Cene bencina pri ........

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113

Tukaj piše lepo piše kako so predstavljene marže trgovcev pri nas in kako v tujini (sosednjih državah).

Če še dodam. V glavnem predvideva se, da se bo ta manjko pri maržah trgovcev dvignil na raven euro povprečja. Kar pomeni določen procent dviga, ki pa vseeno predstavlja po navedbah v članku manjši del celotnega zneska cene goriv. Še vedno je večji delež na strani države in kaj ona pobere. Poleg cene goriva seveda.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Počasi bodo vsi dojeli kak nateg je tale sprostitev cen... Najprej zatišje par mesecev, u lej sprostitev cen je full dober, imamo delujoč trg... bravo Janša! No zdej se kaže kam bo to pripeljalo... Trenutno ima praktično najdražja črpalka v Avstriji (ki ni na AC) cenejši dizel od najcenejše Petrol ali OMV pri nas... Če pa gledamo najnižje cene v AT, pa je razlika že 11+ centov. Mene sicer ne gane, ker ene 80% itak tankam v tujini, je pa žalostno, kako je folk kratkoviden....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in tony

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Počasi bodo vsi dojeli kak nateg je tale sprostitev cen... Najprej zatišje par mesecev, u lej sprostitev cen je full dober, imamo delujoč trg... bravo Janša! No zdej se kaže kam bo to pripeljalo... Trenutno ima praktično najdražja črpalka v Avstriji (ki ni na AC) cenejši dizel od najcenejše Petrol ali OMV pri nas... Če pa gledamo najnižje cene v AT, pa je razlika že 11+ centov. Mene sicer ne gane, ker ene 80% itak tankam v tujini, je pa žalostno, kako je folk kratkoviden....
Pa sej to je že skos jasno, ker je bila do sedaj cena itak omejena samo navzgor. Kdor je želel ceneje prodajat, je lahko že prej. Ne vem kako bi bilo lahko sedaj kako drugače kot isto ali dražje....
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Počasi bodo vsi dojeli kak nateg je tale sprostitev cen... Najprej zatišje par mesecev, u lej sprostitev cen je full dober, imamo delujoč trg... bravo Janša! No zdej se kaže kam bo to pripeljalo... Trenutno ima praktično najdražja črpalka v Avstriji (ki ni na AC) cenejši dizel od najcenejše Petrol ali OMV pri nas... Če pa gledamo najnižje cene v AT, pa je razlika že 11+ centov. Mene sicer ne gane, ker ene 80% itak tankam v tujini, je pa žalostno, kako je folk kratkoviden....
V tem trenutki je 'državno' maržo najbolj izkoriščevala prejšna vlada. Prodajna marža je bila konstanta oz. zelo malo različna.
Sedaj je 'državna' ostala isto. Sprostila se je 'prodajna' Petrolova, Istrabenz, Mol. In lepo je povedano, da je prodajna pri nas večja od marže v tujini.
Dejmo državno primerjat z Italijansko državno. Mogoče tisti bolj seznanjeni. Koliko je prodajna Nemška? Za Avstrijsko vemo, da je manjša.
In zato, ker nimamo izbire, je 'prodajna' izpraznila naš žep.
Državna preliva iz našega žepa v socialo in imigrante, razne korna dodatke, prodajna marža pa v privat žepe.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Ne vem no, vceraj sem tankal bencinarja pri nas, cena je se vedno cca 10% nizja od avstrijske.

Dizel pa mislim da je res drazji, ampak minimalno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
0.994 je dizel na cenejših v Avstriji, saj ni dosti, 10 centov na liter, poceni kosilo na tank.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
0.994 je dizel na cenejših v Avstriji, saj ni dosti, 10 centov na liter, poceni kosilo na tank.
Na Koroskem je razlika minimalna, ce sploh. Hofer recimo je pri nas cenejsi.
Drugace pa za iskanje cen na internetu, ce ne poznas bencinskih servisov, velja da so najcenejse neuporabne.
Landestankstelle so najcenejse, delovni cas je pisarniski, vedno je guzva, placilo mozno samo z gotovino.
Lahko je tudi komercialna, kjer imas po 10 taksistov v vrsti, ki pocasi porivajo avtomobile proti pumpi.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.921
5.091
113
Na Koroskem je razlika minimalna, ce sploh. Hofer recimo je pri nas cenejsi.
Drugace pa za iskanje cen na internetu, ce ne poznas bencinskih servisov, velja da so najcenejse neuporabne.
Landestankstelle so najcenejse, delovni cas je pisarniski, vedno je guzva, placilo mozno samo z gotovino.
Lahko je tudi komercialna, kjer imas po 10 taksistov v vrsti, ki pocasi porivajo avtomobile proti pumpi.

Točno tako. Cene goriva na Dunajo so nekje na nivoju cen iz naših avtocestnih postajališč. Lahko sanjaš o 90centih na liter. Po povprečnih cenah so od nas cenejše samo Poljska in Romunija. Avstrija je tam-tam z Madžarsko in nami. V ostalih državah EUja, so cene krepko nad 1,40€.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Samo tako malo v vednost.
V Avstriji in Nemčiji je na večini izvozov kakšna normalna črpalka ali pa autohof kjer se tanka za normalno ceno, tako da je res zapravljanje denarja to da podpiraš črpalke na AC z njihovimi oderuškimi cenami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Min.plača v Nemčiji je 1400 evrov, pri nas 700 evrov. Zdaj pa si računajte kako poceni se vozjo gor. Zakaj bi potem Nemške firme dajele tist drobiž za potne. To je 4 evre/100km.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Kanton Zürich, bencin 1,54 CHF, diesel 1,7 1,65 (se mi zdi) :D. To je že blizu pred-COVID-19 nivojev.
 
Nazadnje urejeno:

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Cene trenutno na mejnem prehodu Plavje pri Škofijah, občina Koper in
Maribor, Tržaška 35.
 

Priponke

  • Screenshot_20210116_145117_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20210116_145117_com.facebook.katana.jpg
    538,7 KB · Ogledi: 190
Nazadnje urejeno: