Izolacija pod talnim gretjem

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Pozdravljeni. Pred časom sem na tem forumu videl, da je nekdo omenil, da je grafitni stiropor pri talnem gretju škodljiv ali nekaj podobnega pa sedaj ne najdem.
Imam problem z višino pod mrežo za talno. Za zgornje nadstropje so mi že pripravili mrežo (oranžno, ki ima 1,5 cm stiropora spodaj; nizko). V spodnjem nadstropju na srečo še niso položili nič, a vidim, da bo izolacije pod talnim gretjem zelo malo (cca 5-7 cm maksimum). Pod njo pa bi dal kaj čimbolj izolativnega, ker nočem da mi gre vse v zemljo. Navdušujem se nad uporaba grafitnega stiropora, ki je bolj izolativen.
Ali mogoče kdo ve za kaj še bolj izolativnega kot grafitni stiropor, da se daje pod talno gretje? Stirodur?
Vnaprej hvala za nasvet.
 
Nazadnje urejeno:

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Vprašaj tistega, ki ti bo delal estrih
wink-1.gif
( predvsem glede trdote mislim )

Kar se tiče neopora pa ni problemov ..

LP m .
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
grafitni stiropor (lambda 0,031 W/mK) je cca. 10 % bolj izolativen od stirodurja (lambda 0,035 W/mK).

Tako da za pod tlake kaj boljšega ni.
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
grafitni stiropor (lambda 0,031 W/mK) je cca. 10 % bolj izolativen od stirodurja (lambda 0,035 W/mK).

Tako da za pod tlake kaj boljšega ni.

Seveda obstajajo veliko boljši materijali kot je grafitni siropor.Trenutno najboljši materijal na svetovnem tržišču so VIP paneli.Obstajajo tudi talna ogrevanja z VIP paneli.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Sam VIP paneli so ohoho dragi pa se občutljivi in so zaradi tega v gradbeništvu huda redki. Tam so pa itak problem stiki.
To je pač bolj za kako bolj tovarniško "sestavljanje", kot naprimer hladilniki ipd. Tam so pa itak problem stiki.