Dovolj je. Orožje za obrambo?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Očitno postajajo vlomilci vedno bolj pogumni in potrebno je razmisliti o samoobrambi.
V naši ulici sta bila v zadnje pol leta dva vloma in eno nočno nadlegovanje. En vlom se je zgodil ko lastnikov ni bilo doma, drugi pa takrat ko SO bili doma. Po pripovedovanju so bili vsi družinski člani v gornjem nadstropju hiše, trije vlomilci pa so v hišo vstopili v spodnjem nadstropju.
Oče je slišal hrup in odšel v spodnje nadstropje na ogled, ni pa pričakoval, da se bo srečal z vlomilci (mislil je, da je hrup od česa drugega). Ni se jim upiral, porinili so ga v kot in na hitro pokradli nekaj stvari in leteli ven.

Pri tretji hiši pa so doživeli nočno nadlegovanje z zvonenjem, metanjem stvari v okno, itd. So prestrašeni na polno, saj ne vedo kdo bi to bil in kaj hoče.

Ker ne bi rad doživel, da mi kdo pride dihat za ovratnik ko pridem domov, ali, da se srečam s kom ponoči, bi rad imel neko možnost obrambe. Nikakor ne mislim stat pri miru, medtem ko mi nek dripec maha pred glavo z nečim in krade stvari, uničuje dom, ustrahuje ostale, itd.
Prvo linijo obrambe - alarm, imam. Se je tudi že izkazal (so mi tudi že vlomili). Potrebujem nekaj za zadnjo linijo, ko pridejo notri mimo alarma ali nadaljujejo pohod kljub sproženju.
Strelno orožje ni dovoljeno. Razmišljam o hladnem orožju (daljši noži, krajši meči), bejzbol kij oz. večja baterija, namenske palice, spreji, paralizatorji,...kaj? Mora seveda biti nekaj, da je vedno pri roki in takoj pripravljeno na uporabo. Gledal sem celo sprej pištole kot alternativo navadnemu ročnemu pepper spreju.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kaj ti je? Nimas se kaj branit, imamo organe za to..
smile-1.gif

drgac pa sprej za medvede, bo se najbolj ucinkovit..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če ga uloviš, mu pritisneš ročico na mizo in kresneš z ženinim valjarjem po njej - si že v *****
rolleyes-1.gif


Prtvi korak je sprememba ustave. Potem se pa lahko naprej pogovarja.
cheer.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
argentinska doga, pit bul,ameriški staffordshirski terier, doberman, rottweiler.... vse ostalo je pri nas prepovedano in imaš samo velike težave, če uporabiš. pa na ograji mora biti tabla varovano s psom ali pa na vratih bajte,stanovanja


mi smo v EU, tu imamo policijo, da skrbi za red . nimo v zda, da bi sami vzeli pravico v roke in se branili
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Sem slišal za enega, ki je dobil nebodigatreba v spalnici, ko se je odpravil iz spodnjega štuka gor spat. Oni ni računal s tem, da je v hiši še večja budala od njega. Je visel preostalo noč po srednjeveško v garaži z rokami zvezanimi za hrbet in obešen z rokami nazaj ravno toliko, da je moral bit na prstih da mu ni rame zategnilo. Zjutraj ga je spustil pa mu rekel, da če ga še enkrat vidi kjerkoli, mu ne bo lahka zemlja.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kaj ti je? Nimas se kaj branit, imamo organe za to..
smile-1.gif

drgac pa sprej za medvede, bo se najbolj ucinkovit..

Ja Gato, problem je, ker se gredo organi monopolizem. Pa ponavadi tudi "pridejo več kesno ... "
rolleyes-1.gif

Pa še naredijo tako, da imaš ti z vsem skupaj precej več problemov kot pa vlomilec.
rolleyes-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Solzivec v zaprtem prostoru ne vem, če je najboljša ideja.

Če denar ni problem, bi jaz montiral sistem z generatorjem megle, kot ga uporabljajo za varovanje zlatarn, ipd. Naredi v trenutku takšno meglo, da lopov ne vidi nič.

