Dovolj je. Orožje za obrambo?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.189
2.422
113
v lokalni ostariji
buce, hitro si na drugi strani zakona (po mnenju nekoga drugega...) in ja, lahko ga kresneš po gobcu če je to pač v samoobrambi. tudi podereš ga lahko.... ne boš nikol obsojen... če boš pa enga narkomančka ki pride krast ujel in ga pretepel da ne bo vedel več zase pa (lahko) fašeš ovadbo...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Torej se strinjamo, da v primeru ko naletiš na nekoga, ki je vlomil k tebi domov najprej zaženeš kavomat, se usedemo skupaj in gremo čez točke, da ugotovim ali je narkoman, kakšna orožja ima pri sebi, ali se je samo zmotil, narediva popis željenih predmetov in če rabi pomoč pri nošenju, itd. Glede na rezultat vprašalnika pa bova videla koliko mi je hotel škodovati in koliko smem vrniti sile, da ja ne bo preveč za naš sodni sistem. Super.

Ko so vlomili k meni, si je vlomilec izmislil, da je našel nek izvijač na tleh za hišo (na mojem vrtu) in je z njim vlomil. Nato pa si je tudi izmislil, da so bila vratca omarice v dnevni že odprta. Kliče me policaj in preverja, če je to dvoje res. Seveda ni bilo, ampak sem ga pa vprašal kakšno vezo ima karkoli od tega, če BI BILO res, da sem imel izvijač na tleh ali omarico odprto. In je začel palamudit, da je to potem olajševalna okoliščina, ker ni prišel z namenom krast, ampak je šel samo čez moj vrt, ko je pa videl izvijač, je dobil pa priložnost za vlom. In enako, če omarice ni odprl on, ampak je bila že odprta, potem je olajševalna okoliščina, ker ni bilo namena krasti
confused-1.gif


Sem mislil, da me bo kap in policaj je bil kar malo v zadregi, ampak je rekel, da tako potem je na sodiščih...skratka problem so sodišča.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Isti kretenizem so priprta okna na avtomobilu, fašeš kazen tudi, če so 2mm spuščena pod okvir vrat. Naj bi s tem sam podal možnost za vlom, olajševalna okoliščina. Lokalni šerif mi ni znal pojasniti kako je zadeva urejena pri kabrioletu.
In MI se smejimo ameriki?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.487
5.487
113
Pomembno je tudi vprašanje, ali je "star znanec policije". Kolikor spremljam, so taki hitro zunaj in se odpravijo novim dogodivščinam naproti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.655
6.515
113
Kaj pa če bi recimo vlomilca samo nalomil s kakšno železno cevjo. Mu polomil noge ali roke... Bi na sodišču tudi najjebal?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.189
2.422
113
v lokalni ostariji
če vidiš vlomilca in ga enkrat prtegneš čez rebra, da ga ustaviš. ali pa podereš na tla in pridržiš... ne bo noben problem. če pa boš potem ga tolkel da mu izbiješ boga i pol pa znaš najebat.

ja seveda, ravnati moraš samozaščitniško. priložnost dela tatu, to je treba vedet!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Ste eni tu idioti ali se samo delate ?

In ja, zakonodaja je potrebna spremembe, sedaj so zlikovci bolj zaščiteni kot oškodovani.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
hja to bi ga verjetno kar najebal. Verjetno bi nekako pilo vodo, da ga pridržiš oz uporabiš silo toliko da ga uspeš pridržati, če se že greš v to spuščati. DA bi pa sedaj prov lepo vse okončine hodil lomit, če bi ga že uspel spraviti na tla, je pa pomojem mal tako tako.

Osebno mislim, da je pač pametno največ delati na sami preventivi. Torej vsaka zadeva malce izboljša statistično možnost, da se te roparji izognejo. Torej osvetlitev same okolice hiše, luči na senzorje, kakšne nalepke od varnostnih agencij, kakšna zverina od psa in podo0bno. Pač vsaj velik delež vlomilcev take zadeve zagotovo že odvrnejo, kajti zakaj bi se šel jebat v eno povprečno hišo katera je že od daleč "zaščitena" če imajo še cela naselja brez česarkoli. Tako vsaj jaz mislim. Če pa že uspe priti v bajto, pa jebat ga...Jaz osebno bi igral na element presenečenja, s kijem/palico po hrbtu ali boku, kakšno na nos...če bi ga uspel obvladati, da ga pridržim ali vsaj konkretno prestrašim, da ******, potem anj ga pa policija išče. To ni moje delo, moje delo je da zaščitim sebe in družino.

