Družinski avto/ karavan/ enoprostorec

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj že zdaj kar normalno vozim, bom pa to leto več sam na cesti (vožnja v službo), tako da bo še največ časa za pohodit.

Drugače bo verjetno res 320d po čipanju in odstranitvi DPF majo tudi ti 210 in še malo več konjev, za uvoz so pa zelo zelo ugodni, ker imajo pod 130g CO2.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
kaj pa o seriji 5, si kaj razmišljal?

525d touring bi bil dober kompromis med motornimi željami, pa še prostora znotraj je fuul več
zmaga.gif
 

janus

Pripravnik
3. mar 2011
167
0
16
Reci, da se zaj*ebavas.
V pričakovanju otroka, verjetno prvega, ti pa razmišljaš kako boš odstranil DPF na bodočem družinskem vozilu?
Se ne bi rajši držal fordov iin plina?
Boš boljši "očka".
Zadnji čas, da se začne preverjati DPFe in začno ljudje kupovati sebi primerne avte!
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pri enem otroku je trojka touring več kot dovolj, če pa v prihodnosti načrtujeta še kakšnega bi bilo res mogoče pametno razmisliti o petici. Dobrega dobiti, to bo večji problem. Sicer od viška ne boli glava, a je 320d povsem dovolj kot družinski avto, sploh če kupiš FL s 184ks.
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Kaj je razlika med enim in dvemi otroci. Trije so že druga zgodba, ker je potrebno na zadnjo klop nekje spraviti tri otroške sedeže, eden ali pa je pa povsem isti klinac, ker je omejujoči faktor kufer za voziček.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Petica mi je res krava, se bom moral že na karavana privadit, ker sem "mogoče"
tongue-1.gif
po izkušnji z Mondeotom rekel, tega pa nikoli ne bom kupil. Idealni avto je meni še vedno hatchback ala Focus in tudi enega froca sklepam, da bi brez težav pedenal v petvratnem.

janus: Joj no...avto je pa res zelo pomemben faktor pri tem ali boš ogrožal promet, se razbil ipd.
bonk.gif
Nekaj ljudi in sebe lahko pobijem tudi v kakem Cliotu s 60KM. Zgodi se napaka ali pa te zbije kak [cenzura]....vse je v glavi in če je ta na mestu lahko familijo vozim okol tudi s 500 konji. Tisti lpg Ford je mel tam okoli 250KM in večino časa sem se vozil okoli z 10l plina, ko pa sem bil sam pa sklopil plin pa je zletelo za nekaj kilometrov.

325, ali 330d, bi rad, ker vidim, da imajo 2.0 dizli kar veliko problemov in kaka menjava ketne pomeni "totalko".
 

janus

Pripravnik
3. mar 2011
167
0
16
Skuliri se in še enkrat preberi...tokrat s funcionalno pismenostjo ON

Obregnil sem se ob tvojo idejo odstraniti DPF. Veš kaj pomeni DPF? Veš, torej tudi veš, čemu je namenjen.
Briga me, če boš čipal avto, briga me, če se kje razletiš, zaradi mene kupi M pa imej konje.
Bo sedaj šlo al boš še kar naprej bluzil kot Southiæ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Ja, vem kaj pomeni DPF. En kup sranja, tak bimmer pa še vedno ne spušča oblakov brez DPFja. Kaj pa ko se čisti vgrajeni DPF? Takrat ni noben problem kajne?
smirk-1.gif
Kaj pa obični katalizatorji, zabiti EGRji, ki ne delujejo pa so na cesti? Noben problem kajne, ker ne veš. Dokler so ti klumpi na cesti, se jaz ne bom nič sekiral glede eko faktorja

Kaj imato fakin veze z družino?
hysterical-1.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
OMG otrok je na poti pa eni že paniko zganjate
rolleyes-1.gif


Lej , za 1 ga mulca je treba najmanj 9 sedežno vozilo in najmanj 22 Airbagov
zmaga.gif

uh pozabu, Bull Bar obvezno IZBERI


bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jao jao jao...

Ne menjamo vsi iz "običnih" gajb na 7 sedežne kombije zarad enga froca. Kako ste lahko taki bedaki, da tako posplošujete? Ti bi vztrajal pri 3 vratnem hatchbacku, ki ima v prtljažniku 60l bombo plina in zraven gre šoping vožiček pa nikoli?

