K: robotska kosilnica

I

Izbrisan uporabnik 474

Za kosilnico do 450m2 je zraven 130m žice in več kot dovolj klinov (ti bi naj bili v razmaku 75cm in oddaljeni 26cm od skrajnega roba). Žica se mora začet v bazni postaji in se tja vrniti. Pri Worx-u je to ena neprekinjena linija, lahko pa kosilnici doličiš cone kjer naj več kosi in kje manj. Tako meni v teh "žepkih" kosi vsakega nekje 10% časa (skupaj 30%), glavni del pa 70%.
Žico lahko komot dokupiš, za mojo piše, da je max. dolžina 350m. Po žici poteka informacijski signal in kosilnica vedno ve, kje je. Tudi ko usvarjša cone (preko telefona), ti točno izpiše, na katerem meteru se ti katera cona prične...

Moram prizant, da sem kosilnico kupil zgolj iz firbca in pričakoval, da bo tako kot Roomba - saj posesa vsak dan, ampak vsake toliko pa je treba s sesalcem. No tukaj sem trdno prepričan, da stara kosilnica roma nekam v pozabo...
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Imam husqwarno , 950 kvadratov ravne površine z drevesci in grmički...

ROB parcele smo obdali z eno vrsto tlakovcev okoli in okoli... ... , žico smo poloožli samo okoli parc ele s tem da smo dodali zanko za sekcijo 2 ki je malo bolj odročna...

od takrat ne delam na travi razn da se igram z otroci nič več...

sploh ne vem da imam travo....

robov ni potrebno rezat ker je čist ob ograji vrsta tlakovcev in od takrat silkarca trohni ...

detelje praktično ni.. kosi vsaki dan 24 ur skozi le ob 21 uri neha ko se vklopi namakalni sistem
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
PS: kam pa gre pokošena trava?
PS2: napišeš prosim tvoj model - hvala.

1.) Pokošeno travo izmeče zadaj ven in služi kot gnojilo (mulčenje). Tako se trava bistevno bolje in hitreje regenerira. Ker kosi vsak dan, so ti koščki zelo majhni in nevidni. Grabljanje ali kaj podobnega ni potrebno.

2.) Moj model je Worx Landroid S, točen model WR102SI. Modeli WR101Si, WR102SI in WR106SI so vsi identični in se razlikujejo le v barvi (oranžna, črna in bela). WR105SI je model za do 500m2, a je starejši model (2016), medtem ko so 101, 102 in 106 letošnji modeli in bisvteno boljši. Prodaja jih Bauhaus, moj model je stal 699€, z Bauhaus Profi Card še manj, 664€.
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
To meni izgleda zelo dobro. Samo to mi še razloži, ta vodilna žica mora bit v enem komadu ali je lahko več "otokov"? Koliko pa jo dobiš zraven, oz ali se lahko to dokupi brez neke muke?

PS: kam pa gre pokošena trava?
PS2: napišeš prosim tvoj model - hvala.

Pri ustvarjanu mejne zanke (zakljucenega "kroga") lahko delas otoke (da ne tolce v ovire in s tem ustvarja hrup, saj ga sama kosilnica ne) in sekundarna obmocja, ce fizicni prehodi niso mozni.
Vodilni kabel (sluzi za orientacijo in prilagajanje kosnje - oddaljeni zagoni ipd)
Bistvo robota je da travo redno kosi -mulci in s tem revitalizira travo(gnoji)
Naceloma z redno kosnjo reducira tudi "plevel"
Vse napisano velja za Husqvarna in Gardena robote. ostalih ne poznam.

PS: prodajalci Husqvarne delajo oglede in svetovanja na terenu - ti bo takoj bolj jasno.

cheer.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Gargy (pa tudi ostali) ful hvala, bi z veseljem rekel, da gremu jutri v Bauneki, ampak se je dejansko ponudil sosedov vnuk, ki bo za bajno plačilo 20€ na košnjo kosil po potrebi, dokler dotični ne okreva. Sva včeraj malo debatirala pa se je že 100 problemov proti "robotu" pojavilo,...

