Dobava novega avtomobila?

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z dobavo novega avta, ki ni bil kupljen iz zaloge. Ste takoj ob naročilu dobili datum dobave? So se ga držali? So vas kaj nategovali? Katera znamka?

Sprašujem, ker fotra že skoraj en mesec nategujejo z Volvom. Malo po novem letu ga je naročil in so rekli da pride 10.04. Potem pa klasično. Ne pokličejo. Jih kliče on, rečejo nasledni teden bo... ali pa rečejo da bodo poklicali nazaj in ne pokličejo, ipd. Pač kot da bo se pogovarjal z enim parketarjem, ne pa prodajalcem avtomobilov. Avta še vedno nima in ne ve kdaj ga dobi.

Ko sem naročil Golfa so mi rekli v n-tem tednu bo narejen, dva tedna kasneje pride. Dva tedna pred dogovorjenim rokom me prodajalec pokliče in reče: "Zna bit da tvoj avto pride naslednji teden, toliko da veš zaradi financ." In res je bil avto naslednji teden v mojih rokah, se pravi en teden pred datumom, ki so mi ga rekli ob naročilu.

To kar počnejo tile od Volva mi je tako popolnoma nedojemljivo. Je to krivda prozvajalca (ne verjamem)? Uvoznika? Prodajalca?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Zna biti krivda proizvajalca. So mi tam glih zadnjič razlagali, da menda primanjkuje D4 motorjev.
Tisti drugi del (komunikacija) pa je seveda krivda prodajalca. Tudi če nima točnih info, mora ostat v stiku s stranko.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z dobavo novega avta, ki ni bil kupljen iz zaloge. Ste takoj ob naročilu dobili datum dobave? So se ga držali? So vas kaj nategovali? Katera znamka?

Sprašujem, ker fotra že skoraj en mesec nategujejo z Volvom. Malo po novem letu ga je naročil in so rekli da pride 10.04. Potem pa klasično. Ne pokličejo. Jih kliče on, rečejo nasledni teden bo... ali pa rečejo da bodo poklicali nazaj in ne pokličejo, ipd. Pač kot da bo se pogovarjal z enim parketarjem, ne pa prodajalcem avtomobilov. Avta še vedno nima in ne ve kdaj ga dobi.

Ko sem naročil Golfa so mi rekli v n-tem tednu bo narejen, dva tedna kasneje pride. Dva tedna pred dogovorjenim rokom me prodajalec pokliče in reče: "Zna bit da tvoj avto pride naslednji teden, toliko da veš zaradi financ." In res je bil avto naslednji teden v mojih rokah, se pravi en teden pred datumom, ki so mi ga rekli ob naročilu.

To kar počnejo tile od Volva mi je tako popolnoma nedojemljivo. Je to krivda prozvajalca (ne verjamem)? Uvoznika? Prodajalca?

Toyota, uvoz iz Japonske, 1 mesec pred napovedanim rokom. Dobavni rok pa je bil specificiran 3 do 4 mesece.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Zna biti krivda proizvajalca. So mi tam glih zadnjič razlagali, da menda primanjkuje D4 motorjev.

Res gre za D4. Ampak to mi ne gre v glavo. A res proizvajalec kot je Volvo ne zna splanirat proizvodnje za nekaj mesecev naprej. Saj D4 motorji vendar ne rastejo na drevesih, da bi lahko rekli da je bil slaba letina ali kaj podobnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Temu niti v sanjah ne bi rekel slabo planiranje. Pač tepci so pripravljeni pokupiti bistveno več tistih grdob, kot so jih pri Škodi sposobni narediti.
Če ti rečejo čakal boš eno leto in ga potem po enem letu tudi dobiš, je to top planiranje.

Razglabljanje o tem, zakaj je po tem nestvoru takšno povraševanje in zakaj bi bil nanj kdo pripravljen čakat eno leto, pa sodi v drugo temo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Razlogov je lahko "mali maljon" - največkrat kakšen popolnoma "banalen vzrok" - crknil dobavitelj(i) kakšnega pomembnega dela (karikiram - recimo crknila ali pa napaka v proizvodnji "obeh" dobaviteljev "teflonov za ventile") - in naenkrat vse skupaj stoji. In krivda je v 99% primerih na strani proizvajalca - bodisi napačna informacija o rokih ali, kot zgoraj omenjeno, težave v sami proizvodnji.
Je pa seveda stvar uvoznika in prodajalca, da ustrezno komunicirata s stranko.
In kaj veliko več kot kak servis se verjetno ne bo dalo iztržiti - so pogodbe ponavadi tako spisane, da so takšne zamude "pokrite".

crnobog : VIN imaš?
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z dobavo novega avta, ki ni bil kupljen iz zaloge. Ste takoj ob naročilu dobili datum dobave? So se ga držali? So vas kaj nategovali? Katera znamka?

Sprašujem, ker fotra že skoraj en mesec nategujejo z Volvom. Malo po novem letu ga je naročil in so rekli da pride 10.04. Potem pa klasično. Ne pokličejo. Jih kliče on, rečejo nasledni teden bo... ali pa rečejo da bodo poklicali nazaj in ne pokličejo, ipd. Pač kot da bo se pogovarjal z enim parketarjem, ne pa prodajalcem avtomobilov. Avta še vedno nima in ne ve kdaj ga dobi.

