Družinski avto/ karavan/ enoprostorec

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Prva ma joškasto havbo pa zarošene luči. Al so jo slabo popravili ali pa z njo zelo slabo ravnali.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Kar se mene tiče:
- kot sem napisal - prijatelj je renoljubec, vozi Grandtourja, pa pravi, da je to njegov zadnji Renault (OK, stara 19-ka mu je naredila preko 200kkm brez težav, z njo prevozil pol Evrope, samo je prej zgnila, ampak to je starejša generacija avtomobilov)
- doma je Clio, pri 26kkm je bilo treba obnoviti štarter
- dizel Laguna od ex šefa je padla v iberturo, motor zaribal, strošek ranga 5k EUR
- z Laguno od enega drugega znanca se je zgodilo isto
- sestra je Cliota stalno servisirala, šlo je vse možno, od elektrike do ključavnic
- sosed ima Espaca, vsaj 1x letno ga ima po cca. 1 teden na servisu (letos je bil že 2x)
- žlahtnik je imel Espaca (2.0 turbo bencinar), mu je požrl živce in je kupil Citroen C8, s katerim je super zadovoljen
- velikokrat vidim kakega Renaulta (na nobeni drugi znamki tega še nisem opazil), ko mu ob utripanju smernikov zadaj utripa še cel kup drugih luči, očitno nek generalen zajeb na elektriki
OK, res je, da ima en prijatelj Cliota 1.2, starega ene 14 let, pa ga samo tanka in vozi. Ampak glede na vse zgoraj napisano žal ne morem nikomur priporočat te znamke. Tisti, ki z njo nima nobenih problemov, jasno razmišlja drugače.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Sem napisu da Octavia odpade, ker pravi da se ne sklada z njeno osebnostjo
grin1.gif
.

Sicer pa k je eden napisu kaj pustim babi, da izbira avto. Jah glej njen denar je, njen avto je. Sicer pa rajši imam, da če se bo ful kvaril da njej težim zakaj me ni poslušala kot pa, da je obratno.

Xsara Picasso mi je pa notr precej dolgočasna.

Moj glavni favorit je bil sicer Corolla Verso, sam edina pametna k je bila sva zamudila.

Drugač pa kot sem slišu, da bencinar Reno je kul. Kakšni so pa kej te Clioti 1.2 TCE?
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Tud c-max sva gledala, pa je baje sedalnega prostora zadaj precej malo in da ko so otroški sedeži otroci zmeraj brcajo v sedeže. Baje.
C-maxa bi jst vzel FL model, sam tist je pa že over najin budget.
Aja, od znanca tašča ma tud c-maxa pa skoz jamra. No sej avto se nič ne kvari, sam da je pa malo prostora in da je poraba previsoka.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Od tega si naštel kolega, za katerega ne vemo kater motor vozi in kakšen avto je sploh kupil (glede 19-ke se strinjam - samo kisik (ki je delal rjo) je bil močnješi
smile-1.gif
)
Clio pri 26kkm - če ni v garanciji, ne vem kaj z njim delate. Če ne vžiga normalno, pa skuri štarter, tudi ne vem kaj mislite. Btw - ko si omenjal 19-ko - pri 330 jurjev je bil štarter še na istem mestu kot na dan vgradnje.
Dizel laguna - vem da so slabi, avtor pa išče bencinarja, žal
smile-1.gif
(ali na njegovo srečo)
Sestra in clio - ti naštejem še par žens, katerih avto ni dočakal 50 jurjev km?
Espace - kateri motor? Bencinar sigurno ne, sploh je pa to bolj kot ne eksotika. Če napišem v "enakem tonu" - sodelavec ima espaca z 470 jurji prevoženih pa ga ne misli menjati. Če dodam - je espace z dizel motorjem. Pa star seveda
smile-1.gif

Žlahtnik je imel espaca in je zgubil živce ter kupil citroena. Upam da bo kul, če ne napiši vsaj stroške, ker živcev verjetno več nima
smile-1.gif