Težko je biti pameten ampak zagotovo pa se ni najbolje spuščati na neke hard core srečanja ala mačeta, nož v hrbet ali bože nedaj s pištolami. Ni vredno. Kakšen zlom in modrica je še ok, ostalo pa mislim da je pretiravanje, ki se lahko obrne vam ali celi družini v škodo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
čisto vredu bi bilo, če bi pri nas bil dovoljen taser. ampak ne. to lahko imajo samo policaji( pa še to ni ziher ), normaln človk pa se naj jebe.
krivi pa so za to, razni človekoljubi, in pa novinarji, ki napihujejo zadeve, ker seveda obstaja možnost, da koga herc infarkt.
fookjena država, ki se boji svojih državljanov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Torej se strinjamo, da v primeru ko naletiš na nekoga, ki je vlomil k tebi domov najprej zaženeš kavomat, se usedemo skupaj in gremo čez točke, da ugotovim ali je narkoman, kakšna orožja ima pri sebi, ali se je samo zmotil, narediva popis željenih predmetov in če rabi pomoč pri nošenju, itd. Glede na rezultat vprašalnika pa bova videla koliko mi je hotel škodovati in koliko smem vrniti sile, da ja ne bo preveč za naš sodni sistem. Super.

Kri voda blato?

Trolaš ali se samo za namen te teme delaš nepismenega, retardiranega, bebavega in zaostalega? Ne vem, ker v temah o kampiranju si dajal vtis da nisi nič od naštetega.

Zaščiti samega sebe in svoje bližnje, kar pomeni da nepovabljencu ne daješ dodatnega razloga da te napade (itak je tema totalno ausglajzala, vsako noč je v SLO 200 vlomov, napadov vlomilcev pa mogoče 1 na 3 leta - to je nekako tako kot bi dokazoval da imajo ženske 3 joške, ker se je pred 100 leti ena rodila s tremi, ampak ok, alter logika in alter pamet ne neseta dlje od tega). Ostale zadeve prepusti policiji in drugim službam, ostale frustracije pa sproščaj na filmih in igricah.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Saj sem ze rekel, da nabavi odganjalec za medvede ipd..ce medved odneha, bo tudi vlomilec odtulil stran, pa se spotaknes ga vmes. Za tiste, ki mislijo, da je to kot sprej za lase ali parfum- ni, ker sprice ven curek tudi do 20m, ce je treba.
Mors pa bit polnoleten, da nabavis..ce je to problem, pol pa ne..😂
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Sem še pod vtisom tega, kar se dogaja v ulici kjer živim. Pa dajmo še enkrat.

Če sem jaz doma (spim ali ne, ni važno) in se nekdo od zunaj odloči, da je takrat najboljši trenutek za vlom v mojo hišo je ali nor, [cenzura], nafiksan ali vse troje skupaj. Četrta opcija je, da želi, da sem doma, ker hoče naredit nekaj meni, moji družini ali me rabi, da mu povem kje skrivam par miljonov eur.
Zame je tak človek smrtno nevaren. Tu ne gre za običajen vlom, ampak vlom z vednostjo, da lahko oz. mogoče celo želi naleteti na domače. Zato takega človeka, če ga srečam v hiši ne bom tretiral kot mimoidočega reveža, niti ne bom čakal, da vidim kakšno silo mi namerava storiti, da bom potem kao odreagiral "v skladu" z njim. Pač pa je moja naloga onesposobiti ali odstraniti golazen iz hiše takoj pa naj konec koncev stane kar hoče. Ker kot pravim, človek, ki pride vlomit v hišo ko so ljudje doma ni standarden vlomilec, pač pa pričakuje ali želi kontakt.

Iz tega tudi sledi, da je verjento temu primerno oborožen in, da bom jaz težko konkuriral njegovi oborožitvi, lahko pa sem s svojim odzivom element presenečenja. In zato sprašujem po najboljših metodah in orožjih.

Od začetka sprašujem le za take primere, ki sploh niso več tako redki kot misliš. Jaz poznam dva do sedaj. Pri enem je bilo kot sem napisal, pri drugem pa so bili doma zaplinjeni med spanjem in sploh niso vedeli do zjutraj, da je bil vlom. Kar se mene tiče so taki dogodki grozljivi in ne želim čakati kaj tak norec v hiši želi naredit.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
če vidiš vlomilca in ga enkrat prtegneš čez rebra, da ga ustaviš. ali pa podereš na tla in pridržiš... ne bo noben problem. če pa boš potem ga tolkel da mu izbiješ boga i pol pa znaš najebat.

ja seveda, ravnati moraš samozaščitniško. priložnost dela tatu, to je treba vedet!

