Dobava novega avtomobila?

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Kaj pa to da avto ne doseze homologirane hitrosti? In to zaradi blokade, ne zato ker je ne bi bil sposoben. Blokado ima pri 162kmh, oziroma cca 2750 obratih v 6 prestavi.
Nisem se spodtaknil v laznjiv stevec. To ste se vi najprej ker ste hoteli imeti gps podatek. In vem da vsi stevci lazejo
Hočeš reči, da ima blokado vrtljajev odvisno od hitrosti?
Se pravi, pri max hitrosti, stisneš sklopko in se vrtljaji ne dvignejo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sjtv, brez veze, saj kdor misli da se bom vozil po Ameriki s tem Fordom, naj se kar mišli naprej. Zaenkrat je pa v slo kazen za 156 na AC manjša kot za 36 na 30.
Pa naj Roberto pazi da ne bo slučajno kdaj 36 na 30 pripeljal.

Zdaj pa bo spet pridiga, kaj se lahko zgodi pri 156 in kaj pri 36. Hodite pes,6kmh
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Sicer ti ne mislim pridigat ker na AC mi je 140-150 neka normalna hitrost...

Do 50km/h (govorimo o območjih kjer sobivajo tudi pešci) pa se vsak km/h krvavo pozna...

Pa tudi tebi bo jasno če boš šel kdaj na odprte dni kakega AMZS pa te bodo pripasali pa se boš zabil v steno (imitacija) z 10km/h ali pa z 15km/h...pri drugi varjanti maš že plave rame če nisi lih ptičja kategorija :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
V mestu je razlika med 60 in 50 km/h, da boš pri prvi pešca fental, pri drugi pa varno ustavil, preden ga boš zbil. Enormna razlika.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Malo pretiravaš. Tam nekje slabih 30 na uro imaš (iz glave), ko zadeneš pešca. Bi točno pogeldal, pa naima našh rezultatov meritev tule. Torej ga lepo pobunkaš. Pri 30 na uro je možnost za smrtni izid nekje okoli 10%.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
seba81
Fizikalc
13. jun 2018
#172

Dobava c3 airkrosa se iz prvega tedna avgusta odmika v zadnji teden septembra:(. Kaj v praksi si lahko izpogaja-te/-mo? Nadomestno vozilo? Zimske gume?:mad::mad:

Prodajalec je sam ponudil nadomestno vozilo za neko obdobje ko bomo čakali vozilo. So pa zastopniki v slo očitno orng francozi ker ne odgovarjajo na klice ali mejle prodajalcu in spreminjajo datum dobave.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
seba81
Fizikalc

13. jun 2018
#172

Dobava c3 airkrosa se iz prvega tedna avgusta odmika v zadnji teden septembra:(. Kaj v praksi si lahko izpogaja-te/-mo? Nadomestno vozilo? Zimske gume?:mad::mad:

Prodajalec je sam ponudil nadomestno vozilo za neko obdobje ko bomo čakali vozilo. So pa zastopniki v slo očitno orng francozi ker ne odgovarjajo na klice ali mejle prodajalcu in spreminjajo datum dobave.

Pa ti resno misliš, da dobavljajo samo tvoj avto???? in da imajo vsak dan čas iskati, kje je tvoj avto oziroma kako daleč je v proizvodnji. Če te res muči pojdi v salon in vprašaj. Osebni stik je vedno najboljša varianta, da dobiš odgovor, ki si ga želiš. In če dobava limitira proti oktobru, kaj boš spraševal? Čakaš in to je to......
Ko sem sam čakal na avto sem vedno šel v salon povprašat kako in kaj, recimo enkrat na mesec, da se me ne naveličajo..... :)
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Hja, jst vem da ne delajo samo mojega avtomobila, iz prve roke vem kako to poteka. Štos je v tem da sami spreminjajo predhodno potrjene datume dobave, v salon pa nimam kaj hodit spraševat, je prodajalec zadosti ažuren in sam obvešča kaj se dogaja. Drugega kot čakanje mi pa itak ne preostane, ker teženje po tel in v salonu je bv.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
meni so za citroena rekli od januarja naprej..... za golfa sportsvana pa 8 mescev :bonk:
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
Hja, jst vem da ne delajo samo mojega avtomobila, iz prve roke vem kako to poteka. Štos je v tem da sami spreminjajo predhodno potrjene datume dobave, v salon pa nimam kaj hodit spraševat, je prodajalec zadosti ažuren in sam obvešča kaj se dogaja. Drugega kot čakanje mi pa itak ne preostane, ker teženje po tel in v salonu je bv.

So pa zastopniki v slo očitno orng francozi ker ne odgovarjajo na klice ali mejle prodajalcu in spreminjajo datum dobave.

Pa misliš, da je prodajalcu lepo, ker ti ne more dobavit avta v dogovorjenem roku? Saj ni vse odvisno od prodajalca. A se ti sploh bereš ko kaj napišeš???

Pri meni je potekala dobava nekako tako 2 meseca nič potem en dan pa je bil avto sestavljen potem pa 2 meseca transporta z Lune (Španije) :)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
maa.... isto je postalo, kot v bivši Yugi, ko si moral Zastavo čakati nekaj mesecev. Samo iz drugega razloga.
Pa tudi malo dvomim, da v tovarni sestavijo avto točno za nekoga in SLO. Sej ne kupujete Masaratije, Rolce-Royse, maclarne..... al pa da ste neki posebneži z zahtevami.
Centralna skladišča so polna avtomobilov.... Na tisoče jih stoji mesece in mesece na mestu.... da pride do kupca. Po moje je samo logistika...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
.. al pa da ste neki posebneži z zahtevami.
Centralna skladišča so polna avtomobilov.... Na tisoče jih stoji mesece in mesece na mestu.... da pride do kupca. Po moje je samo logistika...

Rad bi imel bencinarja z radarskim tempomatom, lane asistom, led/xnenon lučmi in super fajn je če je še avtomatik.

Evo, tega v sloveniji na zalogi ni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Rad bi imel bencinarja z radarskim tempomatom, lane asistom, led/xnenon lučmi in super fajn je če je še avtomatik.

Evo, tega v sloveniji na zalogi ni.

Seveda je. Vprašanje je samo kolk denarja si prpravljen plačat...

Recimo tole grdobino lahko odpelješ v par dnevih

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12915201&display=BMW serija 6: 640i xDrive Gran Turismo A...

Ali pa tega:
https://www.avto.net/Ads/details.as...s-Benz%20S-Razred%20S%20Coup%E9%20400%204MATI...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12205549&display=Suzuki Swift 1.2 ELEGANCE AUTOMATIC

sicer barve ni napisane, je pa pod rubriko na zalogi. mrbit imajo pa oba, tako da lahko izbiraš ali bo rdeč ali moder...


p.s.
te štekam, pač kupiš kar bi rad in ja, mrbit glih tistega kar bi res rad imel pri izbranem vozilu, ni na zalogi. če pa rečeš, da v sloveniji sploh ni nobenega avta, ki ne bi imel neke kombinacije... no, to pa pač izzove takle. avto.net pa najde 23 vozil s tvojimi zahtevami zgoraj napisanimi.