Ni rezervne gume v avtu......

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Na AC ni denarja da menjam pnevmatiko na odstavnem pasu ali SOS niši. Ženska si ponavadi tudi z rezervo nima kaj pomagat, saj zelo redko uspe odviti vijake in pravilno dvigniti avto (po eni strani), po drugi strani pa velja zanjo isto kot zame... Varnost. In ja, tudi najhujši piæozi na AC ne grem menjat pnevmatike...
Torej je ta fama kako je fajn imet rezervo bolj tako tako. Koliko se pa vozite offroad po gozdu z osebnim avtom? Namenska vozila ne štejejo, ta imajo ponavadi več kot eno rezervo ali zmogljiv sistem polnjenja...
Večino gumidefektov pa se naredi na utrjenih cestah, ponavadi v naselju ali AC, ko pacienti izgubljajo razne vijake in ostre dele iz kesonov, razbite steklenice....
No, tam je pa tudi asistenca v 15-20 minut pri tebi. Če je guma presekana je tudi nadaljevanje poti z zasilno gumo zelo zasilno, če je pa predrta pa pomaga kit...
Ko se bom šel pa off-road bom pa do izhodišča na prikolici pripeljal rezervni komplet felten in gum na njih...

To je odvisno od primera do primera. Meni na primer so prerezali guma na Pagu (pa se vzdržimo sedaj teorij kaj hodim na
Pag) in bi se z asistenco lahko obrisal pod nosom. Vsaj ne takoj. Guma je itak bila fuč. Nataknil rezervno, pa do vulkanizerja po novo.
Lepo je ko se ti kaj takega zgodi v bližini doma. Če si pa par sto kilometrov vstran pa je druga zgodba
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
welcome to the club.
Jaz sem tole najbrž že kupil. Opazil prvi mesec po nakupu, v 4 mesecih nisem pumpal.
2343082-20151201_131013-1-1.jpg
 

Priponke

  • 2343082-20151201_131013-1-1.jpg
    2343082-20151201_131013-1-1.jpg
    212,5 KB · Ogledi: 412
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Zakaj bi se za asistenco lahko obrisal pod nosom....

Ne štekam.

joj ste eni trdi...
bonk.gif

Samo še to napiši,da asistenca na Pagu sredi noči pride do tebe v enakem času kot v Ljubljani sredi dneva,in da imaš tam na voljo enako število vulkanizerjev z enako zalogo primernih gum
rolleyes-1.gif

Ajde,ne vem kako točno je na Pagu,ampak bivši sodelavec je to doživel na Krku v nedeljo ponoči,presekana guma,on pa brez rezerve...verjetno mi ni treba posebej opisovat,koliko časa in denarja je porabil,da je avto spravil v Slo? No,če bi imel v prtljažniku rezervno gumo,bi se v roku 10 minut normalno odpeljal naprej...
Ampak bistvo sodobnih avtomobilov je,da imaš par kil lažji avto in 15 litrov večji prtljažnik,je*eš rezervno gumo,a ne?
smirk-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ja pa dobr no. Je mel pa ce ne drugega dobro zgodbo za sank in ce se ga je poleg se posteno nafookal je pa tudi nekaj vredno. Al pa mu je lokalc ki mu je gumo flikal zrihtal apartma za naslednje leto. Da ti gre cel lajf lepo lagano po planu je pa tut vse skup za en drek.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ja pa dobr no. Je mel pa ce ne drugega dobro zgodbo za sank in ce se ga je poleg se posteno nafookal je pa tudi nekaj vredno. Al pa mu je lokalc ki mu je gumo flikal zrihtal apartma za naslednje leto. Da ti gre cel lajf lepo lagano po planu je pa tut vse skup za en drek.

467716-post_slo.gif
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Zakaj bi se za asistenco lahko obrisal pod nosom....

Ne štekam.

joj ste eni trdi...
bonk.gif

Samo še to napiši,da asistenca na Pagu sredi noči pride do tebe v enakem času kot v Ljubljani sredi dneva,in da imaš tam na voljo enako število vulkanizerjev z enako zalogo primernih gum
rolleyes-1.gif

Ajde,ne vem kako točno je na Pagu,ampak bivši sodelavec je to doživel na Krku v nedeljo ponoči,presekana guma,on pa brez rezerve...verjetno mi ni treba posebej opisovat,koliko časa in denarja je porabil,da je avto spravil v Slo? No,če bi imel v prtljažniku rezervno gumo,bi se v roku 10 minut normalno odpeljal naprej...
Ampak bistvo sodobnih avtomobilov je,da imaš par kil lažji avto in 15 litrov večji prtljažnik,je*eš rezervno gumo,a ne?
smirk-1.gif

Ne vem kaj tebi ni jasno oz ali je tvoji pretrd? Kje pišem da lokalne posebnosti ne vplivajo na samo storitev. Primerjaš Ljubljano in Pag. Pa primerjej Zagreb in in eno gozdno cesto nekje v hribih. Sem prepričan da tudi 112 in 113 asistenca pride v center Zagreba enako hitro kot v neko vas bogu za hrbtom v Slo in še levo, ja seveda. Ah dejmo zato najet pogodbenike za take predele, da bo odzivni čas enak - če že primerjaš hruške in jab'čka.
Tako da si je tvoj sodelavec sam kriv za vsak evro, ki ga je zapravil. Razen seveda če ni en hud pomembnež in je mogu nujno it na nek sestanek oz. neko zadevo. Ampak običajno takim za par evrov dol visi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Zakaj bi se za asistenco lahko obrisal pod nosom....

Ne štekam.

joj ste eni trdi...
bonk.gif

Samo še to napiši,da asistenca na Pagu sredi noči pride do tebe v enakem času kot v Ljubljani sredi dneva,in da imaš tam na voljo enako število vulkanizerjev z enako zalogo primernih gum
rolleyes-1.gif

Ajde,ne vem kako točno je na Pagu,ampak bivši sodelavec je to doživel na Krku v nedeljo ponoči,presekana guma,on pa brez rezerve...verjetno mi ni treba posebej opisovat,koliko časa in denarja je porabil,da je avto spravil v Slo? No,če bi imel v prtljažniku rezervno gumo,bi se v roku 10 minut normalno odpeljal naprej...
Ampak bistvo sodobnih avtomobilov je,da imaš par kil lažji avto in 15 litrov večji prtljažnik,je*eš rezervno gumo,a ne?
smirk-1.gif

Prjatlu crknil avto na enem izmed hrvaških otokov.
Asistenca pripeljaja drugi avto, oni se odpeljali z nadomestim, asistenca pa naložla njihovga. Kok časa so čakal ne vem. Zapravli pa niso nič.
In če tudi mi guma spusti, lahko rečem, da je crknil, naj mi ga odpelejo v slo do kamor pač želim
wink-1.gif