Dobava novega avtomobila?

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pleh 3.14_ čke ste vsi po vrsti..zmišljevanje opreme, na katere račun čakaš gajbo , se sekiraš ipd.. ko ga pa prodaš , pa ni nič več vreden kot vsi drugi, raje še manj..
Greš v salon, se vsedeš, sprobaš, odpelješ drugi dan pa je..:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pleh 3.14_ čke ste vsi po vrsti..zmišljevanje opreme, na katere račun čakaš gajbo , se sekiraš ipd.. ko ga pa prodaš , pa ni nič več vreden kot vsi drugi, raje še manj..
Greš v salon, se vsedeš, sprobaš, odpelješ drugi dan pa je..:p
:)
Tako jaz kupujem. Če me kaj posebnega zanima, je kvečjemu to, če bi slučajno šle stare felge na nove gare. To je sicer iluzija, ker cole morajo menjati, da se denar obrača. Barva? Saj bo ja pobarvan ...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pleh 3.14_ čke ste vsi po vrsti..zmišljevanje opreme, na katere račun čakaš gajbo , se sekiraš ipd.. ko ga pa prodaš , pa ni nič več vreden kot vsi drugi, raje še manj..
Greš v salon, se vsedeš, sprobaš, odpelješ drugi dan pa je..:p

Če pljunem denar za nov avto, hočem da je točno tak, kot si ga želim.

Če si tak, da ti je praktično vseeno kakšen je avto, potem ni problema, greš v salon in odpelješ (mislim da se večina KIA-ij proda tako). Če pa hočeš recimo točno tak radio in točno take sedeže, pač počakaš in je. Žena je recimo gledala za Ibizo FR in velika večina avtov na zalogi je imela grd manjši radio (ni gršega ko kot je majhen displej na mestu, predvidenem za večji displej). Tiste, ki pa so imele želeno opremo, je bila ali čudna barva, ali pa je bil avto zaradi kakšne nepotrebne opreme še jurja-dva dražji).

Dobavni rok ni problem, če je vnaprej znan, tudi če je to pol leta ali več. Pač planiraš tako in še ne prodaš prejšnjega avta in je. Problem je ko kupcu rečejo da bo to recimo tri mesece, potem pa mora čakati še par mesecev več, prejšnji avto pa se recimo že proda.

Imaš pa še hujše cvetke, kot recimo ko je kolega iz srbije naročil Karoq-a. Naročil je v začektu decembra, predvidena dobava marca. Ko je marec minil in avta ni bilo je šel vprašat in so mu rekli da avtov ni in da mu bodo junija (!) povedali kdaj bo avto (torej ne da bo takrat avto, ampak da bodo povedali kdaj bo, torej lahko tudi avgusta, septembra). Plan je sicer da se da stari noter kot staro za novo, samo vseeno se mu zdi malo za malo.

Aja, kot razlog so rekli da je bila zaradi velikega povpraševanja vsa proizvodnja preusmerjena na zahodne (EU) trge.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Proizvodnje se ne planira za nekaj mesecev, ampak praktino na celotno dolžino proizvodnje avta/dela. In včasih se je pač treba odločit, da b nekaj mesecev kje kako zko grlo, da ni kasneje velikega viška kapacitet.

Res je, samo to se potem točno ve kaj, kako in kdaj bo kaj. Ampak prodajalec seveda v fazi odločanja za nakup reče karkoli je potrebno da kupec podpiše, potem se jim pa itak je.be (ni ravno tako, samo nategujejo pa veliko lažje).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Goopti je bil takrat še enotna firma, lahko ti pa povem, da smo mi takrat z našim pogodbenim rentacarom imeli odpoved ene 50+ dni najema, ker enostavno niso imeli vozil (in jih ni bilo v celi Sloveniji). Ne vem kako so imeli v ozadju urejeno, vem pa, da je bila to za njih neposredna poslovna škoda...
Goopti leta 2015 ni imel vivarotov ampak trafice (vecinoma black pearl) ter 4 boxerje. Nato sta prisla s-maxa. Ko so zaceli prehod na podizvajalce pa se je pojavil nek prevoznik s par transiti... lahko da ima danes kdo vivarota vendar je to malo verjetno saj goopti se vedno omogoca nakup renault traficov po precej ugodnih pogojih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Res je, samo to se potem točno ve kaj, kako in kdaj bo kaj. Ampak prodajalec seveda v fazi odločanja za nakup reče karkoli je potrebno da kupec podpiše, potem se jim pa itak je.be (ni ravno tako, samo nategujejo pa veliko lažje).

