Cene bencina pri ........

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Dobro zate.
Očitno ti pridobivanje GD za pumpo ni najbolj domača stvar. In smo spet pri "mnenju" Vizjakovega ministrstva iz pomladi letos - glej glej, glih takrat ko je kupoval delnice Petrola - da sprostiev oz. poenostavitev gradnje črpalk v SLO ni potrebna, saj ima Pepe 3 črpalke na kupu + še eno za dobro vago!
Bedaki bodo zmeraj vlekli naprej tega Vizjaka in njegove delnice, čeprav je vsakomur jasno, da bi se tudi brez vizionarskih nagnjenj morala Slovenija kar kmalu odreči diktiranju cen goriva. Če ne prej takrat, ko bi nas kak tuji ponudnik zatožil pri EU komisiji in bi se pri iskanju pravne podlage dovolj potrudil.
Ne dvomim, da tudi ti ne veš, kako poteka pridobivanje GD za bencinsko črpalko. Jaz vem vsaj to, da lahko lokalna skupnost investitorju zelo zelo nagaja in ne bo dobil dovoljenja niti za mini kurjo farmo, ker je trenutno na oblasti v občini nasprotna politična opcija. Ki trdi, da bo kurja farma uničila turizem v tistem delu. Turizem v radiju enega kilometra predstavlja ena "gostilna", ki nima vseh potrebnih dovoljenj.

Za cene enake kot v Avstriji, potrebujemo predvsem dajatve na gorivo, ki so take kot v Avstriji. To večino časa ne velja in ni veljalo niti v preteklosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ostani raje pri ocenah svojega znanja iz gradbeništva! Kako GD (tudi za dve bencinske) sem pa že pridobil.

Če bi spremljal kaj pišem od sprostitve dalje in tudi v temi o Vezjaku bi mogoče, ampak res mogoče razbral, da mi je jasno, da se Vezjaku ne bo nič dokazalo in da je kar se mene tiče tele na kvadrat, da ni dvignil 2M kredita in kupil delnice. In za sprostitev cen tudi vemo da se je morala zgoditi - res je nelogično da samo še dve državi v Evropi nimata sproščenih (če sem si prav zapomnil Malta in še ena - lahko pa se motim) - konec koncev je Počivalšek že tretjo vlado minister in vseskozi zagovarja sprostitev, v kombinaciji z desnejšo koalicijo mu sedaj pač ni bilo težko to dosežt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Čestitam, da si uspešen zidar. Ko sem hodil v vrtec, sem si tudi jaz to želel postati.
Če ti je težko napisati prav priimek ministra, potem ne dvomim, da nimaš nobenega namena, da o problemu razmišljaš objektivno, temveč pač v stilu svojega političnega favorita. Zguba časa, da bi s takim vodil debato. V rubriko Parlment praviloma ne hodim brat, ker nima res nobenega smisla.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
U šit, si me z resnico uničil - VIZJAK - se opravičujem moji nevednosti, oz. ignoranci.

PS: gradbeništvo je še kaj več kot fršolanje in zlaganje zidakov. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Meni v tem našem umetnem balončku ni bilo nikoli jasno, kako se energent, ki je pred enim tednom ponujen še nekje na neki borzi, jutri znajde na črpalki v naši vasi in ima tako ceno. Pri našem "modelnem" izračunu cene so se po poročanju medijev uporabljale borzne cene zadnjih dveh tednov. Saj tako hitro to ne pride k nam...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Ne smeši se. Zagotovo je že dva meseca nazaj vedel, kaj pripravljajo v vladi. Ne moreš biti tako naiven, da misliš, da je slučajno vzel 100k kredita in slučajno šel kupiti delnice Petrola. Pa še javno je povedal, da se je izločil iz postopkov odločanja o tej spremembi. Torej?

"Ukradel" je tebi, meni in vsem ostalim, ker je na račun tega, da je odločevalec in ve kaj bodo v vladi naredili sklenil posel s katerim bo on osebno ustvari dobiček. Morda bo naslednjič vedel, da država kupuje za 100 mio vojaške opreme pri podjetju X in bo spet slučajno vzel kredit za nekaj 100k EUR in kupil delnice podjetja X. In po tvoji logiki je to prav?

Pri nas so pač še zmeraj tisti največji carji, ki ne plačujejo davkov, ki okrog prinesejo državo, ki ne plačajo kazni ko jo dobijo...daleč smo še mi od razvite države.
Mi se pa pregovarjamo o levodesnih, domobrancih, komunistih....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Meni v tem našem umetnem balončku ni bilo nikoli jasno, kako se energent, ki je pred enim tednom ponujen še nekje na neki borzi, jutri znajde na črpalki v naši vasi in ima tako ceno. Pri našem "modelnem" izračunu cene so se po poročanju medijev uporabljale borzne cene zadnjih dveh tednov. Saj tako hitro to ne pride k nam...


Hja ,saj prave nabavne cene ne boš nikoli izvedel.
Se pač vzame neka cena iz borze.

Če pa je kdo boljši trgovec pač ima malo več kot 8% skupne marže.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je VeleProdajna marža, ta ne vem če je omejena in je odvisna od sposobnosti na naftnih borzah. Kolikor se spomnim se itak nafta nabavlja v opcijah za daljši čas naprej.
Pač je blo treba nek model uvest, da je cena vsaj približno odražala stanje na borzah nafte - saj avstrijci tudi odreagirajo na padec in rast na borzah pa tudi ne črpajo svoje nafte.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Očitno ta model za grosistično nabavo ustreza, ker je nekje v tej zgodbi dovolj prostora pri ceni. V zgubo nam gotovo noben ne dostavlja ogljikovodikov. Nekoč je bil en video, kako se cena nafte spreminja, ko tanker pluje ali nekaj podobnega.
Ko je pred leti strmoglavila cena hmelja iz nekih 30 € na par €, se sicer to pri ceni piva ni opazilo :). Še manj pa se je opazilo naslednji teden. Prav tako se ne opazi pri kruhu, ko pade bozna cena pšenice.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Vsi sami pesimisti. mogoče pa se bodo cene (zaradi konkurence ;-) ) znižale.
Kaj pravite kak[ne bodo cene jutri? 1,10 EUR/liter ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Ne pričakujem nič drastičnega. Ne v plus in ne v minus.
Bo pa sčasoma gotovo nekaj dražje na mestih, kjer je konkurenca daleč stran, ljudje pa bodo hočeš nočeš morali sprejeti nekaj višjo ceno. Dejstvo pa je, da so na takih lokacija tudi ostale potrebščine praviloma nekaj dražje.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Saj ravo to je problem. Povsod kjer so imeli proste roke glede cene, je le-ta bila višja. Lahko bi bila cena bencina komot 0,98€, pa žal ni bila.