Glede smernikov in "jelke" - ne vem, nisem opazil, zanimivo pa je, da kljub statistiki na forumih, ki ni ravno v prid renojem, na cestah ne letos, ne lani (za nazaj se ne spomnim) ob avtocesti proti dalmaciji nisem videl niti enega renoja (ja, en megan je bil sesut na avtovleki), na odstavnem pasu in s haubo v luft pa - ne, niso bile dacie, reoni ali citroeni; največ je bilo audijev, če ne verjamete ali ne. Ker sem vozil pač nisem mogel slikati. Le da po mojem mneju, nekdo ki da za 3 leta star avto 5 jurjev (ala reno), kurči vsepovprek ko mu crkne. Kdor da pa za enako star avto 15+ jurjev, je pa tiho ko rit, ker mu je prenerodno priznati kako ga je pihnil.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Aja, dodatek - bere se kot da se bom stepel za renoja. Ne, niti približno ne. Vozim, kar si lahko privoščim in s čimer sem zadovoljen. Želel sem samo izpostaviti našo kratko miselnost, ker npr post, na katerega sem odgovarjal, našteva samo probleme z renoji. Res jih ni malo, ampak v postu izpade kot da z vsemi drugimi težav ni., kar pa pa še zdaleč ni res. Samo to je bil namen mojega odgovora.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.382
9.820
113
kod Džej-Zija
14 dni nazaj štajerska AC čez Trojane proti Ljubljani. Tunel Jasovnik je imel znižano omejitev na 60 km/h. Ko sem zapeljal v tunel, je zgledalo kot da notri nekaj gori, tako zadimljeno je bilo vse skupaj. Izven tunela končno dohitim vzrok dimljenja: Renault Espace, vozil je 40 na uro, kadil, da je za sabo pustil skoraj 100% dimno zaveso. Krasen in zanesljiv avto.
evil.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Napako je storil, ko je napisal, da imajo naročeno že novo vozilo. Čemu, če je razlog prodaje izpostavil plačljiva parkirišča in uporaba javnega prevoza. Drgač pa, koliko je težek tale karavančič od lagune, ker 101 KM se mi zdi bolj švoh zadeva.
Še to bi dodal, da potrjujem, da so se Scenici 3 generacije, to pomeni od kakega 04 leta oz, kadar so prišli prenovljeni ven, zelo kvarili.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
mosserero, bogsigavedi, zakaj je kadil in kako je bil vzdrževan. Takole ne moreš ocenjevati avta od daleč. Vsak avto se lahko pokvari, saj je toliko delov noter, da je neverjetno, da sploh dela tolk in tolk kilometrov.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Žbiljonkrat slišim, ko ima kdo težave z določeno znamko: "nikoli več ________ (poljubno vstavi)". Kar je bedarija. To bi tudi jaz lahko rekel za Citroena. Po dveh spodobnih Xsarah (ena praktično perfektna, druga malo manj) sem se nasral s Xantio Activo. Pa ni zaradi tega zanič cela znamka! Še omenjeni avto pravzaprav ni bil tako zelo slab, le vzdrževanje avta (preden sem ga kupil) ni bilo tako kot mi je bilo prikazano ob nakupu. Pa stala je skoraj celo leto. In se mi ni več dalo ukvarjat z njo. In še vedno trdim da bi bil to ob primernem vzdrževanju fantastičen avto. Aja, spet vozim Xsaro, tokrat dizelco - zankrat trkam ....
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
777
195
43
Glede pokvarljivosti, je treba upoštevati tudi dejstvo da je renaultov v sloveniji daleč največ in se jih že zaradi tega logično največ pokvari.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
največji prtljažnik ima "stari megan" oz mk2.
najboljš se bo za volanom počutla vrjetno v senicu, ker sediš dost visoko. Ker je vse skupaj višje bo tudi "nakladnje" otrok lažje. ima pa dost krašji prtljažnik pa zato malo višjega.
kar se tiča picasoja, sem ga tudi imel, pa morem rečt, da kar se notranjosti tiče me je zlo razočaral. Zlo pocen plastičen.
nov megan pa vsaj kolk sem po netu gledal slike, mislim, da ni niti k od karavana kar se prtljažnika tiče.

kar se mašin tiče so ti pa že povedal, da se itak nič ne splača kupt;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.533
9.221
113
Zgolj en nasvet, če boš kupil Renaulta teh letnikov: temeljito preglej delovanje celotne elektronike (števcev, itd.), ker to kar slišim od kolegov je na ravni burke. Pa zadeve niso po 100 eur, temveč par sto eur.

Vincent ti je dal dober nasvet: jebeš njeno osebnost, če se boš ti moral s sranjem ubadat. In njen denar.... Hm, a nista skupaj, torej to pomeni, da čeprav bo plačevala iz svojega denarja, bo vajin skupen proračun nižji.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Ja glej to je res sam prodala je avto, ki ga je par let nazaj kupila s svojim denarjem tko da denar je njen. Tud men ne bi bilo všeč, če bi ona men težila kater avto morm jst kupit zase.