13.000eur nov ali rabljen avto?

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Ti kar daj za 4l olja polsintetike in 20eur filter 220eur pri pooblascenem toyota servisu. Zato pa so ovce, da se strizejo. Tole so uradni podatki, ki se jih pac nisem izmislil.

4 l.olja in filter sigurno ni 220€....skeniraj račun ali pa napiši kaj vse je gor po posameznih postavkah
Del.Uro pa ima npr.VW v povprečju dražjo kot Toyota.To je dejstvo!
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Ti kar daj za 4l olja polsintetike in 20eur filter 220eur pri pooblascenem toyota servisu. Zato pa so ovce, da se strizejo. Tole so uradni podatki, ki se jih pac nisem izmislil.
Za svojo primero (nissan) sem pred leti dobil uradno ceno za polosovino, ki mi je sla sredi hitre ceste brez ostavnih pasov (res so hudi japonci v okvarah), vec kot 400eur. A ti izbrskam ceno za golfa ali bmw trojko?
Še enkrat ponovim vprašanje, če si spregledal moj prejšnji post: koliko Mazd in Hond si imel v lastništvu?
Za Golfa ne rabim cen, sem ga imel kar nekaj časa, od novega. Hondi pa tudi dve.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
10.8 s do 100 km/h in končna 190 km/h je zate nepremičnina. Kaj le voziš? Glede porabe pa če je vedno hotel biti prvi pa je 9 l normalna poraba. Če bi vozil varčno bi privarčeval vsaj 1.5 l na 100 km.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
včasih je vozil oktavijo z motorjem, ki je že v fabiji šla slabše kot clio 1.2

taki so ponavadi najbolj glasni haha
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Samo cene teh meganov so pa res ta prave. Ni sicer opreme ampak dizl za pod 12k, pa še dost velik je da je družinsko uporaben. To je cena enga up!-a ali pa twingota. Pa še pet letno vzdrževanje zraven. To je realna cena avtov, ne pa neke krače dizelske z 5 brzin za 20+k EUR. Mislim da vsi veste, kaj imam v mislih.

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...20Generation...

Sam razmišlam, da bi ženki za na šiht cca 90 km na dan vzel tega

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...20Limited%20...

še kak popust na delavca Revoza dobim in je to to. Veliko avta za svoj denar. Vse ostalo z tako opremo je nekje 4+k EUR dražje.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik map pravi:
To je realna cena avtov, ne pa neke krače dizelske z 5 brzin za 20+k EUR. Mislim da vsi veste, kaj imam v mislih.

Ne vemo. Zaupaj nam prosim.
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
To je realna cena avtov, ne pa neke krače dizelske z 5 brzin za 20+k EUR. Mislim da vsi veste, kaj imam v mislih.

Ne vemo. Zaupaj nam prosim.
smile-1.gif

Cizy, vem, da veš, kaj imam v mislih
evil.gif


Ne more se ta avtek primerjat z tistim kaj imaš ti v mislih
ne-ne-1.gif
. Ampak roko na srce, cena je prava, veliko avta za ta denar. Recimo, da bi ga dubu za 15 k na delavca, pa ker je že 4 reno pri istem trgovcu. Vzamem 4 kilo krede na 1,5 let. Zraven 5 let garancije, ravno 100k bi v petih letih naredu, 5 let vzdrževanja, prvo leto kasko in osnovno zavarovanje gratis, pa nekje še reklamirajo da dobiš zimske gume zraven. zdej pa reč, če to ni dober deal. Sam sem sicer renojeve bencince do zdej vozil. brez nekih večjih problemov. Kolker vidim s forumov so dizle poboljšal, sam megan pa tud velja za zaneslivejšega.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ne res nevem. Najprej sem pomislil na Golfa ampak ti nimajo 5 stopenjskega menjalnika.
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Majo 1.6 brez modrega pogona. cena sitnica 20k pa gor. Paš kaka škoda, pa še kej bi se našlo.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
To je realna cena avtov, ne pa neke krače dizelske z 5 brzin za 20+k EUR. Mislim da vsi veste, kaj imam v mislih.

