K: robotska kosilnica

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
a je kakšna razlika med landroidom iz merkurja in Eshop petrola..razlike cca 400€? wtf efekt.
 

permej

Zelenc'
8. okt 2019
5
0
1
Da malo dopolnim... Žal sem na bolniški, tako da imam čas raziskovati in primerjati. Lotil sem se robotske kosilnice. Bral, gledal in primerjal sem veliko in mislim da sem našel kosilnico ki bo za mene prava. Imam pretežno ravno zelenico veliko 750m2. Odločil sem se pa za model Worx Landroid M1000 WA143e. Glede na ceno, uporabnost in mnenja strank je sigurno to to. Vidim pa predvsem prednosti v tem da baterija lahko zamenljiva in da so vsi deli mehanski in zelo lahko zamenljivi. Ima zelo veliko dodatkov, ki jih lahko dokupiš tudi kasneje (GPS, Voice control, ACS). App je tudi zelo priročen in enostaven... Na koncu je pa tudi cena in predvsem 5 letna garancija... Kupil sem jo pa na https://www.myrobotcenter.de/de_de/worx-landroid-m1000-wr143e-2019.
Na Amazonu sem pa tudi našel žico ki jo imam premalo...
Lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Na Amazonu sem pa tudi našel žico ki jo imam premalo...
Lp
Navadno 1.5mm2 mehko žico stromarsko das not. Par eur 100m. Za kline pa ono žico za povezovanje uporabiš. Na 1m in rešeno. Čez 3 tedne je že nevidna. Meni se bolje obnese kot boscheva. Je že napokana izolacija. Navadna je se kot nova
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Navadno 1.5mm2 mehko žico stromarsko das not. Par eur 100m. Za kline pa ono žico za povezovanje uporabiš. Na 1m in rešeno. Čez 3 tedne je že nevidna. Meni se bolje obnese kot boscheva. Je že napokana izolacija. Navadna je se kot nova
Z originalno si jo pa povezal kako? Predvidevam da z originalnimi konektorji...
 

safino

Zelenc'
19. nov 2019
1
0
1
Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede kosilnic Worx Landroid M500, M700, in M1000. Ker so to popolnoma enake kosilnice(razlika je samo v tem, da ima M500 manj zmogljivo baterijo), me zanima ali bi lahko kupil M500, ji zamenjal baterijo in jo uporabljal na površini cca 1000m2. Ali ima kosilnica kakše program in je pač programirama za določeno površino.

Hvala za odgovore.

Lp, Mitja
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Seveda velja... Evropska garancija... Serviserja pa najdeš na spletu..
Kupil Gardeno v Avstriji. Garancija 5 let pri njih (podaljsana je bila v akciji brezplacno), pri nas pa Gardena za to kupljeno v Avstriji daje garancijo 2 leti, ce napaka nastopi kasneje pa jo moram poslati v A. Preveri pri Slo servisu!!!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede kosilnic Worx Landroid M500, M700, in M1000. Ker so to popolnoma enake kosilnice(razlika je samo v tem, da ima M500 manj zmogljivo baterijo), me zanima ali bi lahko kupil M500, ji zamenjal baterijo in jo uporabljal na površini cca 1000m2. Ali ima kosilnica kakše program in je pač programirama za določeno površino.

Hvala za odgovore.

Lp, Mitja
ne kupuj kosilnice, ki je na maje. Raje preveliko kot premalo. To kaj ima max zmogljivost je idealni travnik, ravnina bre ovir košnja 24 ur na dan.
Tak da če maš 1000m2 površine vzami model za 1500
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Zanima me kako se pri Husqvarni obnese GPS modul. Je to uporabna funkcija ali je zgolj šminka?

Nekako se bolj nagibam nakupu Worxa predvsem zaradi senzorja ovir.

vsi reklamni videi za kosilnice so prikazani pri ravni parceli. Kako se kosilnice obnesejo na klančini? Works?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
GPS modul je za tiste, ki morejo nonstop nekaj drkat po telefonu in nadzirat pa nevem kaj vse.
Vsi ostali pa huskija na začetku sezone vklopijo, potem pozabijo na njega (ajde fajn je nožeke porihtat vsake tolko časa) in ga konec jeseni pospravijo.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Zanima me kako se pri Husqvarni obnese GPS modul. Je to uporabna funkcija ali je zgolj šminka?

Nekako se bolj nagibam nakupu Worxa predvsem zaradi senzorja ovir.
Kolikor vem X serija pri Husqvarni uporablja GPS da bolje pokosi težje dostopna območja, ki povzročajo težave algoritmu za naključno košnjo. Torej je uporabno v primeru čudno/nepravilno oblikovanega območja košenja. Verjetno je tudi GPS vezan na tatvino.

Kar se Worxa tiče... ACS (senzor za ovire) dela zelo dobro, če so izpolnjeni določeni pogoji. Ovira je vidna, če je v višini 20 cm od tal in široka 2 cm. Odlično deluje pri izogibanju drevja v sadovnjaku! S tem odpravi potrebo po delanju zank okoli dreves in posledično je pokošeno precej bližje drevju, kot če bi imel napeljano žico.
Zelo dober izum je zamaknjenost rezil. Opazno manj ročne košnje robov in ostalih delov ob žici.
Kosi hitro in zanesljivo (se ne zatakne - ima robusten algoritem premikanja in zadnji kolesi). Je tudi precej tiha.
Težava Worxa so cone (multi-zone) sistem. Zadeva je hudo omejena in ima res totalno zakompliciran princip razumevanja po katerem kosi te cone. Pač moraš pustiti avtomatsko nastavitev, potem se pa ti mora jebati po kakšnem principu dela in zaupati v sistem. Meni je to mimo pristop. :D V kolikor gre za košnjo le ene cone, je ta težava nepomembna.
Glede košnje na klancu pa nimam izkušenj.

Če potegnem črto ima za moje pojme Bosch Indego še vedno daleč najbolj napredno logiko košnje (košnja v linijah). Škoda samo, da imajo le še robote za do 700 kvadratov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Matej hvala za info.
Včeraj je bil pri meni iz Husqvarne, pa me je kar navdušil nad 315X. S polaganjem kabla in gratis garažo za dobrih 2.000€. Worx z dodatnim senzorjem in dodatnim kablom + samopolaganje kabla pa za dobrih 500€ manj.
Tak da bo verjetno tehtnica prevesila na Husqvqrno.
Ne vem pa ali je GPS in oddaljen nadzor pri Husqvarni (X) vreden 350€ ??? Toliko me pride X verzija dražja od 315-ke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: GMD255 in sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
vzami raje 420 kot 315x.
Večja, hitrejša, močnejša baterija. Manj časa bo zunaj.
Če je pa 315 dovolj pa vzami raje 315. X ni potreben. Razen če hočeš skos nekaj prcat po telefonu pa gledat kje je ipd.
Sem na boschu mel app in to. prvi teden aktualno potem pa tak pozabiš na vse skupaj.