Centralna prej skupna zdej deljena

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Problem sledeč, prej oz. še trenutno so cevi za centralno za dve etaži skupne stara gradnja tak se je včasih delalo, ko se je šparalo itd....

Sedaj sem se odločil, da bi te dve etaži ločil radiatorji spodaj zgoraj so nekako simetrični po novem bodo na istih linijah z razliko dveh, ki jih bom dodatno dodal.

Vprašanja, ki se mi porajajo.

Glavne cevi trenutno so fi 30mm železne, stara izvedba še enkrat.

Ali bi lahko trenutni odvod uporabil za obe veje, da ne vlečem dodatne cevi tako bi sedaj namesto v paru bi po novem tekle tri cevi dve dovodne in ena odvodna. Dovodne bi dal 12 mm odvodno povratno 12 mm baker. Tako bi ena dovodna napajala zgornje radiatorje in druga spodnje ter bi preko skupnega odvoda šlo nazaj v sistem, po neki logiki bi to moralo delovat.

Sistem je zgrajen v U formaciji na zgornjem nastropju je 8 radiatorjev v spodnjem pa jih bo po novem 5 ali 6 še ne vem za enega ali bo ali ne.

Upam, da je razumljivo to kar sem želel vprašat.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
priporočam da še potegneš ločeni cevi za vsako etažo in dobro regulacijo za vsako etažo
ne delaj nekaj na pol te bo pri popravili prišlo dražje kot pa sedaj.

se pravi : ločeni etaži
vsaka etaža svoj ogrevalni krog z mešalnimi ventili in sobnim termostatom
vsaka etaža bo neodvisna od druge glede temperatura.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Sej to bom naredil, ni v tem vprašanje rucklauf me zanima če je ok če je skupen za obe etaži ali naj bo ločen.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Sej to bom naredil, ni v tem vprašanje rucklauf me zanima če je ok če je skupen za obe etaži ali naj bo ločen.

LOČEN !!!

pozdrav.gif