Fiat Croma (avtomatski menjalnik, gume)

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Pri moji dpf-ja ze ni blo vec not ko sem jo kupil

niso imele vse crome DPF-a

Recimo moja je tovarniško brez. 2007 letnik 1.9 8v
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Srečko
smile-1.gif
hehe

Doma, ko sem malo gledal navodila za avto sem videl ja da so verzije z in brez DPF-a.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.686
6.252
113
Moja ga je imela in ga je prejsnji lastnik odstranil...je sam povedal. Drgac pa 2.4 motor
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ja ti imaš potem 200 konjsko če se ne motim? To je že pravi voz, že moja s 150 km dobro potegne za moje pojme, kaj šele tvoja. Jaz sem se tudi zmenil za odstranitev, bom pa dal preveriti tudi možne vzroke za štopanje dpf-a, da se tudi tisto odpravi če se kaj odkrije. Potem mi na seznamu ostane samo še menjava olja v menjalniku. Si imel na tehničnem kdaj probleme zaradi tega, ker ni filtra?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Pri komu si to naredil in priblizno ceno? Tudi sam bi se spravil pocasi urediti tole.. Lahko na PM.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hvala za informacije! ce te bo kaj elektronika zafrkavala se obrni na uporabnika tribesman iz fiat foruma.
zmaga.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ni za kaj. Ja sem bil tudi z njim že na vezi glede ostranitve filtra in mi je svetoval
smile-1.gif
ga vsekakor priporočam.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Česi lahko mal temo sposodim, ne najdem podobne teme, če pa jo poznate me usmerite na njo
smile-1.gif


Sam imam Fiat Cromo 2006 letnik, motor 1.9 JTD, 88Kw, NI avtomatik.

Alternator je fuč. Iam dve ponudbi po dokaj ok ceni od proizvajalca Magneti Marrelia in če se ne motim proizvajlaca Kuhner ali nekaj takšnega, razlika med njima je cca 40 eur. Ima morda kdo izkušnje s ta zadnjim proizvajalcem, kakršnekoli
sprasujem se.gif


Če pa kdo pozna še kakšnega, se toplo priporočam, cena do 200 eur
grin1.gif


P.S.
Alternator je že en krat bil obnovljen in ne vem, če se mi splača še en krat to delat.


LP
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
V obeh ponudbah imaš tovarniško obnovljen alternator? Vzemi cenejšega.

Seveda lahko delaš tudi ponovno obnovo (če ne bo šlo, ti bodo znali povedati), kjer pa je pomembno, da se obnovi oz. zamenja vse potrebne dele. Predvsem na regulator napetosti se rado pozabi.
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik tony pravi:
V obeh ponudbah imaš tovarniško obnovljen alternator? Vzemi cenejšega.

Seveda lahko delaš tudi ponovno obnovo (če ne bo šlo, ti bodo znali povedati), kjer pa je pomembno, da se obnovi oz. zamenja vse potrebne dele. Predvsem na regulator napetosti se rado pozabi.

Nimam podatke, če sta obnovljena, vem pa da so mi na Fiatu povedali, da tudi če vzamem novga od njih, cena 309 eur, da gre za obnovljeno zadevo, po vsej verjetnosti sta tudi ta dva obnovljena ali celo povsem nova
sprasujem se.gif


Da se bil pameten že takrat koje prvič crknil, bi rajši že takrat vzel novega, obnova ni bila ravno poceni plus komi je zdržal eno leto.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Eno leto ali slabo eno leto? Koliko je garancije na obnovo? 1 leto bi moral zdržati vsak obnovljen del... Če se ti da je6ati, pejt težit majstru za zanič narejeno delo.
smile-1.gif


Če se ti ne da, se pa vsaj zderi po telefonu.
uf-1.gif
 

1980

Pripravnik
25. jun 2009
242
0
16
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Eno leto ali slabo eno leto? Koliko je garancije na obnovo? 1 leto bi moral zdržati vsak obnovljen del... Če se ti da je6ati, pejt težit majstru za zanič narejeno delo.
smile-1.gif


Če se ti ne da, se pa vsaj zderi po telefonu.
uf-1.gif

Sem že premišljeval v to smer
smile-1.gif
, vendar se mi ne da, vem za naslednjič.

Naročil sem si nov alternator, po zagotovilu mojstra ni obnovljen tovarniško, od Magneti Marreli proizvajalca za 210€ s prevozom.


Upam, da zdrži dlje kot sedanji
grin1.gif
.

Thx
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik 1980 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
V obeh ponudbah imaš tovarniško obnovljen alternator? Vzemi cenejšega.

Seveda lahko delaš tudi ponovno obnovo (če ne bo šlo, ti bodo znali povedati), kjer pa je pomembno, da se obnovi oz. zamenja vse potrebne dele. Predvsem na regulator napetosti se rado pozabi.

Nimam podatke, če sta obnovljena, vem pa da so mi na Fiatu povedali, da tudi če vzamem novga od njih, cena 309 eur, da gre za obnovljeno zadevo, po vsej verjetnosti sta tudi ta dva obnovljena ali celo povsem nova
sprasujem se.gif


Da se bil pameten že takrat koje prvič crknil, bi rajši že takrat vzel novega, obnova ni bila ravno poceni plus komi je zdržal eno leto.
Tovarniško obnovljeni rezervni del pri Fiatu ni nič drugega kot nov zapakiran v to, da se folk vrača na pooblaščence. kontaktiraj kavčiča za ceno.