Upam, da bo tema še komu pomagala, jaz sem se kar nekaj "naučil".
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
kaj pa je glavnina problemov pri robotski kosilnici?
ni treba vseh 100 napisat
smile-1.gif

Približno enako kot zakaj še XYZN penzionistom poštarji nosijo penzijo, ....
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
eno vprašanje glede robota. mam parcelo trave recimo cca 350-380m2 ampak je problem ker ni trava v "enem kosu", se pravi nekje 200m2 je trave v enem kosu potem je asfaltirana potka vmes in je drug del 150m2.

ali lahko to preskoči kosilnica ali je jo je treba ročno prenesti na drugo stran? vem tumasto vprašanje ampak na kak način ma kj tole rešeno me zanima.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
če ni roba lahko gre preko. Samo boš mogo v asvalt vrezat utor in položit žico in zalit nazaj
 

Hunter

Pripravnik
6. dec 2007
55
0
6
Koroška
Pozdravljeni,
za košnjo domače trate (cca. 650 m2), že par mesecev uporabljamo robota Worx Landroid, s katerim smo več kot zadovoljni.
Na nekaterih delih trate imamo razraščeno deteljo, ki se bi jo radi "znebili". Prosim za nasvet, ali se lahko z režimom oz. z nastavitvijo višine košnje rešimo te "nadloge"?
 

corbi

Zelenc'
10. jan 2012
18
1
3
L.P.

Še en lastnik Worx landroid model WR101SI kot je že Gargy povedal so letošnji modeli izboljšani saj imajo nože na strani tako da kosijo do roba. Svojo sem kupil v OBI-ju kjer imajo model WR101SI kateri je oranžne barve, v Buhausu imajo model WR102SI kateri je črne barve, specifikacije iste oba do 450 m/2. Cena v Bauhausu 699 eur in v Obi 679 eur.
Obstaja tudi kar aktiven forum (nemški jezik), kjer lahko izveš več o sami kosilnici.

Gargy kaj tvoja kosi ponoči?sam ne upam pustiti ponoči ker po rosi naj nebi kosila al nimaš nobenih problemov? ali jo kaj čistiš? koliko laufa dnevno?

PS.
Aja po enem mesecu uporabi sem zamenjal nože(po forumu sodeč bi se naj noži mesečno menjavali pri vsakodnevni uporabi kosilnice
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Citat:
Uporabnik corbi pravi:
Še link do razvijalskega dela foruma, kjer lahko predlagaš izboljšave, napake softwarskega dela kosilnice

https://trello.com/b/LmSkhFAL/landroid-s


moja husqwarna dela 24/7 razn eno uro na dan ko ose namakalni sistem vklopi...

imam 1000 problemov manj odkar jo imam ..

najboljša investicija

sem tudi gledal worxa vendar sem se na to odločil za husqwarno... nekako mi bol sede... servis pred inštalacijo tud nekaj poimeni...

v jeseni so prišli jo oodpeljali poservisirali menjali dihtunge inočistli.. za 40 eur mi je bilo vredno... nisem imel problemov kam jo dat pozimi ali je pravilno skladiščena ali ne predvsem zaradi baterije... itd...

je pa res da je worx cenejši sploh v bau bau ... kot husqwarna...

se mi zdi da je tule tako kot pri androidu in ios...če maš voljo in čas vzameš worxa ker polagaš omejitve sam in tuhtaš z zankami itd..

če časa nimaš plačaš malo več in vzameš paket ki deluje od tistega dtrenutka ko so ti ga inštalirali ... ko okaj ne štima jim jebeš m... in pridejo popravit... itd


2587544-IMG_1195.PNG
 

Priponke

  • 2587544-IMG_1195.PNG
    2587544-IMG_1195.PNG
    397,3 KB · Ogledi: 2.648
Nazadnje urejeno:

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Eno vprašanje - ali je ta reč kaj zaščitena proti kraji?
Če naj dela avtomatsko, ko človeka ni doma...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
alarm ob dvigu, zablokira se ob dvigu ali če ga porineš čez žico, dražji modeli imajo tudi gps pa vidiš kje se premika ipd..., pa sms lahko dobiš, email ob nenavadnih dogodkih.
 
Nazadnje urejeno:

permej

Zelenc'
8. okt 2019
5
0
1
Živjo,
Bi se priključil debati.. jaz sem tudi kupil robota da se bo sprehajal po vrtu namesto mene... Bi pa vprašal če ima kdo od vas za prodati 20-30m žice za napeljavo, ker ne morem kupiti manj kot 100m. Hvala