Ko sem naročil Golfa so mi rekli v n-tem tednu bo narejen, dva tedna kasneje pride. Dva tedna pred dogovorjenim rokom me prodajalec pokliče in reče: "Zna bit da tvoj avto pride naslednji teden, toliko da veš zaradi financ." In res je bil avto naslednji teden v mojih rokah, se pravi en teden pred datumom, ki so mi ga rekli ob naročilu.

To kar počnejo tile od Volva mi je tako popolnoma nedojemljivo. Je to krivda prozvajalca (ne verjamem)? Uvoznika? Prodajalca?

Motorje D4 ožičijo pri lastnikih na Kitajskem, zato toliko odstopanj od dogovorjenih datumov... :p
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Pri fordu so se drzali roka, so pa narobe narocili dodatno opremo.
Ce bi ga dobavil isti prodajalec kot je delal konfiguracijo, potem bi ga zavrnil. Ker ga je dobavil lokalni prodajalec, sem ga po enem tednu slabe volje in studiranja ali ga naj zavrnem, prevzel.
Narocil sem namrec opremo iz slike iz kataloga, prodajakec je vpisal sifro opreme ki je ni bilo v katalogu, niti nikjer drugje navedene. Kasneje sem izvedel da moje zeljene opreme najbrz v cca petih letih prodaje se ni nihce narocil, oziroma sploh ni dobavljiva ceprav je naslikana v katalogu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
VW Touran predvideni rok dobave v prvi polovici marca, dobavljen 10.aprila, registriran 13.aprila. Niso znali povedat, zakaj zamuda, le vedno znova so prestavljali datum na naslednji teden ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Chimay

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Ford tovorno, me je čakalo na dogovorjen rok.

Hanzi: pri meni isto, naročen po specifični opremi, nekaj opreme falilo, kar niso mogli naknadno vgradit. So ponudili odškodnino.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Res gre za D4. Ampak to mi ne gre v glavo. A res proizvajalec kot je Volvo ne zna splanirat proizvodnje za nekaj mesecev naprej. Saj D4 motorji vendar ne rastejo na drevesih, da bi lahko rekli da je bil slaba letina ali kaj podobnega.
Proizvodnje se ne planira za nekaj mesecev, ampak praktino na celotno dolžino proizvodnje avta/dela. In včasih se je pač treba odločit, da b nekaj mesecev kje kako zko grlo, da ni kasneje velikega viška kapacitet.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
No hec je, da ima foter za sabo tudi več nakupov Volvo kamionov in prav vsak od njih je prišel na obljubljen datum.

gr69 Ne vem VIM številke. A se da kaj preverit?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Ford tovorno, me je čakalo na dogovorjen rok.

Hanzi: pri meni isto, naročen po specifični opremi, nekaj opreme falilo, kar niso mogli naknadno vgradit. So ponudili odškodnino.
Opa, nisem edini ki so mu fordovci zajebal dobavo avta. Mi imamo seraj opremo za 300 evrov ki je ne rabimo, ce hocemo sedaj imeti opremo katero smo zelel ob narocilu bi nas stala jurja pa pol. Ker je treba pol kombija podreti. Tega pa ne gremo delat, tudi zaradi tega ne, ker bi to delal predelovalec vozil in je fordov diler in bi potem lepo imeli izgovor pri garanciji.
Nam so dobavili pritditvene tirnice na steni, namesto na tleh. V predracunu je pisalo samo tirnice v tovornem prostoru ali nekaj podobnega. In smo to narocil, glede na to da so bile naslikane v katalogu. Dobil pa smo jih na steni, ki pa niso nikjer naslikane, niti omenjene.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z dobavo novega avta, ki ni bil kupljen iz zaloge. Ste takoj ob naročilu dobili datum dobave? So se ga držali? So vas kaj nategovali? Katera znamka?

Decembra 2017 naročena Mercedes V in E. Dobavljena 1 teden nazaj. V pogodbi je bil naveden rok dobave do junija 2018.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Na MB sem čakal lep čas (pol leta) lansko leto, ampak dobavnega roka so se držali oz. je prišel celo 1 teden prej kot je bilo obljubljeno. Ko sem vmes 2x vprašal kako kaže, niso kaj dosti vedeli žal ali pa niso želeli povedati. Potem se je pa nenadoma "pojavil".
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Dobavni roki so res precej ponoreli (ocitno je ves EU v hudi konjunkturi). Ibizo recimo cakas 3 mesece (in se dlje, ce ima DSG), ze v startu pa ti napisejo, da je rok dobave do 6 mesecev (ker si npr. Spanci avgusta cisto regularno vzamejo ves mesec dopusta in v fabriki nihce ne dela)...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Za E klaso je bil v začetku 2017 dobavni rok 3 mesece. Potem pa se je očitno glede na INKVIZITORJA precej raztegnil. Za moj avto pa je bil rok že takoj precej daljši, ker je bil kao "vroč" SUV. Še malo pa so mi dodali zaradi enega kosa opreme. Moram reči, da te kar malo mine ko izveš za tako dolg rok dobave.

Kolega je pred kratkim naročil Škodo Superb. Čakalna doba 3 mesece.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Nam je bilo rečeno, da se lahko čaka do pol leta. Kar je meni nepredstavljivo, ampak postopek je za vse enak. Tudi, če se odločiš za avto iz kataloga in si kot dodatno opremo naročiš samo ventilčke za gume v rumeni barvi :D se čaka, ker gre tvoj avto iz ''nule'' v proizvodnjo.

Vsaj tako so zatrdili gospoda na Mercedesu.