Audi multitronic menjalnik

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Vozi kdo multitronic menjalnik mogoče ali pozna zadevo? Ena uporabniška me zanima, A4 2013 166k prevoženih, dogaja se mi da včasih ne zagrabi takoj,

1. primer: hočem speljati na križišču dam gas, avto se zažene(zvok motorja) premakne se nič, nato naslednjo sekundo cukne in sunkovito spelje.

2. primer: prestavim v vzvratno, predno se avto premakne grdo cukne.

Po občutku je tako kot bi se v menjalniku nekaj "vrtelo" v prazno in potem v trenutku zagrabilo. Ne poznam delovanja menjalnika zato je opis tako slikovit.

Avto ima še 8 mesecev garancije, ki sem jo dobil ob nakupu, ampak nebi rad da se menjalnik podre do konca ravno čez 9 mesecev, zato bi ga dal načeloma rad preverit prej če tudi na svoje stroške, če ne drugega za svoj mir.

Ima kdo podobne izkušnje ali primer iz prakse?
 

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
Pri nas smo imeli 3 službene Audije avtomatike. Sami problemi! Na vseh treh je omenjena težava (ki se je pojavila nenadoma oz. v nekaj dneh) z menjalnikom in težavami pri speljevanju in prestavljanju pomenila kompletni servis menjalnika, menjave raznih sit, plošč, lamel, 1x celo vztrajnika.... Je že bilo prepozno za "preventivni" pregled.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Si preveril pred nakupom, če je bil menjalnik redno servisiran? Torej menjava olja na cca. 60.000 km (za interval nisem čisto 100%). To je namreč pri multitronicu ključno.
Vprašanje Narodnjaka je tudi na mestu. Od koga imaš garancijo in katero? Ker pri nekaterih so avtomatiki vključeni le do 150.000 km prevoženih.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
čigavo garancijo pa maš na avtu?

Skoraj siguren sem da http://slo.motiveservice.eu
Bom pa pogledal v avtu ker imam zraven navodil še to knjižice.

@MTL servisiran je bil menjalnik redno glede na servisne vpise in intervale na uradnem servisu, ko sem ga prevzel je bil ravno pred servisem, ki sem ga tudi na pooblaščenem delal. Sem razmišljal da bi takoj menjal olje ampak naj bi bilo za verjeti vpisom v servisni bazi, na 180k je predvidena redna menjava.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ne bi te rad strasil, ampak obstaja velika verjetnost, da se bos s tem Motivservice pod nosom obrisal. Kot prvo, je delo tega podjetja v Slo. nelegalno, ampak nic novega, zivimo v banana republiki. Namrec, gre za storitev, ki jo lahko zagotavlja samo zavarovalnica. To pomeni, da mora biti podjetje registirano kot zavarovalnica (3 Mio ustanovitnega kapitala) in imeti dovoljenje AZN. Motiveservice nima ne eno in ne drugo.

Ko si bos prebral splosne pogoje, bos videl, da si pridruzujejo pravico, da ti vgradijo rabljen menjalnik. Seveda nimas nobene garancije, koliko casa bo delal. In potem bos sel nazaj do prodajalca, ki to je avto s to garancij prodal, kjer bodo polni izgovorov.//

Upam, da se motim in bos vse resil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Malo off topic: bil zraven pri enem primeru, ko je MotiveService zadevo rešil korektno (le potrditev popravila je trajala 2 dni).
Stranka je manjši del doplačala (kar ni bilo krito z garancijo), ostalo so plačali oni (tudi celoten strošek diagnosticiranja napake). Zadeva je bila popravljena na pooblaščenem servisu, ki ima pogodbo z MotiveServisom.

Preveri točno katero garancijo imaš. Če nimaš Supreme (kar verjetno nimaš), potem si krit, ker imajo ostale dve vsaj do 180.000 km. To pa še ne pomeni, da bo krito vse. Krito bo tisto, kar je napisano, to imaš pa v pogojih. Če bo kaj drugega, potem je strošek tega tvoj.

Vsekakor pa zadevo reši čimprej, ker pri avtomatikih se nič samo ne popravi, se pa običajno rapidno slabša (in popravilo ustrezno draži). A pa servisi so bili delani ali ''naj bi bili delani''? Ker je pomembna razlika
wink-1.gif
.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
čigavo garancijo pa maš na avtu?

Skoraj siguren sem da http://slo.motiveservice.eu
Bom pa pogledal v avtu ker imam zraven navodil še to knjižice.

@MTL servisiran je bil menjalnik redno glede na servisne vpise in intervale na uradnem servisu, ko sem ga prevzel je bil ravno pred servisem, ki sem ga tudi na pooblaščenem delal. Sem razmišljal da bi takoj menjal olje ampak naj bi bilo za verjeti vpisom v servisni bazi, na 180k je predvidena redna menjava.

preveri prvo če imaš vključen dodatek na avt. menjalnik

če maš potem jih pokliči in ti bodo že pomagali naprej
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Malo off topic: bil zraven pri enem primeru, ko je MotiveService zadevo rešil korektno (le potrditev popravila je trajala 2 dni).
Stranka je manjši del doplačala (kar ni bilo krito z garancijo), ostalo so plačali oni (tudi celoten strošek diagnosticiranja napake). Zadeva je bila popravljena na pooblaščenem servisu, ki ima pogodbo z MotiveServisom.

Preveri točno katero garancijo imaš. Če nimaš Supreme (kar verjetno nimaš), potem si krit, ker imajo ostale dve vsaj do 180.000 km. To pa še ne pomeni, da bo krito vse. Krito bo tisto, kar je napisano, to imaš pa v pogojih. Če bo kaj drugega, potem je strošek tega tvoj.

Vsekakor pa zadevo reši čimprej, ker pri avtomatikih se nič samo ne popravi, se pa običajno rapidno slabša (in popravilo ustrezno draži). A pa servisi so bili delani ali ''naj bi bili delani''? Ker je pomembna razlika
wink-1.gif
.

Sem preveril in je motive ja, jutri preverim kateri paket imam in pokličem.
Glede servisa pa so bili vsi delani na uradnem servisu, kar je razvidno na elektronski servisni, zato nekako verjamem da je bil vzdrževan po planu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Glede na zapisano o servisiranju, ti svetujem, da preden pričneš postopek z MotiveService, preveriš na pooblaščencu, če je morda kakšna kulanca v igri...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Glede kulance je en problem, ker je prvi lastnik oz. "najemnik" zamudil prvi servis za 7k km. Verjetno bi zaradi tega to možnost zavrnili. Sicer nevem kako lahko zamudiš za toliko ampak ok kar je je.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Imam A6, 2001, multitronic, 293.000 km in dela. Oljne servise menjalnika delam redno na 60.000 km. Nazadnje sem menjal po metodi Tim Eckart, kjer ti najprej izčrpajo ven staro olje (da gre več, kot samo z gravitacijo), nato pa nalijejo novega.

Sem pa nekaj o teh menjalnikih tudi prebral in tvoj opis je tudi že bil med temi prebirki. Lahko ti povem, da pri tvojih simptomih ne kaže najbolje in bo popravilo verjetno dražje. Čimprej na servis, tam seveda dobiš najbolj točen odgovor.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Na uradnem audi servisu močno dvomim na menjajo olje pri AT menjalniku.

"Sealed for life" mantra.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Preveril sem na VW, Škoda in Audi servisu in povsod menjajo olje v avtomatikih na 60.000 km brez debate.