Itak da bom menjal avto, nikakor pa ne iščem 7 sedežnega ipd. Ja otrok je pa tudi šele na poti....lahko vsak cajt jaz pa dejansko nimam avta trenutno voznega.
redface-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj je razlika med enim in dvemi otroci. Trije so že druga zgodba, ker je potrebno na zadnjo klop nekje spraviti tri otroške sedeže, eden ali pa je pa povsem isti klinac, ker je omejujoči faktor kufer za voziček.

Predvidevam da nimaš otrok, drugače ne bi takšne pisal.
wink-1.gif


Da ti razložim: en otrok pomeni en voziček, eno ali dve torbi, prenosno posteljico ... ko imaš dva otroka rabiš prostor za dodatno eno ali dve torbi, bicikl za starejšega mulca, zadnji sedeži so zasedeni z dvema otroškima stolčkoma, tako da odpade dodaten prostor za lažjo prtljago, recimo brisače ipd. ...

Si sedaj razumel zakaj ob dveh otrocih večji avto?
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jao jao jao...

Ne menjamo vsi iz "običnih" gajb na 7 sedežne kombije zarad enga froca. Kako ste lahko taki bedaki, da tako posplošujete? Ti bi vztrajal pri 3 vratnem hatchbacku, ki ima v prtljažniku 60l bombo plina in zraven gre šoping vožiček pa nikoli?

Itak da bom menjal avto, nikakor pa ne iščem 7 sedežnega ipd. Ja otrok je pa tudi šele na poti....lahko vsak cajt jaz pa dejansko nimam avta trenutno voznega.
redface-1.gif
Ah dej dej... same copate. Baba je pojamrala da tu nau varno za froca pa gremo po 5 m avto.. kr priznej
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Privošči otroku udobje in ga vozi naokoli v yugotu, spi pa naj v normalni postelji (ali pa med vama če ne gre drugače, ali na jogiju,tepihu,armaflexu) na tleh če imata rada mir) ne pa v tisti prenosni ker ni vredna....

In ja, zaenkrat dva otroka furava v merivi, brez trug. Je pa res da koles ne vlačimo s seboj, otroški voziček je precej km naredil z avtom
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Moj odgovor je bil sicer posplošen, konkretno v primeru našega letošnjega dopusta je en otrok spal med nama, dojenček pa v prenosni posteljici z jogijem. Za tri tedne dopusta je bil trojka touring nafilan do konca, s tem da sem imel na strehi bicikle in trugo.
wink-1.gif


Idealen family wagen pri dveh otrocih je tanova octavia combi.
zmaga.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ksz.

epilog zgodbe...
Jah vzela je cliota
bonk.gif
. Ajd res, da je lepo ohranjen od prvega lastnika, servisiran na uradnem servisu, pa še za cliota ma dost opreme.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Za enga froca naokol vozit je vsak avto ki ni dvosed v redu (ja, imam otroke). Raje se osredotočite na opremo (npr. usnjeni sedeži so super za čiščenje napram čokoladnim packam na blagu - pa tist k misli da bo lahko otrokom prepovedal hrano v avtu jih očitno še nima, ali se pa nikoli ne pelje z njimi več kot 20km v eno smer, hehe).
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Citat:
Uporabnik KarEn pravi: tist k misli da bo lahko otrokom prepovedal hrano v avtu jih očitno še nima, ali se pa nikoli ne pelje z njimi več kot 20km v eno smer, hehe).
sprasujem se.gif

Imam. Dva. Večkrat letno kakega jurja v eno smer. Vsak dan 25 km v eno smer do vrtca/šole. Ne jesta v avtu. Nikoli.
Zjutraj in popoldne ni popolnoma nobenega razloga za tiste pol ure, da ne bi mogla jesti/piti prej ali potem.
Na daljših furah stojim na kaki dve uri in to je po moje tako obdobje, da človeški organizem nima fiziološke potrebe po basanju s sendviči ali napolitankami oziroma nacejanju s sokom.
Kadarkoli pa je kamurkoli od potnikov sila pa se itak ustavimo.