj mojem) imaš peno IN kompresor. Za slednjega ne dvomim, da ne bi bil sposoben napolnit gume v kolikor prvi korak uspe. Poskus samo s peno, res težko verjamem da bi lahko bil uspešen.

Se pa strinjam s predhodno napisanim. Ob defektu na AC ma ni šans da se česarkoli lotim menjat sam, pa če bi imel zraven 10 rezervnih gum, napravo za centriranje in robotskega vulkanizerja.
Takoj ven iz avta in za ograjo ter klic na asistenco.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Pa danes več kot 50% voznikov itak ne zna zamenjat gume tako da so kiti za popravilo ok. Da so neuporabni drži, zato pa obstajajo danes asistence!
grin1.gif

Gumo zamenjam v 5 minutah in se odpeljem naprej,asistenco pa lahko čakam 2 ali 3 ali 4 ure + treba je poiskat še vulkanizerja s točno tako gumo,da se sploh lahko odpelješ naprej! Je razlika,a ne?
grims-1.gif

Mission imposible,če se ti to zgodi v nedeljo zvečer naprimer na poti s Krka...
Tistih 50% voznikov,ki ne znajo zamenjati gume....naj bodo pa za svojo lenobo kaznovani s čakanjem asistence
cheer.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
eeeem... V kompletu(vsaj mojem) imaš peno IN kompresor. Za slednjega ne dvomim, da ne bi bil sposoben napolnit gume v kolikor prvi korak uspe. Poskus samo s peno, res težko verjamem da bi lahko bil uspešen.

Ja normalno da je bilo mišljeno,da peno polniš v gumo s kompresorjem...no slišal sem,da je pač v tem primeru avto priporočljivo dvigniti,ker sicer se pena ne more enakomerno razporediti po gumi...nisem pa še sam tega nikoli počel,zato me zanima kako je to uspelo komu z avtom,ki ni bil dvignjen pri polnjenju gume s peno.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik pino pravi:

Beseda da besedo in prodajalec mi reče, da je bila guma sigurno v novem avtu. Torej sem jaz enkrat menjal gumo, ja in sem počeno gumo pustil kar na cesti. Ja pa ja. Pa lepo naredil stiropor, pobarvaL da paše v PREDEL KJER NAJ BI BILA REZERVNA GUMA.
Po treh letih uporabe avta res ne morem nič dokazati. Me je pa vsa stvar kar krepko koštala.
Avtovleka pa 2x nova guma, 2X feltna, no sedaj sem dobil pa še od policije pozdrav , da sem vozil neizpraven avto.
Draga šola za drugič. Bom nov avto pregledal, kot da kupujem 10 let starega.

Prvič:prodajalec je šalabajzar,ki nima pojma,če ti je to rekel...predvidevam pa,da ti ni on osebno prodal avta,ampak je bil drug prodajalec?
Drugič (tole te bo bolj skrbelo): na žalost ima vedno manj novih avtomobilov razervno gumo!!
uf-1.gif
Proizvajalci tja tlačijo tiste neuporabne sisteme za flikanje gume,ki so pogojno uporabni samo v primeru,da povoziš žebelj in guma sicer ostane nepoškodovana,sicer pa je zadeva neuporabna + gumo je skoraj nemogoče očistiti za ponovno uporabo (vsaj tako sem slišal,mogoče bi kak vulkanizer kaj pripomnil na to temo).
Pri vedno več avtomobilih rezervne gume praktično ne moreš več niti naročiti,ker tovarne niti ne predvidijo več prostora zanjo!! V to kategorijo spadajo med drugim tudi vsi hibridi in električna vozila.
Če bo kdo imel kdaj možnost pogledati v prtljažnik Chevrolet Cruza karavan (letniki 2012 in 2013),naj si pogleda,kako butasto so predvideli prostor za rezervno gumo (serijsko je seveda nima) - tudi če jo dokupiš,je tja not ne moreš stlačiti na noben način.Kot bi se norca delali iz folka...
10.gif

Kaj pa če je bila v tem prostoru predvidena zasilna manjša rezervna guma (Vmax 80 km/h), kot jo imajo VWji in ne feltna polne velikosti?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.392
9.836
113
kod Džej-Zija
Drži se ti raje ravne Zemlje, ker ti gre bolje kot flikanje gum.
evil.gif
V gumo se ne spusti nikakršne pene pod tlakom, ampak nekaj mleku podobnega, tekočino, ki zamaši luknjico. Gumo je treba seveda nazaj napolniti z zrakom, zato v kit paše tudi kompresorček. Vožnja je s tem čisto normalna.