Ne vemo. Zaupaj nam prosim.
smile-1.gif

Cizy, vem, da veš, kaj imam v mislih
evil.gif


Ne more se ta avtek primerjat z tistim kaj imaš ti v mislih
ne-ne-1.gif
. Ampak roko na srce, cena je prava, veliko avta za ta denar. Recimo, da bi ga dubu za 15 k na delavca, pa ker je že 4 reno pri istem trgovcu. Vzamem 4 kilo krede na 1,5 let. Zraven 5 let garancije, ravno 100k bi v petih letih naredu, 5 let vzdrževanja, prvo leto kasko in osnovno zavarovanje gratis, pa nekje še reklamirajo da dobiš zimske gume zraven. zdej pa reč, če to ni dober deal. Sam sem sicer renojeve bencince do zdej vozil. brez nekih večjih problemov. Kolker vidim s forumov so dizle poboljšal, sam megan pa tud velja za zaneslivejšega.

Pa še nekaj mi je dalo misliti

Megan ali C4 za 15k. Pa skuterja prodam za ene 4 jurje. Pa dodam razliko, katero bi odštel do TASOVCA. Pa mam nov avto in nov MT 09 Tracer pri bajti. juhu
aplauz.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Ja, samo ima 6 brzin. 5 naprej pa ena rikverc.
grin1.gif

Dobra
cheer.gif


Hočem povedat, da se da tud kej cenej skupaj spacat, pa da ima 4 kolesa, pa da je solidno. Na splošno so vsi avti precenjeni.

Pa kej takega tud ne zgleda švoh

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...15%20Collection

Bil totalno presenečen nad takim C4. Pelje se izvrstno, poraba majhna, gadgetov zame še preveč. Če bi kupoval, bi bil v ožjem izboru.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Ne vem. Verjetno ti dajo kakega jurja ceneje, da te obsodijo na leasing in ti potem poberejo vse nazaj + še kaj poleg.

Kakšne so prednosti kredita pred leasingom? Ni vse skupaj isto sranje?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Če plačam za avto, hočem, da je moj in ne od neke ŽNJ firme. Lizinga tudi ne potrebujem da bi skril premoženje. Prebogat sem za slovenca in sem v času debelih krav dobil dokladov za pol male pice brez dodatkov in en mali pir, od ZUJFA dalje ne dobivam nič. Vrtca ni več, v OŠ spadam v razred brez subvencij. Tak da nimam kej skrivat, kar je moje je moje. zato hočem da je vozilce moje, vzel bi pa minimalno krede, toko kolk moraš, da dobiš tist popust. Če je to jurja krede, naj bo pa jurja. ostalo dam v gotovini.

Ja zgleda, da je tudi kredit.

http://www.citroen.si/storitve/financiranje-in-storitve/financne-resitve.html
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Aha, poleg lastništva torej drugih razlik ni?

Raznim subvencijam, dokladam, dodatkom, ipd. nisem naklonjen, ker se mi ne zdi pošteno (pa naj bo še tako zakonito). Imej tisto, kar si lahko privoščiš (z leasingom ali kreditom ali na cash). To velja tudi za otroke seveda.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Včasih si mogu pri fafingu še kasko meti, pa 20 procentov več plačal za osnovno zavarovanje, no z tem dodatkom je lahko tudi mlad voznik vozu. Po prometni si bil lastnik, na polici je bila pa še firma navedena. Če si uveljavljal zavaeovanje si rabu njihovo soglasje, itd. Kako je danes ne vem
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
včasih je vozil oktavijo z motorjem, ki je že v fabiji šla slabše kot clio 1.2

taki so ponavadi najbolj glasni haha

zato glih lahko govorim iz izkušenj, ddddd
smile-1.gif