Dobava novega avtomobila?

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
V današnjih časih, ko je vse informacijsko podprto (sploh avto industrija) je odgovor na vprašanje časa dobave "ne vem" kratko malo nesprejemljiv. Pa za vsak klinčev vijak, ki se vgradi v avto se do minute točno ve kdaj mora biti dostava v tovarno in kdaj se bo porabil. Zato se tudi za avto sigurno precej točno ve kdaj bo šel na trak. Je pa verjetno podobno kot v našem zdravstvu. Pač ene spustijo preko vrste, nek slovenček bo pa že počakal.

In ja ko mene prime, da bi avto menjal pogledam na net, grem do dilerja in plačam. Če ga ne morem dobiti v roku recimo 30 dni, ga raje ne bom naročil. Dobro, mogoče ko bom naročal nekaj za pol mio bom že dodal še kak mesec :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Točno tako. Samo en mesec čakanja je tudi preveč, glede na to, da je danes avtomobilov v normalnih izvedbah polno v saloih.
In ko si že omenil izdelavo avtomobilov. Ja... mislim da ni tolko problem, neki avto izdelati z nekimi manjšimi željami kupca. Sej ne predela cel avto, kvečjemi kaj doda ali zamenja. Prej mislim da je težava v raznih transportih, uvoznikih, skladiščih, dilerjih....itd. Verjamem, da je lahko avto, ki ga naroči kupec že nekje izdelan ali ga pa naredijo v max 3 dneh, ko dobijo naročilo (če ne še prej). Vemo, da so parkirišča pred tovarnami avtomobilov polna, potem se to prestavi v neko centralno skladišče za določeno regijo sveta, potem malo ožjo regijo, pa še ožjo, pa diler mora po avto s kamionom ali pa mu ga pošljejo, ko imajo več naročil.... itd In to lahko traja mesece in mesece. Verjamem tudi, da če bi lahko diler izdal papirologijo za nek avto in ti rekel "pojdi na ta naslov v npr. Belgijo in si ga pripelji domov" In avto bi imel lahko za dan ali dva doma. In če primerjamo preteklost s sedanjosjo. V bivši Yugi so se avti čakali tudi nekaj mesecev. Ker so jih premalo izdelali, kolko je bilo kupcev. Potem je bilo že v SLO obdobje, ko si šel v trgovino in kupil avto kot žemljo z vsemi željami. Potem so celo avto naslednji dan pripeljali domov registriranega. Ja, danes pa hočeš samo drug radio,usnjen volan, drugačna platišča in moraš čakati spet nekaj mesecev.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ne vem kaj jamrate. Saj ni treba čakat. Vzameš vozilo iz zaloge.
Če ga ni, greš jokat na Alter, da je čakalna doba 13 mesecev. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo in lanos

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
In ja ko mene prime, da bi avto menjal pogledam na net, grem do dilerja in plačam. Če ga ne morem dobiti v roku recimo 30 dni, ga raje ne bom naročil. Dobro, mogoče ko bom naročal nekaj za pol mio bom že dodal še kak mesec :).

V 30 dneh boš dobil samo tisto kar je na zalogi. Vse ostalo se pa čaka od 3 mesece dalje. Če boš pa naročal kaj za pol mio, boš moral pa dodat kakšno leto, ne le mesece... ;)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Fonzl , zdej si ga pa pihnu. Tisto kar je na zalogi ni potrebno čakati 30 dni. To lahko odpelješ drugi da. Če pa ti misliš zaloga na parkirišču tovarne v Nemčiji, pa ni zaloga dilerja. Če boš pa naročal avto za pol mio (kot si napisal) ga boš pa čakal zato, ker bo (verjetno) narejen po naročilu in je čakalna vrsta pa dolga kolk je.
Pri serijskih avtih (še enkrat napišem) se čaka samo zaradi logistike.
Ja... en skladiščnik v cestralnem skladišču za evropo mora nek avto spravit do Maribora. Za to si vzame pač časa nekaj tednov /mesecev. Avtov pa vsaj 15000 na parkirišču. Ja in potem prekladanje iz kamiona na kamion...itd itd
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
Tebi se vidi da še nisi novega avta kupoval

Ponavadi se pobere kakšna ara v višini par 100 eur.

Potem se pa naroči.
In ves problem je, da avti ne izpolnjujejo normativov za novi cikel wltp in če bi jih dali na trg in nebi bili pravočasno registrirani 1.9. lahko avto daš v prešo.

Sedaj pa dosti užitkov pri nakupu.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
CLIO15 , a si meni napisal, da še nisem kupoval novega avta?? Če si meni. Kopoval sem jih!!! Če nisi, pa naj ti bo.
Kar se tiče are za nov avto. Ne dam je več. Avto naj bo pri dilerju, plačam, odpeljem drugi dan.
Vse ostale finte.... daj aro, pa čakaj... čakaj.....čakaj.... ne . Hvala. Grem drugam.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ja, tko to gre: Daj aro in čakaj, al pa pejd drugam. Ampak drugje, ni nič drugače.

