13.000eur nov ali rabljen avto?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
včasih je vozil oktavijo z motorjem, ki je že v fabiji šla slabše kot clio 1.2

taki so ponavadi najbolj glasni haha

zato glih lahko govorim iz izkušenj, ddddd
smile-1.gif

tud jaz, ker je renojev 1.6 moped precej bolj poskočen kot tisti v škodi
smile-1.gif


ni pa treba poudarjat, da gre za "preizkušeno" in ne najbolj varčno tehniko, ki je za svoj denar uredu za nezahtevne. ne odstopa pa po porabi negativno od ostalih podobnih.

pa dandanašnji imajo generationi 10 konjev več kot so jih imeli v prejšnjih letih
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem malo pogledal C4 in je kar všečen avto. V oči mi je padel podatek da je med dizli in bencinarji samo 1l razlike v porabi.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
tuki piše cca 1l.
2207882-nana021.jpg
 

Priponke

  • 2207882-nana021.jpg
    2207882-nana021.jpg
    103,4 KB · Ogledi: 201
Nazadnje urejeno:

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Včasih si mogu pri fafingu še kasko meti, pa 20 procentov več plačal za osnovno zavarovanje, no z tem dodatkom je lahko tudi mlad voznik vozu. Po prometni si bil lastnik, na polici je bila pa še firma navedena. Če si uveljavljal zavaeovanje si rabu njihovo soglasje, itd. Kako je danes ne vem
Kdaj je bilo to?
Sem imel avto na leasing 2006-2009 (tri leta) in ga imam sedaj. Nikjer nikakršne zahteve po višjem osnovnem zavarovanju
confused-1.gif

Zavarovanje sem uredil pri svojem stalnem agentu.

Kupiš nov avto, pa ga vsaj nekaj let kasko ne zavaruješ? OK, vsak po svoje.
Na prometni je lastnik leasing podjetje.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Leta 2002 vzel leasing na BKS ali nekaj takega. V glavnem pogoj je bil da si zaradi večje neke verjetnosti pizdarij plačal več zavarovanja, je kle not še veljalo za mladega voznika. Sej pravim, lahk je danes drugače. Na prometni sem bil lastnik jaz in nihče drug. V opombah je bilo samo napisano ime podjetja brez nekih drugih omejitev. Na zavarovalni polici pa jaz in leasing hiša. je baba avto v našem cenjenem glavnem velemestu stolkla, ga tud popravljat nisem mogu dat. Neki pisni zahtevki na leasing, pa čakanje, da ti odobrijo, itd. pa je 14 dni okrog.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Vglavnem. za tistga jurja ali 2 sem kreditno sposoben, ker sem verjetn edini slovenc brez lizinga, kredita in brez dolgoročnih pizadrij za flat in ostalih pizdraij, katerih si vsaj polovica slovencev ne more privoščiti. Zato kredit, lizinga nočem. Tudi če cel tak avto na kredit vzamem za dobo 3-5 let, zaradi tega ne bom lačen. je pa nekaj te avtohiše majo neke pogodbe za ugodnosti z bankami in leasingi in ne izposluješ 100 eur popusta na keš, če pa njihovo finnanciranje vzameš je pa takoj jurja + popusta. Zdej če zadevo kratkoročno vzameš z čim manjšim zneskom boš morda kredit nekih par 10 EUR preplačal, večji znesek na daljši rok tolko več. Zato gledam minimalno kredita, pa da še kako ugodnost dobiš.
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Altea zna bit kar o.k. , kakšni so pa kaj te TSI motorji?
Nekaj sem bral, da so prešvoh za tak avto.
Verjetno se bom zapeljal do Špan-a, ker imajo tudi enega,da pogledam v živo kako zgleda.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Na spiritmonitor ni nobenega. Zgleda da so to neki novi motorji. Drugače pa gledam s svojega stališča in mi je do sedaj vsak avto porabil toliko kot je bila povprečna v katalogu. Mi je pa 4,8l za 1200kg bencin res malo huda.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pusti ti tovarniške podatke. Saj vemo kako kia porabi 3litre.
Poglej na spritmonitor.Com
Sicer pa za okoli 14 jurjev dobiš tudi bencinsko alteo, za 16 pa dizelsko...
http://www.avto.net/_AVTO/ogla...0ITECH%20ZALOGA

Ampak primerja se pa lahko... ker ce so tovarniski podatki nizji od realnih... so to verjetno tako za dizelsko kot za bencinsko razlicico ...
smile-1.gif
...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
a je to ziher cena z davkom pa vsem? ker sem zdaj pogledal na seat.si pa so te ki so na zalogi od 15k dalje, vseeno je pomoje kr velik kos avta za ta denar, pa še simpatično opremljene so vse
grin1.gif


kolk sem zasledil pri eni piše med opremo tudi, ogrevan A stebriček, ma kdo to ?
grin1.gif


http://www.avto.net/_AVTO/ogla...%20Start%20Stop še xenon
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Alghero

Zelenc'
27. apr 2013
7
0
1
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Ti kar daj za 4l olja polsintetike in 20eur filter 220eur pri pooblascenem toyota servisu. Zato pa so ovce, da se strizejo. Tole so uradni podatki, ki se jih pac nisem izmislil.

Za svojo primero (nissan) sem pred leti dobil uradno ceno za polosovino, ki mi je sla sredi hitre ceste brez ostavnih pasov (res so hudi japonci v okvarah), vec kot 400eur. A ti izbrskam ceno za golfa ali bmw trojko?

Jaz sem pa zadnjič plačal za menjavo olja in filtra le 40 evrov za mojo Insignio. Ko jeb.. poooblaščence, sem šel na Maxx-a in so čisto OK. Za moj avto sem sicer doplačal 10 evrov več kot oglašujejo, saj velja 30 evrov za manjše avte, kar pa jim ne zamerim, saj to tudi piše na reklami.
cheer.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kaj pa ostali filtri in komponente, ki se jih menja oz. vsaj pregleda na rednem servisu?
grims-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Cena je zelo ugodna, razlog pa je seveda to da je avto že 11 (enajst!) let na trgu, torej zastarela gajba s sodobnimi motorji. Za nezahtevne sicer odličen nakup.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
Vem da se poslavlja ja, ampak za nekoga ki isce preverjeno resitev za druzino, se mi zdi to prej prednost ko slabost
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
14.200
Joras jo ima še nekaj 100 evrov cenejšo, najbrz je brez start stop. Xenon in alarm je znižan na 400 evrov. Če naročas potem so to splača vzeti (z mojega vidika).
Ogrevan A stebriček je najbrž fora v tem, da so brisalci "skriti" v njem.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Hehe ja taksni ste najboljsi, si pogledal tole? Glede na to, da smo pri nas se vecji kmeti, laznivci in priloznostni tatovi...