Ogrevalna tehnika

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Torej rad bi malo izpopolnil našo ogrevalno tehniko.
Doma imamo staro tam-stadler peč (visoka oranžna če se jo kdo še sponmi) z vgrajenim bojlerjem, ki je bila včasih na trda goriva in je bila predelana na kurilno olje. Sedaj ima thyssen oljni gorilnik zelo podoben če ni selo isti kot tale . Mešalni ventil je ročni. Imamo 3 stopenjsko črpalko/pumpo. No in to je nekako vse kar se tiče peči. Hiša je dvonadstropna in ima v spodnjem nadstropju že zamenjane radiatorje ki imajo termostatske ventile, v zgornjem nadstropju pa ravno renoviramo sobe v katerih pa so še stari rebrasti radiatorji (pa ne tisti debeli ampak tanki cca 10cm) na katerih so še navadni ventili. Videl sem že ventile ki brezžično pošiljajo podatke o toploti sobe peči in se potem temu primerno baje celo prilagaja peč. Avi bi moral za te ventile zamenjati peč ali bi bilo dovolj dokupiti kak "dodatek" za nadgradnjo ki bi sprejemal te podatke ventilov. Ali mi svetujete te ventile ali kar navadne termostatske. Seveda bi zamenjal tudi mešalni ventil za avtomatskega, morda dodal tipalo zunanje temperature ... Kaj mi priporočate? Aja pa peči zaenkrat še nebi menjal če nebi naredil neke revolucije z menjavo saj mi ta še dobro služi. Ogrevamo cca 145 kvadratov in pokurimo cca 1500-1700 l nafte na sezono (odvisno od mraza).
Aja pa mogoče bi mi lahko še svetovali kakega dobrega izvajalca teh del in če vam ni odveč pripisali še kakšno ceno če jo veste pri nasvetih za nadgradnjo.

Vem da je vse skupaj napisano malo raztreščeno pa vseeno upam da boste vedeli kaj vas sprašujem.
Pa hvala vsem za pomoč