Ne, v bistvu se ne ve, ker seveda ne veš, kakšno točno bo povpraševanje. In to se zna (ne samo po kodelu, ampak tudi znotraj modela) hitro spremeniti. Npr.daš not od neke opreme naprej nek LCD, pa računaš, da ljudje ne bodo toiko te opreme naročali, ker je kljub LCD vendrale precej draga. Pa se zgodi, da je ta LCD ljudem neznansko všeč, in ti tega modela zmanjkuje. Ipd, ipd ...
Poglejmo takole: na leto pri nas na trg prode nekaj 10 novih avtov. Problemi z dobavo so pri enem, dveh, petih - pa še to dostikrat ne pri vseh različicah določenega modela. Par procentov ali še manj ...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Update: Avta še zmeraj ni. Zdaj so fotru dali testno KIJO Sportage. Ne znajo povedat kdaj bo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Evo, danes je bil avto dobavljen. Skoraj dva meseca zamude. Na koncu je zgledalo kot da bi ga na aliexpresu naročili.

- Ni ga še, mogoče bo pa jutri
- Spet ga ni. Ne vemo kdaj bo
- Ni, mogoče jutri
.
.
.
.
- Danes je pa prišel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fantasmo

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Mene pa zanima ali kdo ve, če se je pri VW res zavlekla proizvodnja vseh vozil, zaradi izpušnih plinov zaradi EU derektive? Naročil februarja, dobil naj bi maja, ko pokličem pa so dejali da se zaradi zgoraj napisanega lahko zavleče za dva meseca.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Mene pa zanima ali kdo ve, če se je pri VW res zavlekla proizvodnja vseh vozil, zaradi izpušnih plinov zaradi EU derektive? Naročil februarja, dobil naj bi maja, ko pokličem pa so dejali da se zaradi zgoraj napisanega lahko zavleče za dva meseca.


Sem slišal, imajo težave pri prialgoditvi. Isto naročil marca T-Roca, dobava junij, sedaj smo prišli na september. Sem ga storniral in nabavil Tiguana (ki ga spet čakam mesec dni, samo je že v prihodu)
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Jest sem narocil pasata sredi aprila,..naj bi prisel sredi julija... to je bila info prejsni teden.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Alter mode on:
A dejte no, kater vosu pa čaka na avto več kot nekaj dni, posebej na fauve? Zakaj pa ne vzamete olupljene verzije iz zaloge?
Alter mode off:
A ste naročali serijska vozila (torej iz kataloga) ali sestavljena po lastnih željah? Kaj je dejansko vzrok zamude; avto z dizel motorjem ali povečano povpraševanje v splošne?
Ko je bil pred časom tisti cunami na Japonskem so bile zamude pri dobavi vozil z določenimi multimedijskimi napravami (LG) in barvnimi DOT zasloni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: VAG

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ni dizel temveč bencinc, pa rekl so dva do tri mesece dobavni rok v najslabšem primeru po koncu dobavnega še 45 dnevni rok in to je to. Sedaj ko se je izteklo 3 mesece sem klical in je dejal da so vse avte še nekaj posodabljali. Zato me zanima ali klicati na vsake dva tedna in povprašati ali nima smisla in ko bo bo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni dizel temveč bencinc, pa rekl so dva do tri mesece dobavni rok v najslabšem primeru po koncu dobavnega še 45 dnevni rok in to je to. Sedaj ko se je izteklo 3 mesece sem klical in je dejal da so vse avte še nekaj posodabljali. Zato me zanima ali klicati na vsake dva tedna in povprašati ali nima smisla in ko bo bo.
Šmorn je ko starega prodaš misleč da se ti bo izšlo...