Družinski avto/ karavan/ enoprostorec

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Evo končno je prišel čas, da nabaviva en družinski avto, saj je pri 2 dveh majhnih otrocih mal nerodno če imaš avto samo s 3 vratami.
Zdej avto bo vozila moja, trenutno je še na porodniški potem ima pa službo 2 km stran. Tko, da obvezno bencinar. Njej največ pomeni da ma 5 vrat in to je to.
Nekak se ona bolj nagiba k Renaultu in po pravici, če bolj razmišljam kakšnega drugega pametnga sploh ne vidim kot Renault. Pa še mir v bajti bo
grin1.gif
.

Tko, da pogoji so:
letnik: 2007-2009
cena: do 7.4k €
obilka: karavan/enoprostorec

Tole ji je pa trenutno všeč:

Scenic:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7544324&show=1

Megane Grandtour:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7348247&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7409655&show=1

Clio Grandtour:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7450883&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7552464&show=1

Mnenja o avtih? O avtohišah? Mogoče kdo bolšji predlog?

Hvala
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Če bo ona vozila na servis predvsem pa plačevala ti kar
evil.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Z 1.6 16v Megani pa res ni neke panike, je nekaj serijskih težav (cinšpule, jermenica), ki pa niso nek velik strošek.
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dober prijatelj je že dolga leta goreči navdušenec nad znamko Renault vključno s celo njegovo familijo. Odkar je kupil Megana Grandtour (točno tak, kot je na tvojih linkih) je odločen, da Renaulta ne bo nikoli več kupil. Stalno crkujejo neke malenkosti, enkrat letno ima avto na servisu zaradi nedelovanja klime, v predalu pod sovoznikovimi nogami se mu nabira voda,...
Veliko sreče pri izbiri, jaz osebno bi gledal kako drugo znamko.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Dokler je voda v predalčku pod nogami, še ni panike. Meni se je voda dobesedno ulila (!), ko sem šel v ovinek.
Ampak, to se je na simpl rešl; namreč, zamaši se `štoflc` (tam, pri motorju, takoj ob vetrobranski šipi, sta na levi in desni strani 2 zamaška, ki spuščata vodo, ko se preveč nabere in se zelo rada zamašita. Če ima kompresor, naj ju s kompresorjem spuca, pa bosta spet lepo delovala...
smile-1.gif
).
Je pa smotan, če posebi, k se vode tolk nabere, da do konca prižgeš klimo, usmerjeno v predno šipo, pa ti z zrakom piha še voda na šipo
grin1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Basen o Scenicu:

Sem prodajal eno stvar, in tip nekje s primorskega konca jo je kupil. Sva se srečala na parkirišču. Prakiram svojo 12 let staro Xsaro Picasso zraven njegovega vsaj pol mlajšega Scenica. Tip je stopil k Xsari, jo ganjen pogledal, dobesedno pobožal (!!!), rekel, "Sem imel takle avto, pa sem mislil, da grem na boljše..." in zavzdihnil.

Potem sva preložila stvar in zaključila transakcijo.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Dober prijatelj je že dolga leta goreči navdušenec nad znamko Renault vključno s celo njegovo familijo. Odkar je kupil Megana Grandtour (točno tak, kot je na tvojih linkih) je odločen, da Renaulta ne bo nikoli več kupil. Stalno crkujejo neke malenkosti, enkrat letno ima avto na servisu zaradi nedelovanja klime, v predalu pod sovoznikovimi nogami se mu nabira voda,...
Veliko sreče pri izbiri, jaz osebno bi gledal kako drugo znamko.

Novejši modeli renaulta (2007 in naprej) se po adacu izredno dobro odrežejo. Razen, če je adac merodajen samo takrat ko nekomu to paše.

Takle megane z linka iscer paše ravno med letnike in modele, ko si je renault popolnoma zasral ime.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Moja za enake namene, kot jih potrebuješ ti, vozi Astro karavan, 1.6 16v bencinar, letnik 2007. Zaenkrat po dveh letih uporabe nimam nobenih pripomb, tok tok tok. Edino poraba se mi zdi malce velika (skoraj 9l) ampak sigurno k temu pripomore dejstvo, da se v službo vozi 1,5 km "daleč", z dvema klancema na samem začetku, praktično enaka pot pa je tudi vožnja v vrtec.

Ko sva izbirala avto, sva dobila precej pozitivnih komentarjev na ta avtomobil, pa tudi recimo za Ford Focus in Peugeot 307. Megan je bil po zbranih informacijah na zadnjem mestu izbire... Megana bencinarja sta vozila tudi sodelavec in sosed in oba sta avto prodala in dejala nikoli več.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Jah men nekak mi je še najbolj un Scenic.

Problem je ker ni neke ful izbire med bencinarji. Jst sem ji predlagal Octavio, sam ji ni všeč avto, Opla prav da tud noče.
Če ma kdo kakšen pameten predlog kr na plan z njim.

Drugače pa tankala in na servise bo vozila itak ona, ker to je njen avto.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
O Renaultih sprašuješ na napačnem forumu.
Tukaj ti bo vsak "poznavalec" razložil, zakaj se z Renaultom ne boš prepeljal niti kilometra.

Za bencinarje ti iz prve roke težko svetujem, ker imam trenutno dva Renault dizla. Imamo pa v služi enega Megana 1.6 letnik 2006 in kolikor vem z njim ni bilo težav.
Priporočil pa bi ti, da na testno vožnjo vzameš kakšnega mehanika. Tako kot se to počne pri nakupu katerega koli rabljenega avta.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
kolegica že na drugem avtu iz VW grupe menja šobe, pa še kar prisega na nemce
bonk.gif
obakrat servis preko 1000€...

kvarijo se eni in drugi, sem mel tud VW pa mi je šel uparjalnik klime pri manj kot 200kkm, na renoju pa potisni ležaj pri 300kkm,
akumulator original Renault mi je vrknil star 6,5let, pa še kakšna malenkost...

Bogi uni v glavi ki prisegajo samo na eno znamko....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
Če ma kdo kakšen pameten predlog kr na plan z njim.

Najboljšega, ki ti jaz lahko dam (pa brez zamere):


Ne sprašuj babe kak avto bo pri hiši.



Ker boš na koncu imel ti probleme (z avtom in njo).

Lahko ona izbere, če ji boš potem ti izbiral cote.... (predlagaj ji...če upaš).
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Na alterju je mal težko spraševat za nasvete ..ker pol Renaulta ne smeš kupit, Citroena tudi ne, Pežoja tudi, ker je to itak PSA ... Fiata tudi ne, ke rje italjan, Ford, hmm o tem ne vem
smile-1.gif


Jaz bi reku da pogledaš Xsaro Picasso ... avto se je zelo dosti let prodajal na trgu, nekih hudih napak ne bi smel imeti ... pri takem bencincu, bi te mogoče odvrnila edino poraba ... vendar če delaš malo kilometrov mislim da ni tako hudo ...

Xsara Pic
1846677-xp.jpg
 

Priponke

  • 1846677-xp.jpg
    1846677-xp.jpg
    83,8 KB · Ogledi: 248

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja ampak tastari senik je še donekje delal, to tanovo je pa za nikamor. Že sam motor v tanovih je len čeprav je 1.6 16v.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Motor je praktično enak od leta '98 in je povsem običajno len kot se za 1.6 16v motorje pač spodobi.

Sicer pa verjamem, da avtomobili niso zate.