Burek vs skutni štrukelj

Je burek enako skutnemu štruklju?

  • Da (isto sr...je drugo pakovanje)

    Glasovi: 2 2,5%
  • Ne (je bistvena razlika)

    Glasovi: 63 77,8%
  • Me ne gane vse pojem

    Glasovi: 9 11,1%
  • Kaj je to burek?

    Glasovi: 6 7,4%
  • Nimam pojma

    Glasovi: 1 1,2%

  • Skupaj glasov
    81
  • Glasovanje je zaprto .

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja a ni jasno???

1677054979042.png


Štrudelj je nekdo kasneje v debato prinesel.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Jaz, ker mislim, da se onadva dejansko o tem pogovarjata. Štrukelj nekateri rečejo temu, kar drugi poznamo kot štrudelj/zavitek...Kako bi nekdo v osnovi primerjal skutni štrukelj, ki se kuha v vodi z burekom, ki se peče. To je neprimerljivo, vsaj zame :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
aha, nisem vedel... my bad.

sem na hitro pogledal, očitno res obstajajo tudi pečeni (slani) štruklji...

Prvi štruklji so bili narejeni samo iz vlečenega testa. Delali so jih iz bele moke, kasneje tudi iz ajdove. Danes jih pripravljajo tudi iz kvašenega, listnatega, rezančnega in krompirjevega testa. Štruklje kuhamo v slanem kropu ali juhi, parimo v sopari, pečemo ali celo cvremo. Kuhamo jih zavite v vlažno krpo ali prtič. Štruklje ločimo po načinu kuhanja, po testu in po nadevih; orehovi, sirovi, pehtranovi, jabolčni... Nadevi za štruklje so lahko sladki in slani.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Zraven lahko damo še slovenski slan štrudel oz. skutni zavitek, ker slovenski štruklji so nekako vseeno druga stvar (vzhajano testo). Zagorski štruklji so pa ista kategorija. Tehnično so vse tri zadeve zelo blizu oz. enake. Bistvene sestavine so enake, vlečeno testo + skuta + kisla smetana. Razlike so potem v načinu priprave oz. oblike ki pride v pladenj in dalje same peke.
Mater ti pa ves to vse...

IMO sirni strukl je boljsi od sirnega bureka. Je pa isto, vleceno testo in nadev, burek je pa veckrat zavit ko strukl.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mater ti pa ves to vse...

IMO sirni strukl je boljsi od sirnega bureka. Je pa isto, vleceno testo in nadev, burek je pa veckrat zavit ko strukl.
Vse je odvisno od kvalitete. V petek sem jedel tako slabe štruklje, da še za podplate ne bi bili dobri. Vse je lahko dobro, če je dobro pripravljeno.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
aha, nisem vedel... my bad.

sem na hitro pogledal, očitno res obstajajo tudi pečeni (slani) štruklji...
Glede na to definicijo, ki si jo pripel je to lahko tudi sirni biftek. :bonk:

Mejduš moderne kuhinje, kjer je kar naenkrat tudi tropic pizza nekaj samoumevnega, pa pečeno zvito testo s sirnim nadevom je burek, štrudl, sirnica,... očitno tudi štrukelj.

Upam, da nas Dr. Bogataj ne bere - se mu bo zmešalo. ;)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Niti blizu kar se mene tiče. Že način priprave je drugačen, kuhanje/pečenje. Da ne govorimo o okusu.