Audi multitronic menjalnik

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Multitronic ima sigurno na 60.000.

No da malo poročam glede moje zadeve, kontaktiral sem podjetje, kjer imam dokupljeno garancijo, super odnos, po preverbi podatkov so me čez par min poklicali nazaj in me napotili na pooblaščen servis v LJ, dobim kontakt in se javi gospod, po opisu problema pravi da bo potrebno menjalnik zamenjati, kar pa mi moja garancija ne krije in ga ne bodo plačali. Ok rečem ga bom pripeljal in bomo videli...

Potem pa razmišljam... Mojstri mi bodo razkopali "delujoč" menjalnik(delujoč zato ker se omenjena zadeva redko pojavi in v osnovi deluje BP, seveda je lahko to razlog za napako in naenkrat odpove popolnoma), ko bodo karkoli ugotovili in v primeru, da bo potrebna menjava bo avto tam čakal razkopan, garancija recimo nebi pokrila ravno tega dela, ki je za zamenjati, med tem pregovarjanjem kdo kaj plača bom jaz brez avta in na koncu še s podrtim avtom... To sem povzel res skrajne situacije do katerih bi lahko prišlo.


Sem pa glede na zelo dobro izkušnjo ob rednem servisu pri pooblaščenem v Škofji loki poklical še njih in povedal nastalo situacijo in so bili pripravljeni zadevo pogledati v navezi z audijem preko porsche slovenija, so na podlagi mojih informacij naredili plan kaj in kako narediti, potem sem dobil klic kdaj lahko avto pripeljem.

Naredili so kar nekaj testov, fizično vzeli vzorec olja... vse ok. Na koncu se je na avto naložilo še nov update za menjalnik.

Avto sedaj vozim od petka in je popolnoma drug, pelje čisto drugače, odziven itd... same težave od prej sem na prej znanih lokacijah(naklon) probaval in speljuje normalno brez zaganjanja...

Ni pa seveda nujno da smo samo težavo odpravili, ker se pojavlja občasno zato zaenkrat ne morem še potrditi da je SW update to odpravil.

Glede servisa ne rečem nič, verjetno bi v Ljubljani postopali po enakih postopkih, ampak me je že prvi klic odvrnil, da avto sploh blizu pripeljem.