Hladna polovica radiatorja

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Pozdravljeni

V hiši imam ogravanje TČ in radiatorje. Zadnjih nekaj dni ugotavljam, da je nekaj radiatorjev spodaj hladnih. Montirane imam termostatske ventile, vendar so doprti do konca. V sistemu ni zraka. Spodnje in zgornje ventile imam odprte do konca.
Zanimivo, da pa nekateri radiatorji so pa topli v celoti??? Kaj se to dogaja oz. kako to odpraviti.
Pozabil sem omeniti, da so ti radiatorji vsi v spodnjem nadstropju in da so veliki. Mali radiatorji pa grejejo OK. Iz peči gre prvo sistem v zgornje nadstropje, potem pa dol.
Prosim za pomoč

Hvala
Imaš problem, ker je v določenih sobah mrzlo, ali samo ker so radiatorji hladni?

PS: radiator ima dva ventila, zgoraj in spodaj.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Imaš problem, ker je v določenih sobah mrzlo, ali samo ker so radiatorji hladni?

PS: radiator ima dva ventila, zgoraj in spodaj.
Problem imam, ker ni taksne temperature kot bi morala biti. Je hladneje za kakšno stopinjo. V zgornjih nadstropjih pa je temperatura normalna.

Da ima radiator dva ventila tudi vem. In oba sta odprta na polno.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Če pumpi ne moreš dvignit pretoka boš moral spodnje ventile na manjših radiatorjih oz. tistih ki sedaj delajo pripirat. Je pa to zamudno delo oz. moraš malo imeti smisla da veš kaj delaš in kako gredo glavne linije ter koliko je pričakovanega pretoka in upora na kakšnem radiatorju.

Še vedno nisi javil ali si naredil osnovno zadevo, to je test zaprl par radiatorjev ki delajo in preveril če sedaj delajo tudi tisti problematični?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Problem imam, ker ni taksne temperature kot bi morala biti. Je hladneje za kakšno stopinjo. V zgornjih nadstropjih pa je temperatura normalna.

Da ima radiator dva ventila tudi vem. In oba sta odprta na polno.
odzrači in pripri ostale radiatorje (ventil spodaj)

Na kakšen način reguliraš črpalko/peč?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
s spodnjim reguliraš pretok,
z zgornjim (termostatskim) maksimalno temperaturo
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
Jaz bi za nekaj ur nekoliko povečal tlak v sistemu in hitrost črpalke. Potem bi pogledal stanje in odzračil...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.362
3.447
113
V servisnem meniju toplotnih črpalk se da kalibrirat pretok.
Lahko da si imel kakšen radiator zaprt ko so zaganjali črpalko.

Poglej navodila ali pa povabi serviserja na kavico pa kakšnega 50€ zraven pa bo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ja radiatorji imajo na isti strani vhod in izhod vode.
s spodnjim reguliraš pretok, z zgornjim (termostatskim) maksimalno temperaturo
Zna bit, da se je kamen napravil na spodnjem ventilu ali v oni kot radjatorja naselila svinjarija in ga zapacala.

Jest sem pred leti malce pri sebi v bloku (star 35 let) predelal radiatorski sistem in tudi obrnil tok vode, da gre not spodaj (obratno kot ostalim). Še prej sem opral od znotraj vse radiatorje na pritisk .... da vidiš koliko svinjarije je šlo ven !!!! ... nekateri prej skoraj niso prepuščali vode, četudi so bili vsi ventili odviti na max ... je za razmislit pucanje radiatorjev ob priliki ali menjavo problematičnih ventilov, če je treba ... tudi v ceveh zna biti kamna ...

Nekateri tu imajo podoben problem, ker so originalne cevi menjali za tanjše, bolj "šminkerske" ob renoviranju stanovanja ...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
kaj se pa pri meni dogaja, ker se v nekaterih slisi pretakanje/kapljanje vode?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pr men tud šumi k mal bl odpreš...to tko pač je, al pumen kej, da je s pumpo v bloku kaj?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
dobr, šum mi je jasen, me ne moti... pretakanje vode me pa mal nervira... ce odprem zgornji cep za odzracevanje, takoj voda pritece... kako torej spraviti zrak ven?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Lahko da se je naredil zračni čep...povečaj pretok ( ventil pri peči na max )...dotoči vodo v sistem 1,2 - 1,4 bare, na radiatorjih zapri zg. ventil in odzrači.....imej pripravljeno krpo, ker ti zna odteč nekaj vode, preden bo potisnilo zrak
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
je toplotna, ne vem kje se poveca pretok...

pritiska je ze zdej 1,8...

lahko zaprem zgornji ventil, in potem odzracim...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Morda se ti je radiator povesil ... tam kot je odzračevalni ventilček, mora biti najvišji nivo.