Peč biodom 27

sandised

Zelenc'
24. sep 2023
8
0
1
Doma imam eno peč biodom 27 še s staro oz ta prvo elektroniko.sedaj bi jo rad pa priklopil.če bi mi kdo pomagal.namreč ne vem ali mora ta peč imeti črpalko priklopljeno na elektroniko,ki je zadaj za peči ali ima enako na cevni termostat kakor peč na drva za krozenje vode.in kam pride sploh priklopljeno kaj če ima kdo kakšno shemo.kam gre kakšen kabel.
 

sandised

Zelenc'
24. sep 2023
8
0
1
Doma imam eno peč biodom 27 še s staro oz ta prvo elektroniko.sedaj bi jo rad pa priklopil.če bi mi kdo pomagal.namreč ne vem ali mora ta peč imeti črpalko priklopljeno na elektroniko,ki je zadaj za peči ali ima enako na cevni termostat kakor peč na drva za krozenje vode.in kam pride sploh priklopljeno kaj če ima kdo kakšno shemo.kam gre kakšen kabel.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
elektro_pelet.jpg
elektronika vklopi črpalko ko voda v peči doseže določeno temperaturo, mislim da 65°C; ne vem kdaj jo izklopi. Jaz jo imam preko temu podobnega digitalnega termostata da lahko nastavim temp. vklopa in diferenco izklopa. Shema elektronike je slučajno najdena na spletu, ne vem več kje, tako da je ali pa ni prava, ne vem, uporabljaj na lastno odgovornost
 

sandised

Zelenc'
24. sep 2023
8
0
1
Poglej priponko 72461
elektronika vklopi črpalko ko voda v peči doseže določeno temperaturo, mislim da 65°C; ne vem kdaj jo izklopi. Jaz jo imam preko temu podobnega digitalnega termostata da lahko nastavim temp. vklopa in diferenco izklopa. Shema elektronike je slučajno najdena na spletu, ne vem več kje, tako da je ali pa ni prava, ne vem, uporabljaj na lastno odgovornost
Točno taka elektronika je kot na sliki.to.pomeni,da lahko zvezem črpalko kar prek te elektronike.kot je na tej shemi in mi bo prek tega vklapljalo.
 

sandised

Zelenc'
24. sep 2023
8
0
1
Poglej priponko 72461
elektronika vklopi črpalko ko voda v peči doseže določeno temperaturo, mislim da 65°C; ne vem kdaj jo izklopi. Jaz jo imam preko temu podobnega digitalnega termostata da lahko nastavim temp. vklopa in diferenco izklopa. Shema elektronike je slučajno najdena na spletu, ne vem več kje, tako da je ali pa ni prava, ne vem, uporabljaj na lastno odgovornost
Kakšen termostat pa uporabljate sobnega.za nastavitev temperature v prostoru.ali je to druga zadeva.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
.to.pomeni,da lahko zvezem črpalko kar prek te elektronike.kot je na tej shemi in mi bo prek tega vklapljalo.
jaz bi dal vmes rele da če pride do kakšnega kratkega stika na pumpi, da mi skuri rele, ne pa elektroniko.
Kakšen termostat pa uporabljate sobnega.za nastavitev temperature v prostoru.ali je to druga zadeva.
sobni termostat je en Firštov, a služi samo za urnik kdaj naj pumpa laufa in kdaj ne, temperatura v prostorih pa se nastavlja na termostatskih ventilih. Peč ima svoj urnik.
 

sandised

Zelenc'
24. sep 2023
8
0
1
Poglej priponko 72461
elektronika vklopi črpalko ko voda v peči doseže določeno temperaturo, mislim da 65°C; ne vem kdaj jo izklopi. Jaz jo imam preko temu podobnega digitalnega termostata da lahko nastavim temp. vklopa in diferenco izklopa. Shema elektronike je slučajno najdena na spletu, ne vem več kje, tako da je ali pa ni prava, ne vem, uporabljaj na lastno odgovornost
Zanima me naslednje ali ta peč sploh kdaj ugasne.oz kako deluje.sedaj sem jo probal zagnati tako nekak za probo,da vidim kako deluje.zagrel sem jo nekje na 65 stopin.moč peči sem imel nastavljeno na 3 od 5 ampak se peč ne izklopi oz,da bi nehalo sipati pelete v kurišče to dela pa kar hitro na neke 3 sekunde se polž malo premakne.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
morala bi ugasniti, pa noče, vsaj moja ne, releji naredijo "klik", ventilator za delček sekunde izklopi in se ponovno vklopi, najbrž napaka v elektroniki