Če ne pa CO2 gasilnik ... da ga malo "ohladiš" ... pa ena tavelika LED maglitka za pasom.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Prej ko boš ti zamahnil z bejzbol kijem...

Tole sicer ni glih legalno, se bo pa prestrašil in če boš že moral ustrelit ga ne boš ubil ampak onesposobil: cs gas pistole

Pri nas lahko start pištolo, pri kateri ti pihne plin ven na strani-tisto ni uporabno.

Potem si pa še omisliš kaj takega, da ponoči ne iščeš:

Versacarry-Holster-Systems-for-Personal-Home-Defense-3.jpg


V kaki bolj demokratični deželi bi si pa lahko privoščil kaj takega:

Under-Bed-Gun-Safe.jpg
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Kako pa te CS gas pištole delujejo? Kot vidim imaš šaržer za recimo 9 metkov s CS plinom. Ko to sprožiš, kako izgleda? Gre ven le plin (kako daleč, koliko ga je, kako natančno moraš meriti)? Ustreliš lahko 9x in napadalca zasuješ s plinom?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Vprašaj dolenjce (beri: prej ko se navadiš, lažje je). Sicer pa ne, če nisi že na pogled 150 kilski manualc, ki pisano gleda (in da širša okolica tudi ve za to), potem ti ne pomaga nič.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Po moje bo ene dvakrat dovolj.

Ti samo glej, da ne nabaviš patron z zeleno plastiko ampak tiste z rumeno.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vseeno bolje kot da te zaštiha, pretepe, whatever ali pa da ga razmažeš po stanovanju s šrotarco.

Lahko ga pa vljudno povabiš ven na prosto in mu našteješ svoje razloge.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Glede na to, da je večina tukaj pusijev in ni čudno, da vlomilci harajo naokoli brez težav me zanima naslednje. V primeru, ki se je zgodil kolegu, ko so vlomilci prišli v hišo, oni pa so bili zgoraj...kaj storiš? Ker ne veš kaj je hrup spodaj moraš iti pogledat, mogoče srečaš enega, ki gre že po stopnicah navzgor proti tebi. kaj boš naredil?

Po vaše bi poklical policijo...verjetno je jasno, da mi je ne bi uspelo niti poklicati in tudi, če bi, bi prišli samo še popisat dogodek.
Druga opcija po vaše naj bi se skril...glede na to, da sem šel gledat kaj hrup je, se skrivat ne morem več, če gre gor po stopnicah tudi ne. Hkrati ne bom za vsak hrup šel klicat policije preden ne ugotovim kaj to je.

Naj jim rečem zdravo, ponudim kavo in pomagam ven nosit? Naj prosim za milost in čakam kaj se bo kreljo spomnil naredit? Vse kar mi pade na pamet je, da imam neko orožje in sem ga pripravljen uporabit ter s tem presenetim idiote oz. si vsaj kupim čas. Hladno orožje, CS spreji, CS pištole...zato sprašujem kaj je tisto pravo? To, da bi bajta smrdela po plinu se mi kratko jebe, važno, da odstranim golazen. Itak je jasno, če pride to tega, v tisti hiši živeli ne bomo več, ker bo žena spakirala in šla živet v xx štuk bloka za protivlomna vrata. Jaz pa verjetno v arest ali pod zemljo, odvisno kdo bo koga.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pes je boljša rešitev. nisi nič kriv, samo da imaš tablo "varovano s psom"

problem pri nas je, da imajo kriminalci več pravic kot normaln človek
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
S psom je veliko dela in za moje pojme se ga da prehitro ustavit, sploh, če vejo, da ga imaš.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
dosti dela ?
jaz imam 2 pa nimam praktično nič za delat z njima, razen da se ju nahrani, pa pelje na sprehod. Gibanje pa je itak koristno.
če kdo pride ( recimo tak , ki zaide... ) lajata in renčita, se vsak hitro umakne
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
stupid-1.gif


CS plin je podobno kot tisti sprej ( in vonja ter draženja iz prostora ne spreviš kak teden )
bolj pa ze, kot da imas dva cucka v stanovanju, jih futras ipd, ob nevarnosti pa rep med noge..malo se skuliraj, man..
rolleyes-1.gif