Dobava novega avtomobila?

5. apr 2015
1.335
691
113
Čist tko laično vprašanje.. A v dejansko fabriko pa ne gre poklicat? Verjetn pokličeš že lahko ampak vprašanje če bi kaj konkretnega/uporabnega zvedli..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kot končni kupec bošzvedel natanko nič. Fabrki se sanja ne kdo si, kaj si naročil, je ne zanima koliko se ti mudi.... no če si šejk in pljuneš kak mio USD za avto, potem ja. Dok si pa NN in kupuješ stock avto pa magari za 100k pa...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Čist tko laično vprašanje.. A v dejansko fabriko pa ne gre poklicat? Verjetn pokličeš že lahko ampak vprašanje če bi kaj konkretnega/uporabnega zvedli..

Na hitro, guglanje pokaže, da je VW tovarna v Wolfsburgu v letu 2015 naredila 815.000 avtov. https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfsburg_Volkswagen_Plant
Torej je to 2.300 avtov na dan. Verjetno komaj čakajo, da jih vsak, ki čaka na avto pokliče in sprašuje, če je njegov Polo z limited edišn šaltheblom že ready. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
superba in kodiaqa recimo z bencinskim motorjem sploh ni v konfiguratorju, je tak naval al je kaj druga za tem ?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.108
113
mercedes ima neko digitalno sledenje, in lahko baje ugotoviš v vsakem trenutku kje na liniji oziroma kako je z naročilom, vsaj tako sem zasledil v nekih medijih če sem prav razumel..
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Verjetno je avto ko gre v dejansko proizvodnjo zelo hitro narejen. Torej lahko gledaš kako 1 mesec avto čaka na začetek proizvodnje, potem pa dan ali dva na kateri postaji je, ko se dejansko dela?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.108
113
ja, verjetno tako nekako. Vseeno mi je dandanes absurdno da ti prodajalec reče, da ne ve kdaj bo dobava, oziroma da se mu niti ne sanja..
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Ja kakšna je pa potem komunikacija s prodajnimi hišami oz. predvsem kako bo tist prodajalec lahko potem zvedel kdaj bo na voljo čez 2 mesca ko kupec že nori pred vrati?

Mogoce se lahko spremlja potek oz rok prek kakih skupnih programov ali pac avtohisa namsilja rok samo da te odjebe?

Odvisno tudi od znamk pomoje kako imajo ta network zgrajen in posodobljen.

Kako je pa ce avto dvignes v tovarni, nekak bolj ažurni podatki?

Na hitro, guglanje pokaže, da je VW tovarna v Wolfsburgu v letu 2015 naredila 815.000 avtov. https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfsburg_Volkswagen_Plant
Torej je to 2.300 avtov na dan. Verjetno komaj čakajo, da jih vsak, ki čaka na avto pokliče in sprašuje, če je njegov Polo z limited edišn šaltheblom že ready. :valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.552
113
Če kdo, potem je tisti pri katerem si avto naročil najbolje informiran o dobavnem roku tvojega avtomobila. Če on nima informacije, je nima nihče drug. Kaj tukaj ni jasno? Oziroma kaj naj vam po vaše odgovori namesto "ne vem"? Kaj bi vi odgovorili na vprašanje na katero nimate odgovora?

Ne samo da kličeš v tovarno, lastnoročno greš v Wolfsburg preverit. Če na servisu svetiš po delavnici, zakaj nebi še pri proizvodnji malo prekontroliral, nenazadnje gre za tvoj avto.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.417
113
Kaj pa če tvoj vw v Bratislavi skupaj šraufajo ti pa po Wolfsburg u skačeš?
 

fantasmo

Zelenc'
7. maj 2018
5
0
1
superba in kodiaqa recimo z bencinskim motorjem sploh ni v konfiguratorju, je tak naval al je kaj druga za tem ?

Tudi octavie rs recimo ni vec (vsaj nazadne ko sem gledal) v dizel izvedbi ce gledas limuzino lahko narocis samo dsg bencinarja. Kar se tice barv imas na izbiro crno, belo, sivo in rdeco. Tiste dirkasko modre ali zelene sploh ne mores naklikat v konfiguratorju.

Ce gledas pa karavane imaš pa spet več izbire. Meni so na servisu rekli, da oni ne morejo vplivati na to kaj je v konfiguratorju in da ne vejo kdaj se bo kaj umaknilo iz njega.

Kar se tiče pa rokov sem naročil octavio rs rekli cakalna doba 4-6 mesece, ČE rata, da avto "pride na vrsto" pred 31.tednu v letu ker baje takrat zaprejo tovarno za 2 mesca in potem avto predviden sele februarja 2019...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.108
113
sem z adnjic vprašal na enmu sejmu kako so kej dobave za T-roc, je ded rekel, uradno 6 mesecev, neuradno do 1 leta. WTF. Karok,je nekje 6 mesecev, je pa dejansko grd ko satan napram T-rocu,ki tudi ni nek lepotec.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Hm, a je ta tvoj sosed prej vozil Elantro?

A nisi ti tam okoli Medvod doma?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
To čakanje avtomobilov je mal :bonk:. Greš v štarcuno, pogledaš kaj imajo, kaj bi ti.... premisliš7preračunaš.... kupiš/ne kupiš...... greš k drugemu dilerju.... ...itd. Men ne bo nobeden denarja vzel, potem pa ne znal povedati, kdaj bom jaz kupljeno dobil. Sej v končni fazi na tisoče avtomobilov gre dnevno ven iz proizvodnje.
Se mi je zgodilo že, da diler ni imel reklamiranega avta in mi je rekel, da mora šele v proizvodnjo. WTF?? :bonk:Da kupec hoče drugačen radio in zato čaka pol leta...:bonk:...itd itd
Zdaj pa, ali je problem v kupcih, ki bi iz 5 avtov sestavili svojega po lastni želji ali pa v dilerju, ki bi prodajal avte, ponudbe nima pa nobene oz. slabo??