Mrzli radjatorji...

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
drži ja. Probaj tako...na starih dveh privijači (štej obrate) ali dovod ali odvod (enega) do konca in nato odvij nazaj dobre pol obrata.

Pusti pol ure nato prekontroliraj kako vroči so radiatorji med sabo - vsi štirje. Če sta prva dva zdaj hladnejša od drugih dveh oz. hladna odvij spet na obeh še za 1/4 obrata...spet pustiš in kontroliraš vse 4. Ko bojo cca. enako topli je to nekako to.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
Sem naredil in je razlika očitna. Bom pa najbolj videl jutri zjutraj, ko bodo vsi radjatorji hladni.

Hvala vsem skupaj.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Kaj se zgodi če odvodne ventile preveč privijačim? Predvidevam da s tem pač zaprem radjator. Drži?

ODPRI VSE ventile na radiatorjih spodaj ,poberi glave ki jih imaš na radiatorjih,na samih ventilih so številke kot ti je napisal @ vincent,poihšči zarezo na ventilu in daj tako dolgo obrečat da boš imel črko N na zarezi pol je pretok na ventilo na polno.Če ti od tega ne bo nič ratalo pokliči tega mojstra ogrevanja ( ne toplovodarja
evil.gif


pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Dovod je pri radjatorju 1. Zjutraj sem zapr 1 in 2, na kar sta tudi 3 in 4 začela greti. Vseeno pa v dveh urah še vedno nista bila po celem vroča. Zgoraj zelo, spodaj pa zelo malo.

Ventil na radjatorju 3:
po fotkah sodeč maš ventile malo odprte ene pa čist zaprte pol je pa tema
evil.gif


pozdrav.gif





Ventil na radjatorju 4:



Še pa ena skica z barvami
smile-1.gif




@robert

Vse "nastavitve" ki so na peči sem dal na max. No, saj jih ni veliko. Če pa še je kak ventil za dvig moči v notranjosti peči pa ne vem.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.161
4
38
Maribor
@ jurga

Te fotke sem prilepil takšne, kot so bile nastavitve še od ogrevalnega dečka (nekako mu ne morem več reči mojster). Rekel sem mu že za problem in ga je kao rešil ob zadnjem obisku, ko mi je priklopil še zadnji radjator. Težava pa žal ni bila rešena, sedaj pa se mi ne odziva več na telefonske klice in SMSe. Mojster pa taki.

Poiskal sem številke na ventilih... Radjatorja 1 trenutno ne morem preveriti, ostali pa so sledeči:
dvojka je na 0 od 5 (ta je kopalniški)
trojka 6 od 6
štirka 4 od 6
N ni nikjer.

Drugače pa hvala za ponudbo. bom še sam malo probal, če mi pa ne uspe pa ti povem.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Radjator = radiator
grin1.gif


glavno da se razumemo
evil.gif

stari monterji še vedno govorijo in označujejo forlauf in ga označujejo z - F ;riklauf -R
pa čeprav je to spačenka pa jo vsi razumemo
evil.gif


pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Kaj se zgodi če odvodne ventile preveč privijačim? Predvidevam da s tem pač zaprem radjator. Drži?

ti ventili pod radiatorjem so samo za zapiranje in odpiranje
lahko jih sicer pripiraš samo ne veš koliko ker je ta ventil narejen kot krogelni ventil .
če jih preveč zapreš ti ne bo voda cirkulirala skoraj nič pa bo radiator še bolj mrzel

pozdrav.gif