Dobava novega avtomobila?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12205549&display=Suzuki Swift 1.2 ELEGANCE AUTOMATIC

sicer barve ni napisane, je pa pod rubriko na zalogi. mrbit imajo pa oba, tako da lahko izbiraš ali bo rdeč ali moder...


p.s.
te štekam, pač kupiš kar bi rad in ja, mrbit glih tistega kar bi res rad imel pri izbranem vozilu, ni na zalogi. če pa rečeš, da v sloveniji sploh ni nobenega avta, ki ne bi imel neke kombinacije... no, to pa pač izzove takle. avto.net pa najde 23 vozil s tvojimi zahtevami zgoraj napisanimi.

Pa dobro... Maš prav, je pa res daje še par postavk zraven in swiftek pade ven.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
maa.... isto je postalo, kot v bivši Yugi, ko si moral Zastavo čakati nekaj mesecev. Samo iz drugega razloga.
Pa tudi malo dvomim, da v tovarni sestavijo avto točno za nekoga in SLO. Sej ne kupujete Masaratije, Rolce-Royse, maclarne..... al pa da ste neki posebneži z zahtevami.
Centralna skladišča so polna avtomobilov.... Na tisoče jih stoji mesece in mesece na mestu.... da pride do kupca. Po moje je samo logistika...

Saj ni tak težko sestavit avto, ki ga ni na zalogi. Karavan, bencin, avtomatik, pa bolj "socialna" oprema pa si tam.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Itak da ne. Ljudje pač hočejo imet točno tisto, kar si želijo, in so pripravljeni počakat. Če zdajle splonkam samo specifikacijo mojega C-HR, bo takoj pol leta za čakat. Jebiga. Če hočeš met takega, pač čakaš, razen če imaš res srečo.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
No, pri mojem se tudi žal spreminja datum dospetja. Najprej je bilo rečeno konec junija, pa je padel datum na sredino junija, potem pa zopet padec na začetek julija ( baje, da zaradi štrajka francoskih železnic). Ker sem imel pa pri obstoječim ravno registracijo, sem rekel da nebi plačeval dvojno registracijo ( saj bi dobil nazaj sam z zamudo), pa tud kupec mi je že težil. pa so mi šli pri prodajalcu tolk na roko, da so mi zrihtal nadomestno vozilo do dobave - upam, da bo to zadnji datum in ne bo zopet kakšnega zamika. Tolk, da moram pohvalit prodajalca za to gesto.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
maa.... isto je postalo, kot v bivši Yugi, ko si moral Zastavo čakati nekaj mesecev. Samo iz drugega razloga.
Pa tudi malo dvomim, da v tovarni sestavijo avto točno za nekoga in SLO. Sej ne kupujete Masaratije, Rolce-Royse, maclarne..... al pa da ste neki posebneži z zahtevami.
Centralna skladišča so polna avtomobilov.... Na tisoče jih stoji mesece in mesece na mestu.... da pride do kupca. Po moje je samo logistika...

Dejansko avto v tovarni sestavijo za točno določenega kupca. V Revozu se za vsak avto na traku po VIN ve točno kam in komu gre. Avtomobilov ne delajo na zalogo - razen salonskih in podobno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tudi salonski so za znanega kupca; salon ali generalnega uvoznika. Ni to več kot pred 20, 30 leti ko so avte dejansko štancali na zalogo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Še vedno gre ogromno tudi na zalogo.
Za tisto kar distributerji in prodajalci menijo, da se bo prodalo, pač določene kombinacije modelov, barv in opreme.

Moderni računalniški sistemi in s strani slednjih podprta proizvodnja, pa seveda omogočajo tudi izmišljevanje kombinacij opreme v nulo, samo slednje se pač čaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
5
Hočeš reči, da ima blokado vrtljajev odvisno od hitrosti?
Se pravi, pri max hitrosti, stisneš sklopko in se vrtljaji ne dvignejo?
Močno dvomim, da zadeva deluje na vrtljaje.
Stvar je čisto enostavna: ECU ob približevanju nastavljeni limiti enostavno zniža plin na vrednost za tisto hitrost, ne glede na fizični položaj pedalke za plin.
Tako kot tukaj:
Nima veze prestava, ko se hitrost približa nastavljeni, se le tej počasi približa in ustavi na njej.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Hja, včeraj hotel naročiti Octavio z 1,5 bencincem, pa so rekli, da bom čakal 8 mesecev. Baje ne folgajo štancat dotične mašine. Kot v 70-tih.