Alko, oprosti ko te kar citiram, ampak ravno tu je rešitev problema. In to rešitev smo nekoč že imeli in živeli, pa če se sodobna mularija 3x na trepalnice postavi.
Namreč zapis: "Priložnost dela tatu".

Kdo pa dovoli, da sme nekdo postati tat? Se ne bi raje vprašali, kaj je z vzgojo narobe? Do 90 leta je bilo prepovedano biti tat in lagati in ... (ja ja, saj vem da se je vedno iskalo bližnjice itd.), sedaj je pa kar v smislu kao demokracije dovoljeno in krasti in lagati in pričati po krivem in ne vemkajševse?

Ter - kdo je spisal tako zakonodajo, ki ni na mero ljudem? Ter zakaj se je nebi moglo spremeniti, če jo že imamo?
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
ksz

" Torej osvetlitev same okolice hiše, luči na senzorje, kakšne nalepke od varnostnih agencij, kakšna zverina od psa in podo0bno. "

ZAKAJ?!! ZAKAJ BI NEKDO ki spoštuje zakone in je normalen, si moral KARKOLI kupovati za "varnost"?! Povej mi en dober razlog, zakaj bi moral zapraviti tisoče in tisoče evrov zaradi nekega pe-zdeta ki hoče nekaj za kar jaz delam mesece ali leta da si jo lahko privoščim?! Po katerem kur-čevem načelu vi delujete?!

Aha! Eden krade v naši ulici! Dajmo vsi rešetke na okna (par tisoč evrov), vsaj 2 alarma, IR kamere (da posnamejo če se bom moral slučajno branit!), Sekundarno napajanje (kaj če glavne varovalke ven vrže), PSA (po možnosti vsaj dva, ker enga lahko fenta), bejzbol kij, par nožev in senzorje gibanja po bajti in izven bajte da se bojo luči prižigale da se ne bo poškodoval (in me tožil) ko bo kradel ali pa bog ne daj da ga prestrašim in doživi srčni napad....

Ok, spisek imam...
Dr-ek, nimam tolk dnarja...aha! grem na banko po 10 letni kredit da bom garal in odplačeval opremo ki jo v osnovi sploh nebi rabu! da si bom zagotovil "varnost"...

Sr-anje, kaj pa če me ropar dobi ko sem zunaj na svojem vrtu...drek, moram še 3 metrsko betonsko ograjo postavit... sr-anje...za tole bom pa ziher dal vsaj 10 jurčkov...nič, še po en kredit... Aja? za tako ograjo rabim imet soglasja in gradbeno? Ok, potem pride ograja čez 2 leti, ko bom dobil gradbeno...

Oh kako je lepo bit varen na svojem... okoli in okoli bajte 3 metrska ograja,
na oknih železna rešeta,
vrata težka protivlomna,
po vogalih in v vseh sobah kamere, senzorji in alarmi...

...hmm...zakaj se počutim kot da bi bil na Dobu?
crazy1.gif


Dr-ek! kaj pa če lojtro sabo prinese....

Pa kaj ste znorel?!
bonk.gif
 

B81

22. jul 2007
34.558
8.994
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
če vidiš vlomilca in ga enkrat prtegneš čez rebra, da ga ustaviš. ali pa podereš na tla in pridržiš... ne bo noben problem. če pa boš potem ga tolkel da mu izbiješ boga i pol pa znaš najebat.

ja seveda, ravnati moraš samozaščitniško. priložnost dela tatu, to je treba vedet!

Mislim da tole ne drzi. On te lahko tozi da si mu ti odvzel prostost.

Po zakonu lahko poklices policijo in mu res pomagas ven nosit, da se kaj ne poskoduje zraven. Ne smes se ga dotaknit, silobran po moje odpade, ce tebi ni nic, on pa gepis zunaj...bo to zanikal in si najebal.
Edino preventiva ostane ali pa XXXL-ova varianta, ampak ce si dihtik....preventiva torej.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Zdaj pa nehajte ze. VSAK lahko zadrzi storilca kaznivega dejanja do prihoda organov pregona. Res pa je, da bo verjetno pizdarija ce mu bos niz 5x pri begu v hrbet zaril hahaha
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Štos je v tem, da je burgler mnogo bolj in vnaprej pripravljen, če ga bo kdo zasačil - medtem ko ti pa ne.
In ko ga že zasačiš, moraš še posebej paziti, kako ga boš po branah spustil, da ne bo na koncu tožba prehuda
tongue-1.gif
.

Pod tremi pogoji niti Steven Sagal ne izvozi
tongue-1.gif