Al vzameš kar se valja po salonu, al pa čakaš.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Točno tako. Samo en mesec čakanja je tudi preveč, glede na to, da je danes avtomobilov v normalnih izvedbah polno v saloih.
In ko si že omenil izdelavo avtomobilov. Ja... mislim da ni tolko problem, neki avto izdelati z nekimi manjšimi željami kupca. Sej ne predela cel avto, kvečjemi kaj doda ali zamenja. Prej mislim da je težava v raznih transportih, uvoznikih, skladiščih, dilerjih....itd. Verjamem, da je lahko avto, ki ga naroči kupec že nekje izdelan ali ga pa naredijo v max 3 dneh, ko dobijo naročilo (če ne še prej). Vemo, da so parkirišča pred tovarnami avtomobilov polna, potem se to prestavi v neko centralno skladišče za določeno regijo sveta, potem malo ožjo regijo, pa še ožjo, pa diler mora po avto s kamionom ali pa mu ga pošljejo, ko imajo več naročil.... itd In to lahko traja mesece in mesece. Verjamem tudi, da če bi lahko diler izdal papirologijo za nek avto in ti rekel "pojdi na ta naslov v npr. Belgijo in si ga pripelji domov" In avto bi imel lahko za dan ali dva doma. In če primerjamo preteklost s sedanjosjo. V bivši Yugi so se avti čakali tudi nekaj mesecev. Ker so jih premalo izdelali, kolko je bilo kupcev. Potem je bilo že v SLO obdobje, ko si šel v trgovino in kupil avto kot žemljo z vsemi željami. Potem so celo avto naslednji dan pripeljali domov registriranega. Ja, danes pa hočeš samo drug radio,usnjen volan, drugačna platišča in moraš čakati spet nekaj mesecev.
Hvala ti, fajn si me nasmejal, sploh s tistim delom, da če bi šel sam iskat svoj naročen avto, bi ga lahko v dveh dneh dobil.
Drugače nimaš ravno vpogleda, kako danes avtomobilska industrija deluje. Btw. ko recimo naročen VW pride iz fabrike je NAJKASNEJE v roku 14-ih dni že v rokah kupca.
To čakanje avtomobilov je mal :bonk:. Greš v štarcuno, pogledaš kaj imajo, kaj bi ti.... premisliš7preračunaš.... kupiš/ne kupiš...... greš k drugemu dilerju.... ...itd. Men ne bo nobeden denarja vzel, potem pa ne znal povedati, kdaj bom jaz kupljeno dobil. Sej v končni fazi na tisoče avtomobilov gre dnevno ven iz proizvodnje.
Se mi je zgodilo že, da diler ni imel reklamiranega avta in mi je rekel, da mora šele v proizvodnjo. WTF?? :bonk:Da kupec hoče drugačen radio in zato čaka pol leta...:bonk:...itd itd
Zdaj pa, ali je problem v kupcih, ki bi iz 5 avtov sestavili svojega po lastni želji ali pa v dilerju, ki bi prodajal avte, ponudbe nima pa nobene oz. slabo??
Problem je samo v temu, da ti misliš, da je tvoj način kupovanja avtomobila edini pravilen. Pač, prideš, pogledaš, skeširaš in odpelješ. To je TVOJ način in zate PRAVILEN in jaz te popolnoma podpiram pri tem. Ko ga pa začneš vsiljevati drugim, pa pridemo do problema.
Namreč, če bi jaz kupoval nov avto, hočem imeti švoh motor in vse asistence. Sedaj mi pa najdi dilerja, ki je vnaprej naročil tak avto. Ga ni, ker ni bedak, da bi mu avto visel potem eno leto na dvorišču, da bi prišel tak ''norec'' kot jaz.
In recimo meni ni panike počakat zadevo pol leta, ker ne kupujem (vsaj do sedaj, knock knock, ni bilo treba) avta, ko se mi sprdne. Ampak ga kupujem premišljeno in z dovolj veliko časovno rezervo, da sem fleksibilen glede skoraj vsega.
Druga zadeva je, če te nategujejo z rokom dobave, ki gre čez dogovorjen rok. Ampak to se pač reši že s pogodbo o ari.
Pa da ne bo nesporazuma: to je MOJ način kupovanja avtomobila in ga nikomur ne vsiljujem kot edino pravega za vse.
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Zadnji avto sem kupil tako kot je napisal lanos se pravi prišel v salon videl in kupil. Sedaj pa sem se drugače odločil, konfiguriral po svoje poslal konfiguracijo vsem prodajalcem. Ko so mi dali ceno sem jih klical in na koncu izbral konkretno najcenejšega. V pogodbi piše, rok dobave 3 mesece po plačilu are, katera je bila plačana še isti dan. OK piše da imajo še 45 dni , če se slučajno kaj zahakla. Problem je nastal, ker delajo nekaj v fabrki na vseh novih avtomobilih in se je sedaj zavleklo še za 2 meseca. V pogodbi piše da lahko podaljšujejo zaradi višje sile. Verjetno zaradi te " višje sile " ne morem prositi za kakšen" bombonček "?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Lahko, ker to, kar si napisal, ni višja sila. Všja sila bi bila, če bi se npr. v potresu podrla fobarika. Če pa imajo tehnične težave, to ni višja sila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Hvala za odgovor. Gre se za novega bencinskega Tourana. Se pravi lahko zahtevam na ta račun recimo podaljšanje garancije? Seveda po tistih pretečenih 45 dnevih.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
No kakor hočeš
Hvala za odgovor. Gre se za novega bencinskega Tourana. Se pravi lahko zahtevam na ta račun recimo podaljšanje garancije? Seveda po tistih pretečenih 45 dnevih.
Ne razumem kaj hočeš povedat.

Garancija začne veljati od dneva prevzema avtomobila.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.436
113
Evo ultimativne novice. Pa ravno sedaj ko sem našparal novce.
IMG-20180602-WA0000.jpg
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
cenkal bi za dodatno garancijo, ki je sicer za doplačat. in ja, če je zamuda se ponavadi da kej dogovorit. preveri pa, kaj ti piše v pogodbi o nakupu, a daješ predplačilo ali aro. Če ti piše ara, imaš malček boljša pogajalska izhodišča, ko so oni v zamudi.