Družinski avto/ karavan/ enoprostorec

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
467716-post_slo.gif


Vse je odvisno od tega kako jih razvadiš, pri meni tudi načeloma nikoli ne jesta med vožnjo.
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Za enga froca naokol vozit je vsak avto ki ni dvosed v redu (ja, imam otroke). Raje se osredotočite na opremo (npr. usnjeni sedeži so super za čiščenje napram čokoladnim packam na blagu - pa tist k misli da bo lahko otrokom prepovedal hrano v avtu jih očitno še nima, ali se pa nikoli ne pelje z njimi več kot 20km v eno smer, hehe).

V osmih letih razen kakega bonbona v avtu ni bilo hrane. Kot so napisali drugi: ce se ne vozis 8 ur v kosu, res ni potrebe ...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Enako glede hrane. V avtu kvečjemu pijemo vodo, za hrano so pa zato postanki.

Sicer pa tudi, prvi avto Octavia, drugi Clio. Za vozit do babi servisa 8 km je Clio čisto zadosti, pa imam dvojčici.

Lp,
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda je za drugi avto pri dveh otrocih dovolj dober tudi Clio (5 vratni). Midva sva imela pred leti pri prvem otroku za drugi avto Renault twingo, prvi avto (trojko limuzino) je počasi zamenjal touring, ki je pri hiši še sedaj, ko imava še drugega otroka. Za dušo imam kupeja v katerem občasno prevažam tavečjega, "winter wagen" (Pajero), ki se sedaj uporablja preko celega leta pa je "zrastel" iz tri v petvratnega.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Kaj je razlika med enim in dvemi otroci. Trije so že druga zgodba, ker je potrebno na zadnjo klop nekje spraviti tri otroške sedeže, eden ali pa je pa povsem isti klinac, ker je omejujoči faktor kufer za voziček.

Predvidevam da nimaš otrok, drugače ne bi takšne pisal.
wink-1.gif


Da ti razložim: en otrok pomeni en voziček, eno ali dve torbi, prenosno posteljico ... ko imaš dva otroka rabiš prostor za dodatno eno ali dve torbi, bicikl za starejšega mulca, zadnji sedeži so zasedeni z dvema otroškima stolčkoma, tako da odpade dodaten prostor za lažjo prtljago, recimo brisače ipd. ...

Si sedaj razumel zakaj ob dveh otrocih večji avto?

Imam enega in drugega na poti... Dobro se zavedam, kaj potrebuje prvi in kaj drugi, ker pričakujem da potrebe ne bodo nič večje kot pri prvem otroku. res pa je da sta moja toliko skupaj, da je kolo še poganjalček. Ko bo prvi rabil kolo, bo drugi že v mareli. Pidobim prostor za eno torbo... Eden ali dva avtosedeža mi ne predstavljata nobene razlike, ker ne dovolim, da je na zadnjih sedežih bilo kaka prtljaga večja od enkratnega šopinga v H&M, ko za malega kupim tri bodije. Če že gre "lažja prtljaga" kam zadaj, je to med sedeže, ker mulo itak nima tam nog.

In v sami biti, naj povem, da si izpostavit točno to, kar sem hotela sama povedati. Pri dveh otrocih, ki jih spraviš na zadnje sedeže v bilokateri avto, če jih le ima, je omejujoč faktor prostor za prtljago. Šele pri treh otrocih začneš razglabljati ali je sedežev v avtu dovolj v smislu kako spraviti tri otroške sedeže za zadnjo klop.

Zanimivo mi je tudi to, kako vedno očka kupuje večji avto. Prvi avto je seveda tisti ta večji in absolutno mora tega voziti dec. Kao za otroke, v resnici pa mama v 90% fijaka mulce okoli v max meganu. Bože ne daj, da se za mamo omisli kaki enoprostorec pri katerem se cena začne na "2", kje je pa denar, da bi se potem kupilo še večjo makino za tatija.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Če imamo ali pa ne, to je konstanta. Ženska bo vzela enak kufer ali dva, ne glede na to koliko ljudi in prtljage je še v avtu.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Že, že, za večja kolesa. Manjše kolo pa ne gre gor, ker so prečke preveč narazen, zato je moralo iti v "kuferaum"
wink-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
No, pri nas fura karavana žena 90% ...
wink-1.gif


Zanimivo, ti si ženska? A nimate ravne ve največ prtljage?
Eno pravilo tukaj velja: robe je vedno toliko kot je prtljažnika. Pa če bi maxi trafica imel bi bil poln. To je to.
Jade, kapo dol da tako razmišljaš, si redka izjema.
Btw. žena ima več vreden avto kot ja
grin1.gif
.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Citat:
Uporabnik sad pravi:

Eno pravilo tukaj velja: robe je vedno toliko kot je prtljažnika. Pa če bi maxi trafica imel bi bil poln. To je to.
Jade, kapo dol da tako razmišljaš, si redka izjema.
Btw. žena ima več vreden avto kot ja
grin1.gif
.

467716-post_slo.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Tudi 12 colsko kolo sem že peljal na prtljažniku. Prečke nimajo veze, ker je itak šina po ceni dolžini.

Aja, po vrednosti avta je pri nas nekje 3:1 za ženo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Sovražim velke avte. Žena vozi megana jest do nedavnega matiza. Za enga 11 letnega froca in kitaro je blo čist dost placa. No zdaj sem na biciklu, kupujem pa spet ena mala jajca za po mestu. Za na pir je čist ok, pa še sekiraš se ne če ga kje rukneš, registracija mala, da se ne sekiraš za kak bonus, itd.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Matic je zelo vredu avto za po mestu, tudi za foca, če ti paše noter ga met, dokler nekdo ne prpizdi vate, potem pa v bolnici, bognedaj na pogrebu svojega otroka gruntaš, kaka budala si in v kakem avtu si se vozil. Govorim na splošno, da ne boš mislil, da te kaj žalim. Če imaš otroka kaj rad, ga ne dajaj v taka mala jajčka.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Živim v malem mestu. Do šihta 2km, do glasbene 2, do šole 1, če gre baba na šiht ma ene 3, babi servis 4km, vsi slovenski ponudniki špeceraja od 100m do 3 km. Hitrost nikakor ne zraste čez 50. Pač po 15 letih je svoje odslužil, čeprav je imel samo 70 kkm. Kupujem nekaj manjšega ala matiz ampak novejšega, tudi tanovi spark je ok, yaris, maxsimalna velikost ranga corsa, clio. Kar se pa varnosti tiče so marskikatera mala jajca novejše izdelave varnejša od starodobnikov ala clio 1, golf 2 in ostalega kar še vedno vozi po naših cestah. Če bodo finnce dopuščale se bom stegnu do kakega novega ali skoraj novega twinga ali upa.

Vse skupaj se mi zdi je bolj v glavi posameznika. Ljubljančani za 20km po mestu skakat do BTC in nazaj tudi ravno ne potrebujejo 2 enoprostorca vsak pa čez 20 kilo €.

Drugače pa je če 2 vozila dnevno uporabljaš za večje razdalje, hitrosti, avtoceste itd, takrat pa rabiš kej večjega, se strinjam.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če ne bi doživel, ne bi verjel, kaj se je zgodilo mojemu frendu par let naza v Twingotu. Se pelje po mestu, gre v krožno, kjer je imel hitrost cca 5-15 km/h, nakar prileti terenc Volvo v zadnji desni bok Twingota. Twingo je bil samo še za na odpad. Vdrt je bil cca 1/3 širine in če bi bil tam otrok, bi bil sedaj vemo kje